Jump to content

Změna času (letní/zimní čas)

248 members have voted

1. 1. Jste pro zimní / letní čas nebo jen jeden?

• jsem pro zachování zimního a letního času a jejich střídání
      63
    • jsem pro jeden čas
      185

Recommended Posts

• Replies 311
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

To opakuju pořád dokola - hodiny jsou do ulice a já nemám tak robustní psychiku, abych snesl úsměšky kolemjdoucích, že jdou "divně" :)

Ne, vážně, nejdřív chci znát nový a snad definitivní pravidla a podle toho se teprve rozhodnu, jak pojmout vzhled číselníku. Strašně nerad pracuju bez jasnýho zadání.

Haha, nový a definitivní pravidla. 😄

Jak by řekl klasik: "Tak vy máte ještě požadavky na barvu vlasů? Tak to se s tím ženěním rovnou rozlučte." 🙂

Nevěřím tomu, že dřív, jak za pět let budeme rušit změnu času.

Ta dírka se šroubem ve fasádě mi nijak nevadí :) Zaměřené a spočítané to màm a na finále si klidně počkám. Rád dělàm věci nafurt.

Edited by martar

Konečně to někdo napsal do jasného porovnání. Já osobně absolutně nerozumím tomu, co lidi vede k tomu, aby chtěli zimní / středoevropský čas i v létě. Světlo v půl čtvrté ráno, ale v osm večer tma? V září tma v sedm? Proč?

Sent from my iPhone using Tapatalk
před 11 minutami, Pavelpu27 napsal:

Konečně to někdo napsal do jasného porovnání. Já osobně absolutně nerozumím tomu, co lidi vede k tomu, aby chtěli zimní / středoevropský čas i v létě. Světlo v půl čtvrté ráno, ale v osm večer tma? V září tma v sedm? Proč?

Presne! 
Covid preziju, home office preziju, rok bez cestovani preziju, ale zbytek zivota na zimnim case nedam!!!

Jediný argument zastánců zimního čau je to, že je přirozený a zdravější. Přitom je stejný na Slovensku, u nás, v Německu a ve Španělsku. Mezi těmito zeměmi je rozdíl v časech slunečního svitu přes hodinu a půl.je to prostě nesmysl. Jsem ochoten přežít střídání, ale zimní v létě je v dnešním světě nesmysl.

Furt dokola to je a bude proto, že různí lidé mají různé priority. Osobně mi nevadí oponenti s odlišným názorem, pokud ho mají podložený vlastními dobrými důvody. Štvou mě ale teoretici bez představivosti, kteří dnes podporují variantu A a až ji zavedou, začnou bědovat, že jim vlastně nevyhovuje a že by radši B. Jenže bude pozdě.

před 5 minutami, martar napsal:

Furt dokola to je a bude proto, že různí lidé mají různé priority. Osobně mi nevadí oponenti s odlišným názorem, pokud ho mají podložený vlastními dobrými důvody. Štvou mě ale teoretici bez představivosti, kteří dnes podporují variantu A a až ji zavedou, začnou bědovat, že jim vlastně nevyhovuje a že by radši B. Jenže bude pozdě.

Ja to vnimam a mam nastavene presne tak, jak se pise v tom clanku. Dlouhodobe. Chci letni cas a nikdy, nikdy v teto problematice nebudu naslouchat argumentum oponentu. NIKDY! Tady je pravda jen jedna! 🤣 Kurwa, lidi, kdo jeste vstava v pet do prace? A kdyz jo, jaky podil tato skupina tvori? Ja myslim, ze potrebujeme cas na nase aktivity, konicky a sport odpoledne a k veceru, ne? A nehadejte se, pravda je jen tato! 😅

Dnes jsem byl po dlouhé době běhat. Vybíhal jsem po šestnácté hodině a dobíhal za tmy. Já chci letní čas!! :) 

Na druhou stranu při zavedení trvalého letního času, bude na západě Španělska vycházet slunce ráno v 10. Což je docela brutus.

před 15 minutami, Pavelpu27 napsal:

Jediný argument zastánců zimního čau je to, že je přirozený a zdravější. Přitom je stejný na Slovensku, u nás, v Německu a ve Španělsku. Mezi těmito zeměmi je rozdíl v časech slunečního svitu přes hodinu a půl.je to prostě nesmysl. Jsem ochoten přežít střídání, ale zimní v létě je v dnešním světě nesmysl.

A teď si představ třeba Čínu, kde je rozdíl mezi přirozenými časy 5 hodin cca, ale platí jeden čas, ústřední pekingský.. V Ujgursku jsou třeba 4 hodiny v noci, ale oficiálně je nařízených 9...

Já třeba vstávám do práce před pátou. A jednoznačně chci "letní čas" nafurt. A jednoznačně proto, že chci, aby večer bylo déle světlo. Většinu roku budu vstávat za tmy tak jako tak. A aby bylo, kromě dvou měsíců, šero už v osm večer, tak to nechci. Je to jen moje preference.

A neslo by se nejak rozumne domluvit, aby bylo cely rok svetlo od treba 6:00, do 21:00? To by mohlo vyhovovat tak nejak vsem. A je mi fuk jak se to bude jmenovat. 

Před hodinou, martar napsal:

Tady vidite, jaká by byla výhoda, kdyby země nebyla kulatá, ale placatá. Tyhle diskuze by odpadly :)

Jo, jeden takovej tady byl, jmenoval se Terry Pratchett - vymyšlenýto měl perfektně 😄

Na rubu by žádní lidi nebyli, vždyť by hned spadli, to dá rozum.

Nevim, no. Sám jsem velký fanda zachování střidání SEČ/LČ hlavně proto, že mi ta změna nepřijde úplně výhodná. Takže pořadí mám: 1) SEČ/LČ s několikadenním diskomfortem na jaře a na podzim, 2) LČ s několikaměsíčním diskomfortem v zimě a 3) SEČ s několikaměsíčním diskomfortem v létě.