Přejít na obsah

Kdo má jaké Grand Seiko


financ

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 3,8tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

@nickolas myslel jsem to v tom smyslu jako že zas... zaplňuju špatné vlákno 😁.

Měl jsem i trochu nezajímavější Credor. Jsou moc pěkný. Svéráznější než GS. Sice podobná(téměř identická) strojovna jak GS a jiná Seika, ale celkově ten pocit z nich je prostě jiný. Mám je na ruce pár hodin, takže jsem z nich úplně paf.😍

A díky! 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@nickolas už se to tady někde řešilo. Tyto Credory jsou z období, kdy subbrand Credor nebyl výš než GS, ale někde mezi Seiko a GS. Mechanické strojky, které tam používali jsou vylepšené varianty klasických Seiko strojků ( + regulace, zdobení atd). Např. tady u těch je upravený známý 8L35 strojek, zde označený 8L75.

@Wladimirto máš ocelové, nebo titanovky?

 

 

Seiko 8L75.jpg

Upraveno uživatelem xbraj19
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@xbraj19 ocel, mám je v nerezu...

 Nevíš kde se to řešilo? Tady ve vlákně nebo jinde? Já mám za to, že Credor nejde úplně zaškatulkovat v rámci Seiko holdingu. Zatímco Seiko dělá (dělalo) použitelné hodinky Credor je spíš ve smyslu šperkařském, a GS se snaží řadit do luxusního segmentu. Credor používá u hodinek daleko více drahých kovů, kamenů. Cenově mají větší rozptyl. Spíš, než že jsou pod nebo nad, bych je zařadil vedle. Na samostatnou kolej - takový japonský Cartier. Ale vím o tom prd, nějak hlouběji jsem to nestudoval. Japonci jsou "jiný" a to nemyslím ve zlém, mají prostě jinou mentalitu 😀

Ale rád se dovzdám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Wladimir už nevím kde to bylo, ale nebylo to nijak rozsáhlé.

S Credorem je to složíté, v podstatě máš pravdu, že to je takový Seiko "Cartier" (ale ne v oblasti strojků :) ) . Obecně jde říct, že GS se zaměřuje na praktičnost a funkci, Credor je design a umělecké zprácování. V 70. letech kdy subbrand vznikl se zaměřovali na moderní technologie/trendy a drahé kovy (takže tam byla spousta zlatých, ultratenkých quartzů) a GS neexistoval. Po reinkarnaci GS a mechanik u Seiko, Credor používal vylepšené a vyladěné Seiko strojky (4s, 6s, 6870 a následně 8L), nicméně GS mělo své vlastní, lepší strojky (včetně lepší přesnosti). Do tohoto období patří i krátká epizoda s Phoenix/Pacifique řadou a sportovními modely, které  úplně nezapadaly do konceptu Credoru. Po uvedení Spring drive v roce 1999 se to zase vrátilo na původní směr tzn. GS praktické jednoduché  hodinky, Credor zpracování, design, komplikace. I když má Credor taky levnější modely a baterky a filosofie značek je jiná, tak díky řadě Credor Master pieces považuju osobně Credor o stupínek víš, než GS. 

Docela pěkně je to popsané tady:
Historie
https://www.plus9time.com/blog/2018/10/22/credor-brand-introduction-and-history

a porovnání GS vs Credor:
https://www.ikigai-watches.com/grand-seiko-and-credor-the-two-faces-of-the-same-coin/5259

Upraveno uživatelem xbraj19
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...