Přejít na obsah

Havárie vrtulníku 1987


Doporučené příspěvky

Považuju tyhle lidi za poloviční zloděje.

Po jejich nájezdu na "jedno staré zbořeniště", statek odkud pochází náš rod z 18. století, nám vyfilcovali vše co pro nás mohlo/mělo asi opravdu velkou cenu.

Leželo to v zemi 200 let až přišli tihle frajeři...držím vám palce a nepřeji to samé... je to stejný pocit jako když vás vykradou...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Považuju tyhle lidi za poloviční zloděje.

Po jejich nájezdu na "jedno staré zbořeniště", statek odkud pochází náš rod z 18. století, nám vyfilcovali vše co pro nás mohlo/mělo asi opravdu velkou cenu.

Leželo to v zemi 200 let až přišli tihle frajeři...držím vám palce a nepřeji to samé... je to stejný pocit jako když vás vykradou...

Tak jako vsude a v kazdem "oboru" je riziko, ze se najdou i smejdi, kteri skodi, ale to je asi jen o lidech. Je mnoho pripadu, kdy opravdove poklady hledaci priznali. Co se ti stalo me mrzi, ja ani me deti se takto nechovame, chtel bych te poprosit o smirnejsi komentare, nechci z tohoto vlakna mit vlakno zamcene. Moc dik.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Považuju tyhle lidi za poloviční zloděje.

Po jejich nájezdu na "jedno staré zbořeniště", statek odkud pochází náš rod z 18. století, nám vyfilcovali vše co pro nás mohlo/mělo asi opravdu velkou cenu.

Leželo to v zemi 200 let až přišli tihle frajeři...držím vám palce a nepřeji to samé... je to stejný pocit jako když vás vykradou...

 

funguje to jako u všeho v životě ... jedná se o to kdo, kde a jak s detektorem nakládá ... nemůžeš vycházet z jednoho subjektivního příkladu, který je určitě politování hodný, a zobecňovat ho na všechny lidi, kteří jen touží po dobrodružství ... 

navíc opravdu existují pravidla pro případy, že najdeš něco cenného ...

 

na závěr znovu zdůrazňuju, že tvé rozhořčení ale chápu ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YPO

funguje to jako u všeho v životě ... jedná se o to kdo, kde a jak s detektorem nakládá ... nemůžeš vycházet z jednoho subjektivního příkladu, který je určitě politování hodný, a zobecňovat ho na všechny lidi, kteří jen touží po dobrodružství ... 

navíc opravdu existují pravidla pro případy, že najdeš něco cenného ...

 

na závěr znovu zdůrazňuju, že tvé rozhořčení ale chápu ...

já ne .... když necháš ležet na zemi pětilitr, tak musíš počítat s tím, že se někomu bude líbit = prevence, nebo nebrečet

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já ne .... když necháš ležet na zemi pětilitr, tak musíš počítat s tím, že se někomu bude líbit = prevence, nebo nebrečet

 

 

asi budu za rejpala, ale pokud horal mě někde něco zakopáno, na pozemku který byl volně přístupný nebo dokonce ani možná nebyl jeho tak si to měl zkrátka vyzvednout

 

v podstatě s Váma oběma nemůžu nesouhlasit ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

asi to nikdo z nás nemůže objektině posoudit...já jsem si jen při čtení takového příspěvku předstvil pár místo, na které jsem narazil při geochachingu a kam zřetelně  majitelova noha nevstoupila po desítky let a ani místní usedlíci netušili jestli to místo něčí je..je samozřejmě něco jiného pokud "hledači kovů" odnesou vše co jde prodat ve výkupu včetně drátů vyrvaných ze zdí

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja souhlasim s Horalem. Pokud nekde najdu lezet petilitr, jsem podle zakona povinen ho odevzdat a jako nalezci mi nalezi odmena, ale ne ten petilitr. Kazdy pozemek ma sveho majitele - je to bud soukroma osoba, firma nebo stat. Ze na pozemku desetileti nikdo nebyl? No a co, to mi prece nedava pravo tam hrabat a si odtud neco odnest, neni to muj pozemek.  

 

Nevim jak v CR, ale v Nemecku je hledani s detektorem podrizeno jasnym a prisnym pravidlum. Hledat muzes jen na urcitem typu pozemku, hrabat jen do urcite hloubky a i to jen s povolenim, ktere jen tak nedostanes. Hledani kolem historickych mist, hradu, zamku ci bojist je uplne tabu, to smi jen historici nebo archeologove.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja souhlasim s Horalem. Pokud nekde najdu lezet petilitr, jsem podle zakona povinen ho odevzdat a jako nalezci mi nalezi odmena, ale ne ten petilitr. Kazdy pozemek ma sveho majitele - je to bud soukroma osoba, firma nebo stat. Ze na pozemku desetileti nikdo nebyl? No a co, to mi prece nedava pravo tam hrabat a si odtud neco odnest, neni to muj pozemek.  

