Přejít na obsah

Kdo má jaké Grand Seiko


financ

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 3,7tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

no budes vyzerat jak tie cicuse na instagrame co sa fotia so ozrutnymi Rolex potapkami a tak.. normalka :)  je to kus hodinky, velkostou aj hmotnostou - tie moje su ocelove. titanovych by som sa pokial ide o hmotnost nebal vobec, ak mas rad vacsie komplikovanejsie ciferniky tak smelo do toho. ta bicolor spona je to prave GS retro. velke a lahke hodinky su vyrazne iny pocit ako klasicke. pri nizkej hmotnosti uz nie su take neobratne na ruke.

 

GS chrono le 2.JPG

Upraveno uživatelem instant
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já svoje ocelový SBGC001 se slzou v oku (tady skoro myšleno opravdovou, ne takovou tu "slzu" notorických chronoděvek) prodal, protože kombinace hmostnost plus tvar nešla. Smířil jsem se s tím, kapitola se uzavřela.

Dneska si s velkou mírou jisoty říkám, že svoje 005 nedám. Jedničky nebo instantovky mají ještě atraktivnější ciferníky, ale titanovky můžu normálně nosit, přidaná hodnota je tady v tomhle ohledu větší než u diverů. 

P.S: jen ti teda nesmí vadit, že ručičky a indexy nejsou echt gold.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 4. 2. 2021 v 16:03, shewcza napsal:

Mám z nich radost jako už dlouho z ničeho (hmotného) i s všemi jejich nedostatky jak mi trefně připomenul doktor 🙂

20210204_143749-01.jpeg

Tak doktor nenechá nit suchou na ničem 😄  Tyhle jsou prudce nositelné, na srazu jsem je zkoušel a chvíli mi vtaly hlavou v bílé, ale nedovrtaly....  Užívej 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@instant @dr.sphinx díky za Vaše postřehy🍻 já jsem sám sebe přesvědčil, že lovečák 18.5-19cm je prostě bohužel málo a učím se s tím žít 😞 Jo a Kubo, "notorická chronoděvka", to si s dovolením vypůjčím, zní mi to líp než "megazávislák" 🤣

 

@DavidLC ty bílé se shání ještě trochu hůř. Díky🍻

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nějak nevim kam to dát a příde mi zbytečný dělat nový vlákno - řešili jste nějaký to origo příslušenství, konkrétně teda spony? V Koscomu mám poptáno, ale třeba bude mít někdo jinej nápad. Co takhle koukám, v Evropě snad nikde nic neni, nebo neumim hledat, nechat si posílat trnovku z Japonska a řešit kvůli tomu celníky mi přijde blbost.

 Jinak teda moje GS jsou sice výborný, ale kdo vymysel ty kovový náramky bez jakýkoli možnosti úpravy dýlky aspoň tou blbou dírkou na párátko.. áále, nebudu se opakovat:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja síce zrejme neporadím, no osobne som to riešil nákupom GS trnovky z Japonska za 79usd (dobre známy Seiya, no to je presne to čo nechceš počuť :-). Originálna spona ma neskutočne iritovala (neviem ako to nazvať inak, no narážam na ten kovový "mostík", pod ktorý zasunieš remeň) a mnoho iných možností napokon asi nenájdeš. Už pri tom všetkom, cene hodiniek etc. som mávol rukou a to clo/daň napokon zaplatil.    

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Micey napsal:

krizko: Aha, tos měl asi tu, na kterou teď nejvíc koukám.. tedy 16mm překlápěčku? Ale z tý se dá ta trnovka jednoduše udělat (což se mi taky líbí), takže jsi měl asi nějakou jinou, žejo.

To myslis tuhle, ne? Mam a spokojenost velika. 3E959973-631E-4BCD-9479-7EA593279906.jpeg.3eed8b2af294edafdb0ff93475395ce7.jpeg

BC2985A4-2F03-4116-83C3-351224FB8A97.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

😀 no vyzera to tak ... 

warann: tebe neprekáža ten kovový "mostík" (poučte ma prosím ako sa to volá), pod ktorý presúvaš remeň? Jednak navyšoval celkovú hrúbku (preklápačka + remeň + "mostík") a jednak som mal pocit, že ním stále o čosi šúcham. Trnovka je oproti tomu podstatne pohodlnejšia

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 9. 2. 2021 v 12:51, krizko napsal:

😀 no vyzera to tak ... 

warann: tebe neprekáža ten kovový "mostík" (poučte ma prosím ako sa to volá), pod ktorý presúvaš remeň? Jednak navyšoval celkovú hrúbku (preklápačka + remeň + "mostík") a jednak som mal pocit, že ním stále o čosi šúcham. Trnovka je oproti tomu podstatne pohodlnejšia

Mne to naprosto vyhovuje. Pocitove nikde nic nevadi ani neprebyva. A komfort zapinani je proti trnovce nekde jinde. No a v neposledni rade se mi teda i libi ;-).  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, shewcza napsal:

Nezkoušel někdo na divery nacpat jinou než GS gumu určenou třeba i na jiný model? Crafter nebo něco podobného? 

Jasně.

Isofrane (fit v pohodě, u SD se mi to nelíbilo, u quartzů by si to mohlo docela rozumět s fontem na lunetě).

Normální moderní hladká Seiko s vlnkama u pouzdra (šlo to, ale ne zas až taková sláva, plus všichni známe ty hrozně rychle ošoupaný hrany).

Měls tu GS diver gumu v ruce? Je taková hodně svoje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...