Jump to content

Vostok Amphibia

travex
 Share

Recommended Posts

před 18 hodinami, Barbossa napsal:

No ony ty quartzy jdou hezky , ale indexy nesedí se vteřinovkou...

Ale obě Amfibky co vlastním , jdou bezchybně a dělají radost, a to se cení , že jsou z Tatarstánu mi nevadí , pozlobit mohou i hodinky se swiss strojkem ...

pre tuto vlastnost nemam quartzky rad, jedine zeby mali plynuly sekundovku...

před 1 hodinou, Roman-ZA napsal:

pre tuto vlastnost nemam quartzky rad, jedine zeby mali plynuly sekundovku...

Rozumím Ti .

Skoro vůbec je už pro tuto vlastnost nenosím ....

Keď si odmyslim seika, veľa japonských quartzov pekne triafa indexy sekundovkou, hlavne casio - hocijaký plasťák za pár šušňov, mal som zatiaľ celkom šťastie aj na citizeny... Niekde som čítal, že je to dôsledok vysoko robotizovaných výrobných liniek a zrovna tie čaptáky čo netriafajú sú dôsledkom veľkého podielu ručnej práce, ale zasa internet znesie veľa...

Sent from my XQ-AS52 using Tapatalk

Tady tydlencty Barbossovi 420tky a vlastně všechny ostatní "základní" modely sou stejně nejhezčí. Sou to pravý Vostoky. Kdybych nebyl zhejčkanej tím pitomým safírem, hned jedny objednám a sem šťastnej. Ten safír je strašná imperialistická zhejčkanost, přátelé, kdo jste se zatím ještě nesetkali\úspěšně vyhnuli safíru - vyhýbejte se mu velkým obloukem i nadále. Jinak vám to zbytečně zúží výběr o parádní hodinky. Safír je mor 🤨

Čo ti ja viem, čo to mám so zafirom v krabici, ale že by som to nejak prežíval... Mňa skôr štve ten minerál, časom aj tak schytá škrabance a jediné čo s tým človek môže robiť je vymeniť. Akryl si človek aspoň doma vo voľnej chvíli sám rozleští...

Pravda. Ale každý rozleštění znamená taky úbytek materiálu, nebo? Minerál je fakt k ničemu, i ten slavnej "softlex" , hodinky sem nosil fakt opatrně, nikde s nima o nic nechlístnul a poškrábe se to snad i o vzduch 😁 To už mi přijde míň poškrábatelnej ten K1 minerál od Vostoku, je furt krásně čirej a zatím se mi "nepodařilo" ho škrábnout. Jen je trochu moc došeda.

Sklíčko amfibijí má 3 mm, takže bych se úbytku materiálu zrovna nebál. Navíc náhradní má meranom za nějakých 80 Kč, pár se mi jich válí v šuplíku, kdyby náhodou :D S minerálem už hodinky zásadně nekupuju (vyjma G-Shocků).

presne tak, mineral je asi najhorsi material na sklo.  tieto BURANy sa mi velmi pacia

Aviator Watch Armbandwecker Buran Matte Polished Poljot 2612 Alarm Signal Orange

ale ten mineral to dost lazi, to uz skor plast tam mohli nechat.

před 19 hodinami, gargamel napsal:

Tady tydlencty Barbossovi 420tky a vlastně všechny ostatní "základní" modely sou stejně nejhezčí. Sou to pravý Vostoky. Kdybych nebyl zhejčkanej tím pitomým safírem, hned jedny objednám a sem šťastnej. Ten safír je strašná imperialistická zhejčkanost, přátelé, kdo jste se zatím ještě nesetkali\úspěšně vyhnuli safíru - vyhýbejte se mu velkým obloukem i nadále. Jinak vám to zbytečně zúží výběr o parádní hodinky. Safír je mor 🤨

Svatá pravda , dokonce mi připomínají okno do ponorky kapitána nema luneta s tečkama na 420tkách....

V 17. 10. 2021 v 18:22, unived napsal:

Keď si odmyslim seika, veľa japonských quartzov pekne triafa indexy sekundovkou, hlavne casio - hocijaký plasťák za pár šušňov, mal som zatiaľ celkom šťastie aj na citizeny... Niekde som čítal, že je to dôsledok vysoko robotizovaných výrobných liniek a zrovna tie čaptáky čo netriafajú sú dôsledkom veľkého podielu ručnej práce, ale zasa internet znesie veľa...

Papír a internet snesou mnoho to jo ;)

před 20 hodinami, gargamel napsal:

....A takový safír s Antireflexem to je teprvá věc ;)

Nevěř tomu, fakt to plexi k nim jde mnooohem líp, na pohled je to mnohem lepší podívaná. Tyhle mý bronzovky sou takovej paskvil, jednak si hrajou na děsně autentický Amfibie ( což se jim do jistý míry i daří ), a na druhou stranu se snaží atakovat takovej ten pocit luxusu, kterej je u těhle hodinek prostě... divnej...  Sou moc, jak bych to řekl, "přepudrovaný"

Myslím, že je to svým způsobem podobný dilema, jako u moonů hesalit\safír...

Edited by gargamel

před 14 hodinami, Roman-ZA napsal:

presne tak, mineral je asi najhorsi material na sklo.  tieto BURANy sa mi velmi pacia

Aviator Watch Armbandwecker Buran Matte Polished Poljot 2612 Alarm Signal Orange

ale ten mineral to dost lazi, to uz skor plast tam mohli nechat.

Burany jsou vzhledově povedené, ale cenovka minimálně na poljotuhren.de docela masakr, ještě s tím naklapávacím dýnkem a 3 ATM...

Jinak jsem narazil na povedený field mod, co používá ty zmiňované ručičky od raffles-time

FB_IMG_1634622214677.thumb.jpg.043440279cade76f432efd2cdbc38442.jpg

Vidím, že tady mají Amfibie dost velkou základnu, proto se jdu zeptat sem.

Mám limitky "Jen počkej" a nemám s touto značkou žádnou zkušenost, dnes jsem je dal poprvé na ruku, dosud nikdy nenošené a teda to nastavení času je trochu spartánské. Korunka je taková varchlatá a hlavně i šroubování korunky je úplně jiné než u Seiko, je to normální jev téhle značky? Čekal bych spíš odolnost, ale musel je nařídit velmi opatrně, protože jsem měl obavu, aby mi nezůstala korunka v ruce. :D  Je to standardní vlastnost této značky nebo je něco špatně u mého kusu? Ale nikdo je nikdy neměl na ruce, takže tohle by asi nebyla moc dobrá vizitka v případě limitky.