Přejít na obsah

Vibrograf, Watch Timing Machine


Jeremy

Doporučené příspěvky

Mám ddotaz ohledně seřízení přesnosti hodinek.

 

Předpokládejme, že vibrograf nebo něco podobného již máme a chceme seřídit hodinky.

 

U mě konkrétně Seiko s kalibrem 7s26

 

S překvapením jsem zjistil, že na přesnost běhu hodinek má poměrně velký vliv stav natažení.

 

A proto se chci zeptat, v jaké fázi natažení se mají hodinky seřizovat?

 

napadají mě tyto 2 možnosti:

 

1) je to jedno

 

2) při plném natažení

 

poradíte prosím?

Upraveno uživatelem Jerryl
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 149
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

konstruktéři se snaží aby vliv nátahu byl co nejmenší ale nějaký rozdíl tam samozřejmě je. Obzvlášť když je budeš měřit natažené opravdu na tvrdo, u stroje který nemá nějaké omezení zabraňující tomuto stavu, může to mít vliv. Ale protože se hodinky obvykle většinou neprovozují natažené na doraz, měření v tomto stavu nemá smysl. Pokud si chceš hrát, měř při různých stavech natažení a porovnávej. Trošku to i vypovídá o stavu a kvalitě stroje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Chápu, že můj názor nemusí být přijat, jelikož majitelé Číny budou převládat, ale Weishi je hračka (existuje i odpovídající sprosté slovo). Stejně jako TYMC nebo Time Expert. To je vše jedna fabrika.

 

Měl jsem doma několik let model 1000 a problém bude zřejmě hlavně ve kvalitě mikforonu. Přístroj ukazuje krásně čistý chod skoro jak podle pravítka, beat error 0.1ms nebo 0.2ms. Stejné hodinky na švýcarské diagnostice Greiner, kterou máme v hodinářství, beat error klidně 0.5ms-0.7ms, odchylka o 5-10 vteřin jiná atd. Zpětně to hodnotím, že i těch 150 dolarů bylo zbytečně moc. Na druhou stranu věřím, že při jejich QC mohou být kusy, které budou fungovat lépe.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chápu, že můj názor nemusí být přijat, jelikož majitelé Číny budou převládat, ale Weishi je hračka (existuje i odpovídající sprosté slovo). Stejně jako TYMC nebo Time Expert. To je vše jedna fabrika.

 

Měl jsem doma několik let model 1000 a problém bude zřejmě hlavně ve kvalitě mikforonu. Přístroj ukazuje krásně čistý chod skoro jak podle pravítka, beat error 0.1ms nebo 0.2ms. Stejné hodinky na švýcarské diagnostice Greiner, kterou máme v hodinářství, beat error klidně 0.5ms-0.7ms, odchylka o 5-10 vteřin jiná atd. Zpětně to hodnotím, že i těch 150 dolarů bylo zbytečně moc. Na druhou stranu věřím, že při jejich QC mohou být kusy, které budou fungovat lépe.

 

 

Tak jak jeslti to ukazuje o 10 vteřin jinou odchilku, tak to asi nemá pak smysl. Pokud by to bylo o vteřinu až dvě, tak bych to neřešil, ale tohle je už dost. Ono to bude asi tak, že ty jejich kusy budou jak které...  a zase si domů kupovat nějakej profi za 10ti násobek ceny nemá smysl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

   Lepší je, myslím, aplikace do telefonu nebo compu... navíc, pokud máš mikrofon s klipem, myslím, že to třeba osmijádro se slušnou ramkou a rychlostí komunikace s atomovkama, musí ukázat dramaticky lepší údaj, než shit vibrograf za 150USD... Plná verze dobrého programu stojí pár stovek, pokud ti nejde o amplitudu a beat eror, ale jen o zjištění denní odchylky  sec/den, je skvělých appek pár a zadarmo, a dělají i statistiky atd...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vliv velikosti nátahu je podstatný u levných strojků, je to dáno charakteristikou fyzikálních vlastností materiálu... I IWC u svých sedmi denních strojků dál nešel, protože při devítidenní rezervě se jim nepodařilo udržet právě tu přesnost chodu... Tak co vím, asi nikdo nepřekročil 8dní... Levný strojek se dá hraním si s mírou natažení , jakoby seštelovat i o několik vteřin na den ( natahování 1x za 48hod, za 24hod, za 8hod...), stejně je natahujeme rádi, ne? :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

   Lepší je, myslím, aplikace do telefonu nebo compu... navíc, pokud máš mikrofon s klipem, myslím, že to třeba osmijádro se slušnou ramkou a rychlostí komunikace s atomovkama, musí ukázat dramaticky lepší údaj, než shit vibrograf za 150USD... Plná verze dobrého programu stojí pár stovek, pokud ti nejde o amplitudu a beat eror, ale jen o zjištění denní odchylky  sec/den, je skvělých appek pár a zadarmo, a dělají i statistiky atd...

 

ono spíš než výpočetní technikou je ta přesnost měření daná tím mikrofonem a kvalitou zvukového signálu. Před 3 lety jsem se pokoušel s kamarádem samodomo vibrograf vyrobit. Kamarádova firma staví měřící přístroje na míru a vibrograf jsme zkoušeli postavit jen tak pro srandu. Na telefonu (iOS) mám appku Timegrapher (cca 20?), na kompu jsem to zkoušel s Watch-O-Scope. Oba programy jsou supr, pro amatérské využití naprosto dostatečné. Hlavní problém na který jsme narazili byl, že signál byl z jakéhokoliv mikrofonu příliš slabý. Postavil mi tedy zesilovač s potenciometrem. Funguje skvěle, ovšem hned druhý a hlavní problém byl s mikrofonem, všechny klipové mikrofony mají velkou ozvěnu a program není schopen rozeznat pravidelnou amplitudu, aby to správně změřil. Když si ten zvuk hodinek nahrajete a zobrazíte graficky, měli byste vidět velmi pravidelnou křivku, program analyzuje odchylky v těch křivkách, jak jsem laicky pochopil. Signál jsme z hodinek dostali, ale bohužel obsahoval spoustu šumu a echa. Dost se nám podařilo poladit tím potenciometrem na zesilovači a najít správnou úroveň síly signálu, také pomohlo, když jsme laborovali s různými kabely a konektory. Udělal i mikrofon s kleštinami jako mají originál přístroje, ale nepomohlo to dostatečně. Aktuálně mám nejlepší výsledky, když na jednu stranu kleštin dám bužírku, čímž se eliminuje právě to echo. Ale je to porod, abyste to postavili podomácku, chce to mít nějaké elementární znalosti (já mam na to kamaráda) a hodně trpělivosti s laděním. Odpo sem dám klidně nějaký fotky té "aparatury"... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Vážení přátelé mechanických hodinek,

na adrese https://tg.ciovil.li/ je k dispozici zdarma ke stažení prográmek "Tg - timegrapher", je to softwarový vibrograf! Pokud máte dostatečně citlivý mikrofon, můžete si podle něj seřídit hodinky. U kapesních, které tikají dost nahlas to funguje celkem spolehlivě, ale s náramkovýma to už je trochu problém... Ale rozhodně ten program stojí za vyzkoušení.  :eek:

post-20875-0-15086200-1553288909_thumb.png

Upraveno uživatelem Machito
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...