Přejít na obsah

Chronovýlet do země zvané Norsko


marosh

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 218
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Máte to moc pěkné. Závidím. Ikdyž je aktuálně asi tisíc akutnějších věcí, tak se tam snad zase jednou taky podívám. K těm vikingům, nejvíc mne pobavilo když ve vodním příkopu leželi noři v plavkách a opalovali se a já v bundě aby mne neofouklo na hradbách pevnosti od moře :) Teplomily také nechápu, po Islandu je Norsko asi nejkrásnější zemí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi, teprve dnes jsem se na toto vlákno dostal. Je to prostě paráda, skoro (úplně) závidím.Parádní fotky Maroshu.

 

Pro upřesnění, všechny fotky, uveřejněné v tomto vlákně, fotili Lukina a Alda. Já na to nemám vůbec oko.

Můj byl jen komentář...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro upřesnění, všechny fotky, uveřejněné v tomto vlákně, fotili Lukina a Alda. Já na to nemám vůbec oko.

Můj byl jen komentář...

 

to nevadí Mariane ... ten komentář byl důležitý a stejně dobrý jako ty fotky ... 

 

jinak podobná kola jezdí čím dál tím víc taky v Itálii ... jednak je to super řešení pro dopravu v obleku a v sukni do práce, ale navíc to skvěle dokresluje atmosféru měst jako je třeba Miláno 

 

v těch kolech je něco co nám čechům v mnoha případech chybí - uvolněnost 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jeden ze silných vizuálních zážitků byl pro mne výhled na ledovcový splaz Buerbeen. Ten pohled mne fascinoval a možná jsem i trochu otevřel pusu... Nikdy jsem nic takového neviděl.

Trochu infa od stýčka googlu:

 

Ledovec Folgefonna se nachází v oblasti Hardanger. Skládá se ze tří částí ? severní (26 km?), střední (9 km?) a jižní (168 km?). Jižní část je třetím největším pevninským ledovcem v Norsku. Oblíbeným turistickým cílem je ledovcový splaz Buerbreen u města Odda. Na ochranu ledovce byl v roce 2005 zřízen národní park Folgefonna.

 

post-15604-0-89118000-1382893102_thumb.jpg

post-15604-0-84125200-1382893086_thumb.jpg

post-15604-0-69946000-1382893092_thumb.jpg

post-15604-0-10556700-1382893096_thumb.jpg

post-15604-0-34936200-1382893100_thumb.jpg

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jinak podobná kola jezdí čím dál tím víc taky v Itálii ... jednak je to super řešení pro dopravu v obleku a v sukni do práce, ale navíc to skvěle dokresluje atmosféru měst jako je třeba Miláno 

 

v těch kolech je něco co nám čechům v mnoha případech chybí - uvolněnost 

V Praze na Vinohradech lidi na podobných kolech vídám pravidelně. Jasně, že masová záležitost to v hlavním městě nebude, vzhledem k jeho profilu to ani nejde, ale zlepšení tu je. A na koloběžkách taky drandí víc a víc lidí, takže už nejsem za úplného exota :)

 

Za fotky a report díky, za poslední dobu je to tu nejzajímavější vlákno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jeden ze silných vizuálních zážitků byl pro mne výhled na ledovcový splaz Buerbeen. Ten pohled mne fascinoval a možná jsem i trochu otevřel pusu... Nikdy jsem nic takového neviděl.

Trochu infa od stýčka googlu:

 

Ledovec Folgefonna se nachází v oblasti Hardanger. Skládá se ze tří částí ? severní (26 km?), střední (9 km?) a jižní (168 km?). Jižní část je třetím největším pevninským ledovcem v Norsku. Oblíbeným turistickým cílem je ledovcový splaz Buerbreen u města Odda. Na ochranu ledovce byl v roce 2005 zřízen národní park Folgefonna.

 

attachicon.gifDSC04209-001.jpg

attachicon.gifDSC04196.jpg

attachicon.gifDSC04197.jpg

attachicon.gifDSC04198.jpg

attachicon.gifDSC04201.jpg

Hlavně druhá fotka je hodně působivá. Proti přírodě jsme opravdu nicotní..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...