Přejít na obsah

Změna času (letní/zimní čas)


  

262 hlasů

  1. 1. Jste pro zimní / letní čas nebo jen jeden?

    • jsem pro zachování zimního a letního času a jejich střídání
      65
    • jsem pro jeden čas
      197

  • Prosím přihlaste se nebo zaregistrujte, abyste mohl hlasovat v této anketě .

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 364
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Prostě bych to nechal jak to je. Pak bude nasranejch jenom víc lidí... Navíc část si ani neumí představit co vše a jak se tím změní...

 

A změnu bych dělal kvartalně o půl hodinu. Aspoň by to nebylo tak skokový a častěji bych kontroloval a natahoval všechny hodinky a hodiny...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pod to bych se asi i podepsal

 

mně je teda celkem jedno jakej tu bude čas pokud mi to pude naverglovat na hodinkách abych je nemusel hodit do koše ..... prostě se přizpůsobím .... trochu mi ale vadí, že o tom rozhoduje "obyčejný člověk" na základě nějakého dotazníku ....... proč k tomu neřekne něco nějaká parta odborníků a svoje odborné myšlenky nepředloží veřejnosti, aby se nad tím jeden mohl zamyslet a potom pojďme vyplňovat dotazníky ...... věřím tomu, že 90% lidí co ten dotazník vyplnilo si akorát vybavilo jedinou pakárnu za rok, a to, že musej jednou ročně dřív vstávat ....

 

dotazník:

Není pravda, že by se odborníci nevyjadřovali. Odborníci se naopak shodli, že pokud se má zachovat jeden čas, má to být ten "zimní". Důvodem jsou biologické hodiny, které se řídí zejména podle úsvitu. Ranní světlo je pro náš organismus daleko důležitější než světlo zapadajicího slunce. Potřebujeme se lépe probudit, než déle grilovat apod.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Není pravda, že by se odborníci nevyjadřovali. Odborníci se naopak shodli, že pokud se má zachovat jeden čas, má to být ten "zimní". Důvodem jsou biologické hodiny, které se řídí zejména podle úsvitu. Ranní světlo je pro náš organismus daleko důležitější než světlo zapadajicího slunce. Potřebujeme se lépe probudit, než déle grilovat apod.

Nevím, jestli je tohle relevantní argument. Stejní vědci totiž potvrdí, že spát se má za tmy, což jde jaksi proti tomu, že by v létě svítalo ve 3:20.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to relevantní argument - to že by o letním slunovratu slunce vycházelo ve 3:20 odpovídá tomu, že ten samý den by "symetricky" zapadalo kolem deváté večer. 

A jestli ti ho hlava nebere, nastav si na budíku Moskevskej a nebo rovnou Vladivostockej čas, užívej "delšího večera", ale nevyžaduj totéž po ostatních...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten problem ale prece neni v 'casu'. Ten problem je prece v 'rezimu' nasich cinnosti. At se prizpusobi zacatek vyucovani, zacatek pracovnich dob podle profesi a tak podobne. Tato soucasna debata o stridani / nestridani casu se,podle mě, vede jen proto, ze prizpusobit 1 vec je jednodussi nez 1000. Opravujeme nastroj (cas a jeho zobrazovani) namisto duvodu opravy (rezim dne zaku, studentu, prace...., cokoliv)

Teoreticky firme, skole (no dobra, to je asi tezsi) ...nebrani nic v tom, aby stanovila rotdilny rezim treba 4x rocne.

 

Nebo ne?

 

Ja vim... trochu prehanim, ale...?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Radek124: Zatím mi teda přijde, že po "ostatnich" vyžadují změnu příznivci jednotnýho času - to oni chtěji měnit status quo. V téhle věci Radku trochu připomínáš svým přesvědčením o svý pravdě a o její prospěšnosti pro všechny ostatní - nezlob se -sluníčkáře.

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten problem ale prece neni v 'casu'. Ten problem je prece v 'rezimu' nasich cinnosti. At se prizpusobi zacatek vyucovani, zacatek pracovnich dob podle profesi a tak podobne. Tato soucasna debata o stridani / nestridani casu se,podle mě, vede jen proto, ze prizpusobit 1 vec je jednodussi nez 1000. Opravujeme nastroj (cas a jeho zobrazovani) namisto duvodu opravy (rezim dne zaku, studentu, prace...., cokoliv)

Teoreticky firme, skole (no dobra, to je asi tezsi) ...nebrani nic v tom, aby stanovila rotdilny rezim treba 4x rocne.

 

Nebo ne?

 

Ja vim... trochu prehanim, ale...?

Tak teď se ztrácím už úplně. Časová pásma, pracovní doba, školní rozvrh, na to navázané spoje MHD, stravovací režim, to všechno bys doporučoval průběžně měnit, aby se nemuselo hýbat s časem? Hmmm, to je opravdu odvážné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to relevantní argument - to že by o letním slunovratu slunce vycházelo ve 3:20 odpovídá tomu, že ten samý den by "symetricky" zapadalo kolem deváté večer. 

A jestli ti ho hlava nebere, nastav si na budíku Moskevskej a nebo rovnou Vladivostockej čas, užívej "delšího večera", ale nevyžaduj totéž po ostatních...

Moment, to není argument, to je konstatování nějakého faktu. Já mluvím o implikaci, co to znamená. Dal jsem na stůl dva argumenty, kdy by letní čas měl prokazatelnou výhodu - méně dopravních nehod, způsobených srážkou se zvěří, fungování sportovních a zájmových klubů. Marně čekám na podobný argument od zastánců "zimního" času.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Nevím, jestli je tohle relevantní argument. Stejní vědci totiž potvrdí, že spát se má za tmy, což jde jaksi proti tomu, že by v létě svítalo ve 3:20.

