Přejít na obsah

Změna času (letní/zimní čas)


  

262 hlasů

  1. 1. Jste pro zimní / letní čas nebo jen jeden?

    • jsem pro zachování zimního a letního času a jejich střídání
      65
    • jsem pro jeden čas
      197

  • Prosím přihlaste se nebo zaregistrujte, abyste mohl hlasovat v této anketě .

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 364
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

   To opakuju pořád dokola - hodiny jsou do ulice a já nemám tak robustní psychiku, abych snesl úsměšky kolemjdoucích, že jdou "divně" :)

Ne, vážně, nejdřív chci znát nový a snad definitivní pravidla a podle toho se teprve rozhodnu, jak pojmout vzhled číselníku. Strašně nerad pracuju bez jasnýho zadání.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Haha, nový a definitivní pravidla. 😄

Jak by řekl klasik: "Tak vy máte ještě požadavky na barvu vlasů? Tak to se s tím ženěním rovnou rozlučte." 🙂

Nevěřím tomu, že dřív, jak za pět let budeme rušit změnu času.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ta dírka se šroubem ve fasádě mi nijak nevadí :) Zaměřené a spočítané to màm a na finále si klidně počkám. Rád dělàm věci nafurt.

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky


Konečně to někdo napsal do jasného porovnání. Já osobně absolutně nerozumím tomu, co lidi vede k tomu, aby chtěli zimní / středoevropský čas i v létě. Světlo v půl čtvrté ráno, ale v osm večer tma? V září tma v sedm? Proč?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 minutami, Pavelpu27 napsal:


Konečně to někdo napsal do jasného porovnání. Já osobně absolutně nerozumím tomu, co lidi vede k tomu, aby chtěli zimní / středoevropský čas i v létě. Světlo v půl čtvrté ráno, ale v osm večer tma? V září tma v sedm? Proč?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Presne! 
Covid preziju, home office preziju, rok bez cestovani preziju, ale zbytek zivota na zimnim case nedam!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jediný argument zastánců zimního čau je to, že je přirozený a zdravější. Přitom je stejný na Slovensku, u nás, v Německu a ve Španělsku. Mezi těmito zeměmi je rozdíl v časech slunečního svitu přes hodinu a půl.je to prostě nesmysl. Jsem ochoten přežít střídání, ale zimní v létě je v dnešním světě nesmysl.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Furt dokola to je a bude proto, že různí lidé mají různé priority. Osobně mi nevadí oponenti s odlišným názorem, pokud ho mají podložený vlastními dobrými důvody. Štvou mě ale teoretici bez představivosti, kteří dnes podporují variantu A a až ji zavedou, začnou bědovat, že jim vlastně nevyhovuje a že by radši B. Jenže bude pozdě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 minutami, martar napsal:

Furt dokola to je a bude proto, že různí lidé mají různé priority. Osobně mi nevadí oponenti s odlišným názorem, pokud ho mají podložený vlastními dobrými důvody. Štvou mě ale teoretici bez představivosti, kteří dnes podporují variantu A a až ji zavedou, začnou bědovat, že jim vlastně nevyhovuje a že by radši B. Jenže bude pozdě.

Ja to vnimam a mam nastavene presne tak, jak se pise v tom clanku. Dlouhodobe. Chci letni cas a nikdy, nikdy v teto problematice nebudu naslouchat argumentum oponentu. NIKDY! Tady je pravda jen jedna! 🤣 Kurwa, lidi, kdo jeste vstava v pet do prace? A kdyz jo, jaky podil tato skupina tvori? Ja myslim, ze potrebujeme cas na nase aktivity, konicky a sport odpoledne a k veceru, ne? A nehadejte se, pravda je jen tato! 😅
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes jsem byl po dlouhé době běhat. Vybíhal jsem po šestnácté hodině a dobíhal za tmy. Já chci letní čas!! :) 

Na druhou stranu při zavedení trvalého letního času, bude na západě Španělska vycházet slunce ráno v 10. Což je docela brutus.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 15 minutami, Pavelpu27 napsal:

Jediný argument zastánců zimního čau je to, že je přirozený a zdravější. Přitom je stejný na Slovensku, u nás, v Německu a ve Španělsku. Mezi těmito zeměmi je rozdíl v časech slunečního svitu přes hodinu a půl.je to prostě nesmysl. Jsem ochoten přežít střídání, ale zimní v létě je v dnešním světě nesmysl.


Sent from my iPhone using Tapatalk

A teď si představ třeba Čínu, kde je rozdíl mezi přirozenými časy 5 hodin cca, ale platí jeden čas, ústřední pekingský.. V Ujgursku jsou třeba 4 hodiny v noci, ale oficiálně je nařízených 9...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já třeba vstávám do práce před pátou. A jednoznačně chci "letní čas" nafurt. A jednoznačně proto, že chci, aby večer bylo déle světlo. Většinu roku budu vstávat za tmy tak jako tak. A aby bylo, kromě dvou měsíců, šero už v osm večer, tak to nechci. Je to jen moje preference.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na rubu by žádní lidi nebyli, vždyť by hned spadli, to dá rozum.

Nevim, no. Sám jsem velký fanda zachování střidání SEČ/LČ hlavně proto, že mi ta změna nepřijde úplně výhodná. Takže pořadí mám: 1) SEČ/LČ s několikadenním diskomfortem na jaře a na podzim, 2) LČ s několikaměsíčním diskomfortem v zimě a 3) SEČ s několikaměsíčním diskomfortem v létě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...