Přejít na obsah

Kdo má jaké Grand Seiko


financ

Doporučené příspěvky

před 33 minutami, semi001 napsal:

Velká gratulace, než jsem zjistil, že bych je unosil, byly pryč :lol2:

Já obyvkle váhám, až všechno pro**ru, ale oboje GS jsme koupil hned. U těhle jsem měl "výhodu", že jsem je dlouhodobě chtěl, ale když už se tu něco takovýho mihlo., tak to byl větší bratříček.

Takže jsem furt sjížděl Chrono24, ale nic z toho. Nicméně když se objevily tady, navíc funglovky a za fajn cenu, tak jsem věděl, že nemůžu otálet. 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 3,8tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Hele, nebudeme si nic nalhavat, ja vim, ze nekomu muzou pripadat fadni (dyt na nich, aspon vzhledove, neni nic extra zajimavyho), ale ja si overil, ze prave tenhle typ hodinek mi dlouhodobe vyhovuje. Takze i pres absenci vyraznejsiho wow efektu me neprestanou po mesici bavit jako mnohy vyraznejsi hodinky. A dal s prijlednutim k tomu, ze na zdejsi pomery tocim hodinky velmi stridne, tak neni ve finale co resit. Akorat me ted trochu desi, ze pro moje potreby je stavajici trojka (tyhle dvoje a hranaty gecka) az prilis dokonala 😉

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě prosba. Už jsem se asi kdysi ptal (byť s jnou sestavou) a vím, že bych to snad našel, ale když už jsme u zdroje, pls nastavení winderu (kterej jsem teď přes ropk vůbec neužíval) na tyhle dvoje GS.

Hlavně ten SD bych nerad dojebal nevhodným nastavením.

Abyste případně ještě za mě nemuseli hleat model:

https://www.grand-seiko.com/us-en/collections/sbga285g

https://www.shoppinginjapan.net/sbgr061

(aktuální nástupce 261 co má Dukusan)

Díky.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, warann napsal:

Hele, nebudeme si nic nalhavat, ja vim, ze nekomu muzou pripadat fadni (dyt na nich, aspon vzhledove, neni nic extra zajimavyho), ale ja si overil, ze prave tenhle typ hodinek mi dlouhodobe vyhovuje. Takze i pres absenci vyraznejsiho wow efektu me neprestanou po mesici bavit jako mnohy vyraznejsi hodinky. A dal s prijlednutim k tomu, ze na zdejsi pomery tocim hodinky velmi stridne, tak neni ve finale co resit. Akorat me ted trochu desi, ze pro moje potreby je stavajici trojka (tyhle dvoje a hranaty gecka) az prilis dokonala 😉

Před pár lety mi fádní přišli a hlavně nemyslitelný, si jakékoli koupit, ale jak stárnu, měním názory a GS se mi líbí a nějaké pořídím časem :) Měl jsem to v plánu už dřív, ale ještě mi do toho skočili 1392, které už jsem skoro dva měsíce nesundal z ruky :) 

Já myslím, že by ta trojice mohla být dokonalá.. Já mám takto stabilní dvojici AT a SMP :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@warann K tomu winderu, hlavne by som nenechal zbytocne tocit plne natiahnute hodinky. Vyhoda je, ze vidis uroven natiahnutia. Ja SD nechavam cca v polovici pola pred plnym natiahnutim. Resp. kedze vydrzia tri dni, tak ani nenechavam, lebo sa na ruke pravidelne prestiredaju.
A samozrejme, gratulujem k novym hodinkam. Ja pri odlepovani folii nejaky zvlastny orgazmus teda nezazivam, resp. tie folie na tahu a spone ma priamo irituju a nervuju. Ale zase, pocit je to fajn, to zase nie ze nie 🙂
V tom minimalizme je praveze krasa, super 🍻

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@EpsteinBarrDíky tobě i ostaním. S tím winderem se to má tak, že teď mám po delší době dvoje automaty, oba třídenní, budu je střídat, ale přes víkend je jako správnej redneck nenosím, resp. tahám jen ty géčky. Takže do pondělí by mi pravidelny zdechly aspoň jedny.