 

Nevim jak v CR, ale v Nemecku je hledani s detektorem podrizeno jasnym a prisnym pravidlum. Hledat muzes jen na urcitem typu pozemku, hrabat jen do urcite hloubky a i to jen s povolenim, ktere jen tak nedostanes. Hledani kolem historickych mist, hradu, zamku ci bojist je uplne tabu, to smi jen historici nebo archeologove.

 

v podstatě máš pravdu, ale musí se to posuzovat případ od případu ... pokud najdu pětitisícovku na zemi, tak je to něco jiného než najít peněženku a nevrátit ...

( navíc by mě zajímalo komu a jak bych měl tu bankovku vrátit )

pokud hledám s detektorem někde za plotem, nebo na zjevně soukromém pozemku, tak je to taky špatně ...

 

já třeba nehledám nikde a peněženky vracím ...  :) ( tu pětitisícovku bych si nechal a třeba s ní udělal někomu radost   ;) )

 

přijde mi, že jste moc přísní, vzhledem k tomu, že to začlo Honzou a jeho dobrodružstvím s klukama ... a těhle lidí se já zastávám a vy, na druhé straně, správně kritizujete bezohledné hledače pokladů

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když to vezmu za nás. Nehledáme kolem hradů, zámků a jiných "bonitních" míst. Kopeme do 20 cm, na hloubku malého rýče, drny vracíme, odpadky dáváme to tašky a následně končí v odpadu. Cílem jsou zpravidla stezky, pole a pěšiny atd. Nikdy jsem nenašel nic extra cenného, ono při naší frekvenci by to byl spíš taky zázrak. Ale nebudu se tvářit jako Mirek Dušín, když sám nevím, jak bych reagoval při nálezu velkého pokladu, pokušení asi musí být veliké, nicméně ani netuším, kde a jaké kanály bych hledal pro případný potenciální nelegální prodej. takže ano, ne všem se to musí líbit, ale stejně tak se někomu nelíbí lyžaři, nebo kolaři v lesích, čtyřkolky, atd. Je to jen o rozměru a přístupu.

No a k Horalovi, nevím kde bydlí, ale přihlédnu-li k faktu, že vím, že mi někde leží 200 let bohatství v zemi a nehledám jej, tak se asi pak nemůžu divit, že mi někdo "pomůže".

Vidělo nás za 6 let spoustu lidí, nikdy se nestalo, že by někdo pípl, i majitelé polí či usedlostí, nebo třeba myslivec, který nám ještě doporučil místo, jen s přátelským úsměvem a připomenutím, nám řekl, že nechce vidět nezahrabané díry.

Nedělejme z toho kauzu jako NOVA.

Já jsem rád, že mám program pro děti, je to poučné, baví nás to, jsme na vzduchu a nikomu neškodíme. Co myslíte ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když to vezmu za nás. Nehledáme kolem hradů, zámků a jiných "bonitních" míst. Kopeme do 20 cm, na hloubku malého rýče, drny vracíme, odpadky dáváme to tašky a následně končí v odpadu. Cílem jsou zpravidla stezky, pole a pěšiny atd. Nikdy jsem nenašel nic extra cenného, ono při naší frekvenci by to byl spíš taky zázrak. Ale nebudu se tvářit jako Mirek Dušín, když sám nevím, jak bych reagoval při nálezu velkého pokladu, pokušení asi musí být veliké, nicméně ani netuším, kde a jaké kanály bych hledal pro případný potenciální nelegální prodej. takže ano, ne všem se to musí líbit, ale stejně tak se někomu nelíbí lyžaři, nebo kolaři v lesích, čtyřkolky, atd. Je to jen o rozměru a přístupu.

No a k Horalovi, nevím kde bydlí, ale přihlédnu-li k faktu, že vím, že mi někde leží 200 let bohatství v zemi a nehledám jej, tak se asi pak nemůžu divit, že mi někdo "pomůže".

Vidělo nás za 6 let spoustu lidí, nikdy se nestalo, že by někdo pípl, i majitelé polí či usedlostí, nebo třeba myslivec, který nám ještě doporučil místo, jen s přátelským úsměvem a připomenutím, nám řekl, že nechce vidět nezahrabané díry.

Nedělejme z toho kauzu jako NOVA.

Já jsem rád, že mám program pro děti, je to poučné, baví nás to, jsme na vzduchu a nikomu neškodíme. Co myslíte ?

