Přejít na obsah

Orient 60th Anniversary


Doporučené příspěvky

V poslední době se mi mnohem víc daří spontánní nákupy, než ty dlouze promyšlené. Tyhle Orientky jsem před časem obdivoval v Orientím vlákně, ale vzhledem k tomu, že se jednalo o limitku z roku 2010, považoval jsem je za nesehnatelné. Takže když se objevily v prodejním vlákně, dlouho jsem neváhal a dobře jsem udělal. Podle mě mají dokonalého ducha "úřednických" hodinek z padesátých let, což přesně vystihuje ducha limitky. přezul jsem je na hnědý RIOS s překlápěčkou a jsem překvapený jak jsou tyhle "vintage like" hodinky nositelné. Na rozdíl od opravdových vintage jsou docela velké (39mm) a s 20mm řemenem mají krásně vyvážené proporce a na mojí hubené ruce sedí stejně dobře jako moderní kousky. Naprostá pecka je indikátor rezervy nátahu v kombinaci s manuálem. Ručička se pomalu přesouvá společně s natahováním korunkou a člověk přímo vidí jak se pružina natahuje. Zajímavou vychytávkou je odlučovač na manuálu, hodinky nejdou přetáhnout, natažení se pozná pouze podle indikátoru. Jinak jsou to hodinky pro druhý pohled. Na první pohled jsou celkem fádní, ale pokud se člověk zahledí, všimne si spousty detailů se kterými si kluci japonští vyhráli. Linka v indexech, drobné proužky na rezervě nátahu. Žíhaný ciferník, který odrazí světlo pokaždé jinak. Lomené ručky. Jsou to přesně ty hodinky na které se dlouho koukáte, abyste vzápětí zjistili, že nevíte kolik je hodin. Trošku raritou je použitý kalibr Orient 48N40. Jak už jsem zmínil, je to manuál s centrální vteřinovkou a rezervou nátahu. Trošku zklamání mě čekalo po otevření hodinek, protože strojek je opravdu ošklivý, poměrně malý, ani zdaleka nevyplňuje pouzdro. Plné dýnko je rozumná volba. Na druhou stranu dělá -3,5/den což je více než slušný výsledek. Kalibr je poměrně unikátní, kromě limitky jsem nenašel hodinky ve kterých by byl použitý, předci jen je doba automatů. Ale dost už řečí, hodinky jsou krásné, tak si je zkuste se mnou užít i z mých neumělých fotek...

 

post-18334-0-94253800-1384036891_thumb.jpg

 

post-18334-0-22177000-1384036897_thumb.jpg

 

post-18334-0-45398600-1384036894_thumb.jpg

 

post-18334-0-19675800-1384036899_thumb.jpg

 

post-18334-0-90059400-1384036901_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Gratuluju, jsou fakt hezké. Dost mě zaujala ta korunka, která vypadá moc pěkně. Mohl bych poprosit o její detailní foto? Jinak bezpochyby hodinkám prospěla absence standardního orient loga. Tohle decentní provedení nijak neruší a hezky vyvažuje rezervu nátahu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...