S těma fóliema je mi to v podstatě taky šumák, bylo to jen "zamyšlení" kdy jsem si naposledy pořídil funglovky. No, jak jsem psal, byly to moony a bohužel jsme si nesedli díky velikosti.

Večer mě čeká očistec se šroubováčkem, tak mi držte palce.

 

Edit: ještě jsem v rychlosti koukal na ten winder a jak bylo řečeno, např. zde je uváděný obousměrný nastavení na 650 otáček u všech GS ("obyč", SD i Hi beat).

Pokud je to tak, tak je to ideál neb nemusím řešit, kterej foch je jak nastavenej.

Upraveno uživatelem warann
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 minutami, EpsteinBarr napsal:

Hodinarstvi.... rekl bych.
By som to psychicky nedal. Cakat do nedele? Sorry za tu sol do rany 🙂 ale tak to mam nastavene ja. Cokolvek musi pockat. A skuseny hodinar to ma za 5 min. Len vrelo do toho 👍
Ale mne tie piny z tahu aj tak raz stratili. 

 

 

Tak jsem si zajel pro šroubováčky ke kámošovi do firmy. Dělají zapalování do motorek, čili mají všechno možný i na jemnou práci vč těhle minišroubováků a taky hodinářský lupy rúzných zvětšení (!). Takže to nějak klaplo, byť 5 minut to nebylo. Samozřejmě jsem pak ještě pro větší zábavu přidával a sundával půldílek, abych měl nakonec pocit, že to je stejně blbě ;-). Tohleto a absence nějaký mikroregulace je fakt vopruz, byť na ruce ten tah sedí příjemně, a na pohled je taky fajn vč. spony.

No nic, teď si sednu, něco si naleju a budu pozorovat tu plynoucí vteřinovku. Jen mě děsí, jestli jsem to dobře dotáhl, ale na Loctide v týhle velikosti šroubků nemám koule.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, xbraj19 napsal:

@warann GS si musíš zasloužit 🤣

Vsak zasluha je, ze ty druhy taham uz asi dva roky 😁. Kazdopadne jsem rad, ze jsem to s tim tahem za pomoci vypujcenyho naradi a pro jistotu shlidnutyho videa na YT nakonec dal. Jsou super, jinak jak psal doktor, ten cifr je matnej, nicmene jak uz to u GS bejva, dokazou i tyhle ruzny chameleonsky kousky. Coz samozrejme neplati o mym fotografickym umeni. 

9C2C7373-1014-45C4-ADF5-5B0DD5257CE2.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 hodinami, warann napsal:

Tak jsem si zajel pro šroubováčky ke kámošovi do firmy. Dělají zapalování do motorek, čili mají všechno možný i na jemnou práci vč těhle minišroubováků a taky hodinářský lupy rúzných zvětšení (!). Takže to nějak klaplo, byť 5 minut to nebylo. Samozřejmě jsem pak ještě pro větší zábavu přidával a sundával půldílek, abych měl nakonec pocit, že to je stejně blbě ;-). Tohleto a absence nějaký mikroregulace je fakt vopruz, byť na ruce ten tah sedí příjemně, a na pohled je taky fajn vč. spony.

No nic, teď si sednu, něco si naleju a budu pozorovat tu plynoucí vteřinovku. Jen mě děsí, jestli jsem to dobře dotáhl, ale na Loctide v týhle velikosti šroubků nemám koule.

Loctite opravdu nedávat! Vlatní zkušenost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pod umělým světlem je to trochu diskotéka, ale fakt nekecají, že broušený ručičky jsou nad matnými cifry (na GS poměry) supr čitelný. Já měl sakra kliku, že se mi SBGV007 po nerozvážném prodeji vrátily :)

20210528_141249.thumb.jpg.aea4fb42264126af91d7cbfbb491c3b1.jpg

edit: neuvažujete někdo o tomhle?

 

Screen Shot 2021-05-28 at 14.23.08.png

Upraveno uživatelem dr.sphinx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...