Přejít na obsah

Gramo (Direct Drive) - Rada


Doporučené příspěvky

Ahoj,

 

Prave sa nachadzam vo faze vyberu gramofonu a viem, ze nejeden z nas sa tu venuje podobnym veciam.

 

V poslednej chvili som odskocil od moznosti remienkoveho nahonu, (Pro-Ject)

(tieto gramofony su vizualne pritazlive, minimalisticke, ale rovnako ...subtilne a jemnost pri mne uspech zrovna nema

 

preto som sa rozhodol pre gramofon s priamym nahonom.

 

nemam ziadne preferencie, nechcem nic uplne zakladne ale ani SL-1200 MK2 (aj ked by som rad....)

nieco medzi tym, na strankach sa ako mid.class spominaju Numark, Stanton, Gemini...

alebo predsa len pouzita SL-1200?

 

Taktiez nie som tazko postihnuty audiofil ani Hi-Fi maniak. 

chcel by som si spravit zostavu v slusnej kvalite v rozumnej investicii, kedze konickov mam viac. 

 

dik 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tiez budem casom kupovat gramec... rovnako sa rozhodujem bud technicsa alebo pro-ject debut carbon :)

Ale dalsi tip je starsi model od Micro Seiki. 

Tazko sa rozhodnut, ale myslim ze chybu nespravis ani jednym z nich. 

Dost dolezita je aj prenoska a zvysok zostavy. Do pro-jectu by som chcel 2M red

Upraveno uživatelem Iggi Kali
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nový Direct Drive gramofony (Stanton a ty ostatní co jsi jmenoval) jsou převážně plastový křápy. Pro lidi co se trošku vyznají je to něco jako hodinky Diesel pro členy chronomagu :-) Navíc jsou určeny pro DJing a všechno jsou to defacto jen levné varianty na SL-1200 od Technicsu. Ten sám o sobě není zlý a je v pohodě i pro domácí poslech. Ale dá se volit i podstatně lépe. Pokud trváš na DD (direct drive) tak bych volil nějaký postarší vintage kousek. Dej cenový limit a já ti sem nahážu tipy. 

 

Když už tu byl zmíněný Micro Seiki, tak povětšinou dělali BD gramony, ale takový DD40 není vůbec k zahození:

 

383398-micro_seiki_dd40_.jpg

Upraveno uživatelem vintage
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rega nedela DD?

Dnes určitě ne a zda v minulosti, nevím, ale ... vzhledem k tomu však, že jsem nikdy žádnou DD Regu neviděl, tak bych řekl, že spíš nee :-)  Značka je to věhlasná, nicméně za dvoj až trojnásobný peníz dostaneš kvalitu (i velmi podobnou konstrukci) Pro-jectu. Takže spíš nedoporučuju. 

Upraveno uživatelem vintage
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

diky zatial za odpovede

 

@iggi - vcera som bol omrknut pro-ject a rozne ine veci, je to vizualne zradlo, zvukovo nepochybne tiez, precital som velmi vela reviews a vsetko to dava zmysel, stale som vsak opatrny co sa tyka nastaveni a krehkosti,

 

 

@vintage - najst kvalitny a zachovany kusok moze byt tak trochu aj oriesok

 prakticky som stale otvoreny vsetkemu ak ma nieco ZASADNYM argumentom presvedci, no viac som nakloneny DD pretoze tam nemam strach sa toho dotknut... 

 

HiFi zostava pre mna nedava az tak vela zmyslu aj kvoli hudbe ktoru pocuvam aj kvoli stavu v ktorom sa nachadza vacsina platni v mojej zbierke (aj ked mam zopar 180g)

 

momentalne mi doma lezia styri gramofony, 2x Tesla NC470, JVC, a este jeden ale neviem si spomenut na znacku :)

 

do gramofonu by som nechcel investovat nad 200e ale ak pride zasadny argument mozme sa pohnut aj vyssie.

j.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

diky zatial za odpovede

 

@iggi - vcera som bol omrknut pro-ject a rozne ine veci, je to vizualne zradlo, zvukovo nepochybne tiez, precital som velmi vela reviews a vsetko to dava zmysel, stale som vsak opatrny co sa tyka nastaveni a krehkosti,

 

 

@vintage - najst kvalitny a zachovany kusok moze byt tak trochu aj oriesok

 prakticky som stale otvoreny vsetkemu ak ma nieco ZASADNYM argumentom presvedci, no viac som nakloneny DD pretoze tam nemam strach sa toho dotknut... 

