Jump to content

Vostok Amphibia

travex
 Share

Recommended Posts

Já měl za to, že pro běžného uživatele je (a vždy bylo) to radioaktivní lumi v pohodě a ty věci kolem ozáření se týkaly spíš těch ženskejch, co chudáci ty cifry 5x12 hodin malovaly rozžvejkanou sirkou. Nebo je to jinak? *

* Samozřejmě za předpokladu, že majitel hodinek o výročí VŘSR nerozmlátí sklíčko cestou do kajuty někde ve strojovně o futra nebo co to tam mají. Ale od toho je tam zas ta mřížka, žejo.

Je tu o tom už vlákno, v něm pěkné shrnutí od Petra P.

A hezké fotky původních.

Dík za odkazy, když to teda shrnu:

- původní Vodolazy pravděpodobně opravdu mírně zářily (přirozená radiace: 15-30 uR/hod; max. úrověň pro trvalý pobyt (bydlení): 60 uR/hod; Vodolaz: 8.000 uR/hod);

- úroveň radioaktivity se vzdáleností prudce klesá, takže ve vzdálenosti 10-12 cm se dostáváme na pěkných 200 uR/hod a okolo metru už je to v normálu, stejně tak pokud jsou nasazené na ruce na neoprénu.

Závěr ať si udělá každý sám. Já mám jasno. Když hodinky s Rádiem, tak prvních 1600 let nosit buď na neoprenu, a nebo jenom při neděli do kostela a cifrem směrem od koulí.

To je samé ?šrám se mi nepodařilo vyfotit? a ?drobné oděrky, špatně se to fotí? a když se člověk snaží prezentovat tady v plný parádě svoje sváteční leštěnky,  tak nakonec vypadají že prošly třicetiletou válkou. Beztak mi to doma tajně nosí, když tam nejsem.

Safra ale v tom 710 pouzdře sou taky parádní ?

post-35198-0-12120000-1472815013_thumb.jpg

To je samé ?šrám se mi nepodařilo vyfotit? a ?drobné oděrky, špatně se to fotí? a když se člověk snaží prezentovat tady v plný parádě svoje sváteční leštěnky,  tak nakonec vypadají že prošly třicetiletou válkou. Beztak mi to doma tajně nosí, když tam nejsem.

Safra ale v tom 710 pouzdře sou taky parádní ?

Ani nevím, jak mě napadlo si tu poznámku vztáhnout na sebe... no, možná jsem příliš vztahovačný ;-). Na svoji obhajobu nevlastním na focení hablův teleskop, UV lampu, nasvětlovač, osvětlovač, stojan a dostatečně trpělivou manželku ;-), takže fotím pouze kompaktním.... telefonem :-).

Ovšem tvoje chromovaná luneta je solidně podrápaná... možná by to chtělo něco trvanlivějšího, třeba ocel :-))

post-20230-0-04117400-1472822713_thumb.jpg

Travex: krásné čistéj píseček, to se to pak fotí hezký fotky amfibií :)

Delawer: ovšem ty Zodiac Super Sea Amfiwolf jsou luxus, možná by to ještě chtělo zkusit ulovit "trochu míň Seiko" vložku lunety. Něco na styl Samurajů. Když jsem viděl v inzerci to prosklený dýnko, říkal jsem si, že to není nic pro mě, ale varianta s kastlí amfibek a uslechtilejšími střevy s pěkným strojkem to staví do nové perspektivy...

Edited by martar

Travexi, s těma fotkama mi to, prosím, nedělej! Ještě to nejsou ani dva měsíce, co jsem se svých amfibií zbavil pro nadbytečnost a už bych si nejraději objednal další  :helpsmilie:

Jediný štěstí je, že pouzdra 090 a 710 by mi asi byly velký a matná mosazná luneta je vyprodaná.

Poslední dobou mi nedává spát ten "Panerai style" ciferník...