Přejít na obsah

Změna času (letní/zimní čas)


  

262 hlasů

  1. 1. Jste pro zimní / letní čas nebo jen jeden?

    • jsem pro zachování zimního a letního času a jejich střídání
      65
    • jsem pro jeden čas
      197

  • Prosím přihlaste se nebo zaregistrujte, abyste mohl hlasovat v této anketě .

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 364
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Třeba v USA jsou velcí podporovatelé letního času dobytkáři. Díky prodloužení dne prodají o tisíce tun masa na grilování více. A to není Fejk. Já jsem pro střídačku. I když většinu roku obsadí posunutý čas, aspoň si to uvědomujeme, že to není ten úplně košér čas. Jak to fyzikáři vysvětlí dětem, že poledne není v půlce

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo. Už vím. Vezměme astronomický soumrak. Odečteme medián součtu času stráveného přesunem mezi školou, volnočasovým trávištěm a školní budovou. Dále odečteme průměrnou dobu kroužkování. Tím získáme dobu vyzvednutí dítěte. Devět hodin před tím začíná pracovní doba rodiče. Všelidové hlasování určí, v kolik hodin chtějí rodiče začít pracovat a podle toho se nastaví ručičky centrálních hodin ..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máš pravdu, Pavle. Proto bych nikdy nepřesvědčoval člověka kadícího na bobku, aby kadil ve stoje?

 

Odesláno z mého ASUS_Z01RD pomocí Tapatalk

To já nedělám, jen podotýkám, že když už x let to děláme v sedě na míse a všem to vyhovuje, není nutné najednou vybourávat toalety a instalovat povinně turecké šlapky.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a přitom je prý turecký záchod zdravější než evropský "sedící". takže počkej, třeba se ještě třeba dočkáme i těch záchodů.

 

tohle dělení času spíše ukazuje na to jaké mají kteří lidé zvyky a zájmy - to se potom odráží v tom, jaký druh času jim vyhovuje. a nakonec až přijde nařízení, ať už jedno nebo druhé, nejdéle do pěti let si to sedne a bude zapomenuto :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To já nedělám, jen podotýkám, že když už x let to děláme v sedě na míse a všem to vyhovuje, není nutné najednou vybourávat toalety a instalovat povinně turecké šlapky.

To opravdu nutné není. Už proto ne, že způsob vyměšování si každý může volit dle svých osobních preferencí. To o čase bohužel říci nelze.

 

Odesláno z mého ASUS_Z01RD pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Třeba v USA jsou velcí podporovatelé letního času dobytkáři. Díky prodloužení dne prodají o tisíce tun masa na grilování více. A to není Fejk.

Jestlipak se na to dívají stejně na Hawaii u obratníku i na Aljašce u polárniho kruhu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestlipak se na to dívají stejně na Hawaii u obratníku i na Aljašce u polárniho kruhu?

 

Na Hawaii bych dal taky letní čas, stmívá se tam na můj vkus moc brzy, v létě v 7 a v zimě v 6. Zkusím to v lednu navrhnout :) Je to jediný stát v USA, co nemá letní čas.

Upraveno uživatelem neuromancer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mně by teda světlo chybělo víc ráno než v noci, aby se v noci rozednívalo až v 8:20 fakt nechci. Možná že by bylo lepší místo debat zda střídání času zrušit či nezrušit uvažovat jen o zkrácení toho období kdy platí letní čas viz https://www.idnes.cz/technet/veda/stridani-casu.A181023_115711_veda_mla komu se to nechce číst celý, vytrhávám z článku jeden odstavec 

Potíže se změnou času přitom podle jejího názoru vycházejí do značné míry z toho, že o jeho zavedení se příliš nediskutovalo s odborníky, a nebyl tedy zcela správně nastavený: ?Kdyby byl letní čas postavený jinak, například od května do září či října, lidé by se mu přizpůsobili lépe, protože by ráno měli už sluníčko,? řekla Illnerová v Rozstřelu.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vážení. Mnozí to docela motáte. Čas je odvozen podle rotace zeměkoule a počátek souřadnic logicky dělením jedné otáčky na menší časové úseky. Kam na časovou osu umístíme značky začátku a konce pracovního dne je jiná písnička. Kde je tesáno do kamene že pracujeme od osmi do čtyřech? Tak se domluvme že od devíti do pěti, ať se sovy vyspí. Ale skřivani chtějí světlo po příchodu z práce co nejdéle. Tak od sedmi do tří. Ať se domluví odbory jak který obor potřebuje. Na to není potřeba hýbat časovou osou. Fyzicky v létě vstáváme o hodinu dříve než odpovídá astročasu. Tak si to přiznejme a místo posouvání času přepíšeme svůj časový rozvrh. Vyjde to nastejno a nebudem si lhát.

 

 

Zkusme si představit, že někomu bude připadat Mount Everest moc vysoký. Tak přečíslujeme vrstevnice a stanoveníme mořskou hladinu jako kótu minus jeden tisíc metrů. A rázem bude Mount Everest i kilometr nižší. Aniž by se cokoli změnilo. Vidíte tu pitomost šoupání ukazateli na stupnici?

A teď si vem, že jsou sovy, co chtějí taky světlo po příchodu z práce co nejdéle.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...