Argumentace spočívá v tom, že naše tělo potřebuje ranní světlo k aktivaci/probuzení tj. známce, že může začít naplno fungovat. Zatímco tmu si můžeš pomocí rolet apod. vyrobit sám, sluneční svit nikoliv.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pavle, už zase sem taháš SOUKROMÉ aktivity - sport, zájmové kroužky, dojení dobytka, atd. Sorry, ale tyhle věci ať si každý provozuje kdy chce, třeba ve 4 ráno, ať si změní pracovní dobu a nebo zaměstnavatele (zaplaťpánbůh už dnes většina národa opravdu nemusí do kolbenky "na šestou"). To bys mohl rovnou argumentovat třeba právama hospodskejch, že při obvyklé zavíračce musí chudáci chodit domů za tmy, čímž jsou dyškriminovaní protože si po práci neužijou - co já vím třeba golf... 

Když už chceš relevantní argument, tak víc než pár nabořených "zájmových kroužků" by mi "nepřekonatelným způsobem" vadilo, že kvůli trvalému EET by všechny děcka musely v zimě chodit do školy za tmy, protože na začátek vyučování v 8:00 (kdy už i v Prosinci bývá světlo) je navázaná tuna dalších věcí se kterýma se nedá úplně jednoduš hnout - MHD, zaměstnání rodičů atd.. Já si těch "ranních družin" a "nultých hodin" se vstáváním i začátkem do tmy za socíku užil dost - a z pohledu děcka pak v zimě není o co stát ani večer, kdybys byl celej den nedospanej a od půl páté by beztak byla tma i s EET, protože astronomii nařízením EU neukecáš.

Upraveno uživatelem Radek124
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pavle, už zase sem taháš SOUKROMÉ aktivity - sport, zájmové kroužky, dojení dobytka, atd. Sorry, ale tyhle věci ať si každý provozuje kdy chce, třeba ve 4 ráno, ať si změní pracovní dobu a nebo zaměstnavatele (zaplaťpánbůh už dnes většina národa opravdu nemusí do kolbenky "na šestou"). To bys mohl rovnou argumentovat třeba právama hospodskejch, že při obvyklé zavíračce musí chudáci chodit domů za tmy, čímž jsou dyškriminovaní protože si po práci neužijou - co já vím třeba golf... 

Když už chceš relevantní argument, tak víc než pár nabořených "zájmových kroužků" by mi "nepřekonatelným způsobem" vadilo, že kvůli trvalému EET by všechny děcka musely v zimě chodit do školy za tmy, protože na začátek vyučování v 8:00 (kdy už i v Prosinci bývá světlo) je navázaná tuna dalších věcí se kterýma se nedá úplně jednoduš hnout - MHD, zaměstnání rodičů atd.. Já si těch "ranních družin" a "nultých hodin" se vstáváním i začátkem do tmy za socíku užil dost - a z pohledu děcka pak v zimě není o co stát ani večer, kdybys byl celej den nedospanej a od půl páté by beztak byla tma i s EET, protože astronomii nařízením EU neukecáš.

A jaké argumenty jsou pro tebe relevantní? Já žiju život, který se skládá z kombinace "povinných" a soukromých aktivit. S těmi povinnými těžko pohnu, ty soukromé se musí přizpůsobit. Věřím, že většina našich životních prožitků je odvozena z těch soukromých aktivit. Proto je mým jasným zájmem ten čas, který můžu na tyto aktivity využít, maximalizovat. Nerozumím tomu, proč si dobrovolně ubrat hodinu světla z doby, kdy jsou všichni aktivní a přesunout ji na půl čtvrtou, kdy drtivá většina lidí spí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

 

 

?

 

Když už chceš relevantní argument, tak víc než pár nabořených "zájmových kroužků" by mi "nepřekonatelným způsobem" vadilo, že kvůli trvalému EET by všechny děcka musely v zimě chodit do školy za tmy, protože na začátek vyučování v 8:00 (kdy už i v Prosinci bývá světlo) je navázaná tuna dalších věcí se kterýma se nedá úplně jednoduš hnout - MHD, zaměstnání rodičů atd.. Já si těch "ranních družin" a "nultých hodin" se vstáváním i začátkem do tmy za socíku užil dost - a z pohledu děcka pak v zimě není o co stát ani večer, kdybys byl celej den nedospanej a od půl páté by beztak byla tma i s EET, protože astronomii nařízením EU neukecáš.

Přesně. První vyučovací hodina probíhající v zimě ještě za tmy je pro mě taky dostatečný argument, proč odmítnout zavedení letního času celoročně. Ale to už jsem tu před časem psal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Přesně. První vyučovací hodina probíhající v zimě ještě za tmy je pro mě taky dostatečný argument, proč odmítnout zavedení letního času celoročně. Ale to už jsem tu před časem psal.

A má to nějaký hlubší význam, kromě toho, že se ti to nelíbí? Nějaké speciální dopady? Já měl od šesté třídy školu od sedmi a nemám pocit, že by to mělo nějaký speciální dopad. Moji rodiče chodili oba do práce na šestou, tedy výrazně za tmy po víc, než polovinu roku, a taky to nebrali, jako újmu. Jít/jet do školy/práce můžeš i za tmy bez problému. Jsou věci, které za tmy provozovat nelze.

Upraveno uživatelem Pavelpu27
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...