Přejít na obsah

Kdo má jaké Grand Seiko


financ

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 3,8tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

před 5 hodinami, Radik napsal:

Sjíždím teď GS asi víc než je zdrávo a narazil jsem na tohle video. V cca 5:50 začíná makropohledem na cifr, kde odhaluje první nedokonalosti jak v potisku, tak i ve zpracování některejch ruček a struktuře cifru a nekonzistentní cvakání lunety v průběhu jejího otáčení. Co mě ale dostalo je nelícování hodinový ručky na celejch hodinách, viz cca 8:40 a dál a to očividně opakovaně na dvou různejch modelech s odstupem pár let. Nikdy jsem tohle tak detailně nezkoumal a asi to u svejch hodinek ani zkoumat nebudu, abych se zbytečně nenasral. Asi žádná značka není úplně bez vady, ať jsou to S za 10 nebo GS za 150... Teda vlastně je! Erbstücky od Laca, který jsou dodrbaný natolik, že tam nikoho tyhle nedokonalosti nenapadne hledat.

 

Vzpomínám na dobu, kdy mělo GS auru světce, a na všechny ty fóry o seppuku, které čeká každého GS makáče, když nedotáhne sebemenší drobnost :)

Neomlouvám špatně osazené ručičky, mně se to u GS GMT mimochodem taky stalo (po nesouvisejícím servisním zásahu, haha). Hrboly na ciferníku taky nejsou cool.

Ale prostě se nedá čekat, že estetickou i funkční dokonalost člověk dostane u hodinek v GS penězích, i když by to bylo super. Je na samostatnou debatu, od jaké cenovky se dá očekávat stoprocentní výkon - ale některá videa třeba o PP naznačují, že asi od žádné.

Lunety jsou kapitola sama pro sebe - v hi-beat diverech za čtvrt mega je to řešené stejně jako v lowendu, takže je to kus od kusu.

Abych to shrnul - týpka chápu. Prostě jako dycky - nekupovat, co nejdřív nevidíš. Což se lehko řekne :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 2. 4. 2021 v 13:19, EpsteinBarr napsal:
Sa ospravedlnujem za nekulturnost a zneuzite citatu zo znamej trilogie 🙊🙈
 
Jeden ... vládne všem,
jeden jim všem káže,
jeden všechny přivede,
do temnoty sváže
 
ten posledny vers by chcelo upravit, ale toto nie je moja parketa (ako mnoho dalsich) 🙄

IMG_0750_a.jpg

Moc pěkné,fantastická sada😉, tu říkanku chápu dokonale, z té dobré časti 🙂 🙂.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...