Jump to content

Recommended Posts

• Replies 13k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• travex

2274

• 5etter

1268

• morbo

749

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Byl tu dotaz na lumi, tak přidám pár fotek. Jakš takš se povedla jenom jedna, ostatní jsou samý odlesk. Ale tak pro představu by to mohlo stačit.

Romane, zadej si do gúglu Vostok Amphibia no date, přepni na obrázky, a můžeš začít shán?t

Vrtulník je výbornej a navíc ve skvělém pouzdře! Tohle se mi fakt libí.

Neboj Andy, to je jen klid před jarní ofenzívou. 

Včera jsem vylovil jednu starou ošmirglovanou lunetu a úplně jsem se lekl, jak ztmavla. 

Za světla vyfotím. 

Podíval jsem se na e-bay, komandirskie 70-80 léta a takový kousky s ciferníkem komandirskie a dýnkem amphibia se tam vyskytují. Korunky mají všelijaké, i takové jako máš ty.  Pouzdro na tvých fotkách vypadá jako s ošoupaným chromem a vykukujícím bronzem, což by CCCP mohlo být. Otázka je, dají se prohazovat strojky komandirskych do pouzder amphibií? Jde namontovat do pouzdra komandirských dýnko amphibií?  Vyráběla se taková kombinace jako má Pepa Holanec na fotkách? Kdo prosím ví?

Klasicky Komandiry maji mensi dynko, ale shodny strojek 17j 2409, mozna i 2414 s datumem, jako je v manualnich Amfibiich z dob CCCP. Je tam akorat bez armovaciho krouzku, ktery maji Amfibie, takze muze mit mensi dynko. Pouzdro je chromovane se sroubovaci korunkou. Existovaly ale i Komandiry s pouzdrem jako Amfibie, ale pouzdro nebylo nerezove, ale pokovena mosaz. Takovej low cost model pro delnickou tridu.

Viz foto. Porovnani Komandiru se 17j Amfibiemi.

Sent from my iPhone using TapatalkIMG_6055.jpg

Oprava. Neni bez armovaku, ale s mensim armovakem.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Dík za info, trochu znám jen současný amfibie, o minulosti mnoho nevím, rád se nechám poučit. Takže ty hodinky Pepy Holance by mohli být originální, jen ten nápis na dýnku mi nesedí. A co si mám myslet o komadirských z e-bay s ciferníkem komandiskie a nápisem автоподзавод na dýnku? To nesedí 🙂  Začínám uvažovat o nákupu historických kousků z Čistopolu pro rozšíření znalostí a to není dobrý směr.......    (doufám, že tyhle technický dotazy neruší vlákno plný fotek chlupatých zápěstí s vymazlenýma amfibiema)

No nic, vikend pomalu v prdeli, tak bylo na case shodit hadry a nasadit odolnejsi manazersky oblecek...
f22078b4427085730b6455203d491506.jpg

Edit
ac05f85d8be845cc3658bb3b536f7eab.jpg

Dík za info, trochu znám jen současný amfibie, o minulosti mnoho nevím, rád se nechám poučit. Takže ty hodinky Pepy Holance by mohli být originální, jen ten nápis na dýnku mi nesedí. A co si mám myslet o komadirských z e-bay s ciferníkem komandiskie a nápisem автоподзавод na dýnku? To nesedí   Začínám uvažovat o nákupu historických kousků z Čistopolu pro rozšíření znalostí a to není dobrý směr.......    (doufám, že tyhle technický dotazy neruší vlákno plný fotek chlupatých zápěstí s vymazlenýma amfibiema)

Aspon to tady trochu provetra ten Watchbook... ;-)

Muzes se pohrabat ve sbirce Marka Gordona, to je etalon.
https://www.ussrtime.info/

Sent from my iPhone using Tapatalk

Tak jsem se prohrabal sbírkou  Marka Gordona a jsem poučen. Jestli jsem vycházel ze současnosti, kdy komandirskie mají manuál a voděodolnost a amfibie automat a 200m, tak v minulosti bylo možné evidentně cokoliv, kombinace všeho.  Je to přehledné jako číselné značení žigulíků 🙂 Jinak pěkná sbírka, poznal jsem tam pár kousků co mám doma.