 

HiFi zostava pre mna nedava az tak vela zmyslu aj kvoli hudbe ktoru pocuvam aj kvoli stavu v ktorom sa nachadza vacsina platni v mojej zbierke (aj ked mam zopar 180g)

 

momentalne mi doma lezia styri gramofony, 2x Tesla NC470, JVC, a este jeden ale neviem si spomenut na znacku :)

 

do gramofonu by som nechcel investovat nad 200e ale ak pride zasadny argument mozme sa pohnut aj vyssie.

j.

pokud chceš investovat do gramce pouhých 200 ?, tak to jsme furt pod low end entry modely, hodinkovou terminologii řečeno nedosahuješ ani na ty diesely nebo secco... :( Co se týče zvuku, troufnu si tvrdit, že dobře provedený řemínkáč ti ho poskytne lepší...

 

Moje doporučení:

 

http://www.amazon.de/Thorens-Vollautomatischer-Plattenspieler-Tonabnehmer-schwarz/dp/B001TKWDYQ/ref=wl_it_dp_o_pd_S_nC?ie=UTF8&colid=1IWSW3OEVC805&coliid=I2BUS3VBED9I3C

nebo 

http://www.amazon.de/C556-NAD/dp/B006G5WVE6/ref=sr_1_2?s=ce-de&ie=UTF8&qid=1383171277&sr=1-2&keywords=nad+plattenspieler

nebo

http://www.amazon.de/Rega-RP-Cool-Grey-Plattenspieler/dp/B004OXO92Y/ref=pd_sim_sbs_ce_3

Direct drive gramo ze současné produkce se mi mezi renomovanými výrobci /Denon, Rega, NAD, Pioneer, Sony, Thorens, LINN/ nepodařilo najít...

Upraveno uživatelem Frostie
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chces nove gramo za dve kila, tak debata je zbytecna. O kvalitu tu nejde, kup si to, co se to opticky libi. Stejne jako nove hodinky za litr. Neni na tom nic spatneho, jen jakekoliv volani po jakekoliv kvalite je mimo misu. I ty Swatch System 51 budou stat vic, nez litr. Takze zivit dlouhe vlakno a premyslet pri psani ruznych doporuceni je zcela zbytecne. Tedy samozrejme IMHO.

Upraveno uživatelem Hasňa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Naco ti je gramofon ked nie si postihnuty audiofil.. babu zbalis aj na nieco lepsie (a ked uz je doma, ocarena tvojim zmyslom pre humor, sarmom a vypracovanym svalstvom, a si bez akychkolvek pochybnosti na predposlednej mete, tak snad netreba turntejbl za dve kila).. :)

 

A aj keby si bol postihnuty audiofil - naco ti je kua gramofon :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A na co co ti jsou kua hodinky, když čas máš v mobilu. Sorry ale stejná logika :-)

Naco ti je gramofon ked nie si postihnuty audiofil.. babu zbalis aj na nieco lepsie (a ked uz je doma, ocarena tvojim zmyslom pre humor, sarmom a vypracovanym svalstvom, a si bez akychkolvek pochybnosti na predposlednej mete, tak snad netreba turntejbl za dve kila).. :)

A aj keby si bol postihnuty audiofil - naco ti je kua gramofon :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za trošku větší prachy si kup buď nový Project Debut, nebo lépe RPM1:

http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=2011

 

nebo starší DD, ale tam to vyžaduje mít přehled a vědět co koupit, aukro je plný předraženýho DD šuntu... 

 

Zahraniční gramofony jako Nad atd, nebudou lepší jak Project, jen stojí víc. 

 

tož asi tak :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@all,

kazde vseobecne vlakno sa snazim zalozit tak, aby popripade pomohlo v buducnosti aj inym.

nevajte a rozsirte obzory nielen mne ale zahrnte ma radami a skusenostami

ja si dam poradit, ak sa vam 200e zda zbytocnych navrhnite co dalej,

co UZ zmysel dava.

nebranim sa investicii aj dvojnasobnej ale musim mat v rukach argument

 

taktiez mam pod-otazku, dava zmysel kupit pouzivany technics 1200 za tie 400 alebo radsej novy Raga?


 

@Frostie -

ano chapem, sme nizko, snazim sa len zostavit nieco rozumne a trvacnejsie ako len tak pozliepat cokolvek.

ideal pre mna by v hodinkovej terminologii bol gramo typu Enzo Mechana :)

za doporucenia dakujem

zvazoval som Pro-Ject Debut alebo Genie pripadne Raga, o NAD som nevedel.

vdaka za doporucenia

(nie nebranim sa ani pouzitym zalezitostiam, aj ked tam je trochu riziko, ci viem ohodnotit stav zariadenia mojim amaterskym okom)

 

@jovani

diky

 

@Hasna

Rozumna pripomienka, da sa to vnimat aj tak.  A trochu prehodnocujem zmysluplnost mojho prispevku do fora?

