Přejít na obsah

help s excelem


Doporučené příspěvky

zdravim, potreboval bych nejakeho koumaka, co by dokazal napsat vzorec, který pak nakopíruji do bunky, aby mi byl excel dobrym pomocníkem... ;-)

 

mam dva sloupce a jednu bunku. v jednom sloupci pisu splatnost dodavatelskych faktur, v bunce je dnesni datum a ve druhem sloupci bych chtel aby se mi zobrazilo tucne cislo (pocet dni) bud cervene/zelene (zelene - pred splatnosti, cervene - po splatnosti) oproti dnesnimu datu, tzn, aby se to aktualizovalo s kazdym otevrenim dokumentu.... da se to nejak jednoduse napsat? ...;-)

 

diky moc...

petr

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jakoze toto?

=a1 - dnes()

a1 je bunka ze sloupce, kde jsou splatnosti faktur, format bunky nastavis na obecny (automaticky se tam bude cpat datum)

a pak provedes podminene formatovani s nastavenim barev...

jinak je to cele pekne popsane tady http://office.microsoft.com/cs-cz/excel-help/vypocet-rozdilu-mezi-dvema-daty-HP010070467.aspx

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

asi jo, ale jsem v tomto krapet blbej a formatovani když je to před datem, nebo po datu nezvladnu... :(

pridavam obrazek, jaky by mel byt asi výsledek, ale ty cervena a zelena cisla by si mel psat excel sam podle data které je jakoby =DNES

post-751-0-99438100-1382600681_thumb.jpg

Upraveno uživatelem Petrando
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...