Přejít na obsah

Kdo má jaké Grand Seiko


financ

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 3,7tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Snowflaky mám tuším od októbra 2011, kupoval som ich ako nové, no minulý rok sa z čista jasna bez zjavného dôvodu zastavili. Champagne SD a quartzy sú secondhand, takže je irelevantné, kedy som ich nadobudol. Champagne SD mali už od kúpy drobný problém s korunkou a oba quartzy príležitostne štrajkovali pri automatickom posune dátumovky o polnoci.

 

 

Quartzy som veľmi neriešil, Champagne boli prakticky bezproblémové, no zaseknutie mojich obľúbených Snowflakov ma konečne donútilo rozhýbať sa a zaniesť ich do servisu. Chalani z Weiner Watch Group majú vyslovene blbé otváracie hodiny, a tak hodinky skončili u Schwödt Uhren. Oprava trvala cca 3 mesiace - od 24. 10. 2013 do 23. 1. 2014. Maximálna cena opravy bola dohodnutá vopred, finálna cena bola nakoniec o nejaké 3 stovky nižšia. Očakával som, že hodinky budú vyleštené do skoro-pôvodného stavu, no nestalo sa tak. Našťastie, zdá sa, že všetko ostatné je už v poriadku. 

 

Prikladám aj skeny reportov a časť dnešného "e-maila".

 

Sehr geehrter Herr %grand%,

es freut mich Ihnen mitteilen zu dürfen, daß Ihre GrandSeiko Uhren von der Reparatur aus Japan eingetroffen sind.

Es ist auch ein wenig günstiger geworden!

Quarzuhren: 535,00 x 2 = 1.070,00
SpringDrive: 620,00 x 2 = 1.240,00

insgesamt ?2.310,00

Die Uhren sind ab sofort abholbar!

Ich wünsche noch einen schönen Tag und verbleibe  

 

post-13411-0-15608200-1390516693_thumb.jpg

post-13411-0-61559500-1390516697_thumb.jpg

post-13411-0-50021400-1390516701_thumb.jpg

post-13411-0-39448900-1390516705_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vdaka. no servis je fajnovost, cital som na wus zalmy nad cenou servisu za chrono a bolo to nieco cez 1k usd. Ale u takeho kalibra chapem, na to ma papier mozno 5 ludi na svete.

 

ale ked vidim ten raketýrsky servis na quartzky, ja bych to snad hodil do kosa a kupil daco normalne.. /neber osobne :)/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vdaka. no servis je fajnovost, cital som na wus zalmy nad cenou servisu za chrono a bolo to nieco cez 1k usd. Ale u takeho kalibra chapem, na to ma papier mozno 5 ludi na svete.

 

ale ked vidim ten raketýrsky servis na quartzky, ja bych to snad hodil do kosa a kupil daco normalne.. /neber osobne :)/

 

SBGV001 som mal komplet rozobraté, aj som ich zložil, to dokáže snáď hocikto. Niekto sa v nich vŕtal už predo mnou, tak som nemal veľmi čo stratiť. Ani mi nenapadlo, že tie problémy s dátumovkami by mohli súvisieť s magnetizáciou. Bolo mi ľúto vyhodiť dvoje quartzy, preto som ich poslal do servisu, i keď tú cenu tiež považujem za riadne premrštenú.

 

Btw, za rok/dva pošlem na overhaul aj chroná... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, doufal bych, že ty quartzky budou přeci jen kapku.. bezúdržbovější :)

 Náhodou víc foto nebo povídání o těch chronech tady nemáš?

 

 

Tie quartzy sú staršia generácia, 9F82A. Predpokladám, že ešte nemali všetko vychytané ako pri novších 9F6x. Do SBGV001 som prehadzoval aj elektroniku z rozbitých 9F62A. Elektronika z 9F62A tiká presnejšie ako 9F82A, čo môže byť aj tým, že za tých skoro dvadsať rokov kryštál v 9F82A zostárol až tak, že som to už nijako nedokázal skorigovať doladením kapacitného trimra.

 

Čo sa týka SBGC001, pred časom som sem dával iba tieto fotky:

http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/43039-grand-seiko-spring-drive-chronograph/page-2&do=findComment&comment=719549

http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/43039-grand-seiko-spring-drive-chronograph/page-3&do=findComment&comment=719634

Namiesto toho, aby som sem vypisoval dlhé eseje sa radšej venujem rodine. Starší 2,5-ročný syn už od dvoch rokov pozná celú abecedu a arabské číslice, pomaly si začína utvárať solídne chápanie času; minulosti, prítomnosti, budúcnosti. Keď silou-mocou niečo okamžite chce, vyberiem jednoduché hodinky s kontrastným ciferníkom a vysvetľujem mu, že musíme počkať povedzme 8 minút a spoločne odpočítavame. Ukľudní sa a zrazu sa s ním dá racionálne vyjednávať :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
  • po měsíci...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...