(nemyslene sarkasticky)

 

@Instant

mam platne, mam 4 gramo, mam mixak a repraky a kadeco? chcem sa vsetkeho zbavit (okrem platni ;) ) a vybudovat si postupne nejaky pekny system kde bude aj gramo

? co sa zien tyka, mas recht :)

gramofon ma pre mna vyraznu emocnu a nostalgicku hodnotu, pustat platne vyvolava vo mne pocity ktore bud mas alebo nie. je to asi ako s fajcenim, cigarety - fajky?

 

@Bert  - diky a SZ

 

@Vingage

dik za dalsie doporucenie, asi predsa len zvazim ustup od DD a dam nieco od BD


 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně tohle jsem tento týden řešil a doporučuji si přečíst diskusi zde

http://www.hifinazory.cz/forum/viewtopic.php?f=36&t=7709

 

Jinak za cca 5K zapomeň na DD, bylo by to v tvém případě placebo a je to čirý nesmysl, spíš je škoda, že ji nenapsal v neděli, mohl jsem mít super kus za perfektní cenu, vzhledem k tomu, co do toho chceš investovat (ceníkovka toho thorense je cca 20k)

http://aukro.cz/gramofon-thorens-td-295-mk-iv-mahagon-repro-i3643746889.html

 

Sám jsem do něj chtěl jít, ale nakonec mám investice jinde a musím šetřit střelivo, teď mě to ale pěkně s...

 

EDIT: Jinak DD od Micro Seiki ano, ale za cenu o řád jinde...

To co hledáš je v hodinkové terminologii Seiko 5 - vyprdni se na některé "značky" a hledej ověřenou kvalitu, za ty peníze co do toho chceš dát bych volil klidně starší Tesla NC 450, nebo mě bližší NC 500 (později rebrandovaný Project 1 a tuším je mělo i Lenco) - velmi slušný kus se dá koupit za cca 2-3,5k a investoval do lepší přenosky (2M Red, Blue?, max Black, ale ta už bude nad možnosti raménka), eventuálně vyměnit kabely v raménku, rozhodně kvalitní předzesilovač, vyprání desek, puk, váha na seřízení.... Tohle všechno ve finále bude mít na poslech větší efekt než 5k za gramec.

I to co máš doma je slušný základ, pokud ti tedy nejde jen o to, jak to vypadá, začni tam. Na audiu, stejně jako na hodinkách je nejhezčí ta cesta a obcházet se to nevyplácí...

Upraveno uživatelem Lamiczka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Slušnej novej DD nekoupíš, jedině použitej... S 1200stovkou Technicsem určitě nešlápneš vedle. Dá se sehnat už za 8 tis v dobrém stavu. Spíš počítej kolem 10. 

 

Pokud musí být gramofon nový, tak pak BD a to v tvé cenové kategorii Pro-ject RPM 1.3, pokud bys chtěl investovat více jak 6 tis, tak nějaký dražší Project. 

 

Osobně bych preferoval spíš ten Technics. Jsou i jiný slušný DDgramofony, ale bez přehledu a nějakých větších znalostí jsi ztracený. 

 

Na Teslu bych se vybodl, je dobrá pro kutily a tuning, ale pro začátečníka (většinou vyžaduje servis) nevhodná. 

 

Osobně bych doporučil spíš ten Technics... Potřebuješ však i nějakou tu přenosku a phono předzesilovač a dobře to mezi sebiou zkombinovat - on analog je tak trochu věda ;-)

Upraveno uživatelem vintage
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vintage diky! 

nejaku tu znalost zase mam, (o gramce sa zaujimam cca 12 rokov, aj ked viac menej je to ako okrajovy konicek)

takze ked uz budem mat jasno ohladne zariadenia, nastudovat si vhodne kombinacie by uz nemal byt problem.

chcem stabilne zariadenie, pokial mozno bezudrzbove... (viem, viem) 

a na urovni kvality ktora ma sancu pretrvat dlhsie.

takze z tejto celej diskusie je jasne ze budem musiet rozbit vacsie prasiatko  nech to uz za to stoji.

tie pro-ject som bol obzriet aj nazivo, su krasne, jedine co ma trochu brzdi je ta ich krehkost..

DJ stroje su stavane na pouzivanie, ktore cosi vydrzi (a aj ked to umiestnim na stenu obavam sa, ze raz, na to ti moji mali svisti predsa len dociahnu :))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...