+1

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když to vezmu za nás. Nehledáme kolem hradů, zámků a jiných "bonitních" míst. Kopeme do 20 cm, na hloubku malého rýče, drny vracíme, odpadky dáváme to tašky a následně končí v odpadu. Cílem jsou zpravidla stezky, pole a pěšiny atd. Nikdy jsem nenašel nic extra cenného, ono při naší frekvenci by to byl spíš taky zázrak. Ale nebudu se tvářit jako Mirek Dušín, když sám nevím, jak bych reagoval při nálezu velkého pokladu, pokušení asi musí být veliké, nicméně ani netuším, kde a jaké kanály bych hledal pro případný potenciální nelegální prodej. takže ano, ne všem se to musí líbit, ale stejně tak se někomu nelíbí lyžaři, nebo kolaři v lesích, čtyřkolky, atd. Je to jen o rozměru a přístupu.

No a k Horalovi, nevím kde bydlí, ale přihlédnu-li k faktu, že vím, že mi někde leží 200 let bohatství v zemi a nehledám jej, tak se asi pak nemůžu divit, že mi někdo "pomůže".

Vidělo nás za 6 let spoustu lidí, nikdy se nestalo, že by někdo pípl, i majitelé polí či usedlostí, nebo třeba myslivec, který nám ještě doporučil místo, jen s přátelským úsměvem a připomenutím, nám řekl, že nechce vidět nezahrabané díry.

Nedělejme z toho kauzu jako NOVA.

Já jsem rád, že mám program pro děti, je to poučné, baví nás to, jsme na vzduchu a nikomu neškodíme. Co myslíte ?

Vidím to úplně stejně. Je to tímhle způsobem neškodné. Dokonce se přiznám, že pokud bych našel nějakou minci na poli, tak s ní asi na úřad nepoběžím.

A Filo-boxer má pravdu, pokud jde o soukromý majetek. Ty časy, kdy všechno bylo všech a tedy nic nikoho, jsou naštěstí dávno pryč, a je to na domech a zahradách vidět.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když to vezmu za nás. Nehledáme kolem hradů, zámků a jiných "bonitních" míst. Kopeme do 20 cm, na hloubku malého rýče, drny vracíme, odpadky dáváme to tašky a následně končí v odpadu. Cílem jsou zpravidla stezky, pole a pěšiny atd. Nikdy jsem nenašel nic extra cenného, ono při naší frekvenci by to byl spíš taky zázrak. Ale nebudu se tvářit jako Mirek Dušín, když sám nevím, jak bych reagoval při nálezu velkého pokladu, pokušení asi musí být veliké, nicméně ani netuším, kde a jaké kanály bych hledal pro případný potenciální nelegální prodej. takže ano, ne všem se to musí líbit, ale stejně tak se někomu nelíbí lyžaři, nebo kolaři v lesích, čtyřkolky, atd. Je to jen o rozměru a přístupu.

No a k Horalovi, nevím kde bydlí, ale přihlédnu-li k faktu, že vím, že mi někde leží 200 let bohatství v zemi a nehledám jej, tak se asi pak nemůžu divit, že mi někdo "pomůže".

Vidělo nás za 6 let spoustu lidí, nikdy se nestalo, že by někdo pípl, i majitelé polí či usedlostí, nebo třeba myslivec, který nám ještě doporučil místo, jen s přátelským úsměvem a připomenutím, nám řekl, že nechce vidět nezahrabané díry.

Nedělejme z toho kauzu jako NOVA.

Já jsem rád, že mám program pro děti, je to poučné, baví nás to, jsme na vzduchu a nikomu neškodíme. Co myslíte ?

 

dovolím si odpovědět za všechny ... vše je jak má být kamaráde a nikomu neškodíte ...

to bych ale nebyl já kdybych si  nerýpnul:

náhoda je blbec, je potřeba být připravený ... pomalu se Ti začínám rozhlížet po nějakých kanálech na nelegální odprodej pokladu   :shuriken: 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dovolím si odpovědět za všechny ... vše je jak má být kamaráde a nikomu neškodíte ...

to bych ale nebyl já kdybych si  nerýpnul:

náhoda je blbec, je potřeba být připravený ... pomalu se Ti začínám rozhlížet po nějakých kanálech na nelegální odprodej pokladu   :shuriken: 

Ok, já se zatím mrknu do katastru a vydrancujeme nějakou opuštěnou usedlost...samozřejmé je i to, že Tě z několika logických důvodů finančně zainteresuji.... :ph34r:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ok, já se zatím mrknu do katastru a vydrancujeme nějakou opuštěnou usedlost...samozřejmé je i to, že Tě z několika logických důvodů finančně zainteresuji.... :ph34r:

 

když si kamo ztišíš pískání u detektoru, tak nemusí být ta usedlost až tak úplně opuštěná ...  :)

 

bránil jsem se tomu a už jsme zase spadli do těch blbých srandiček ... ale to podstatné už asi bylo řečeno a život je lepší brát s humorem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...