Přejít na obsah

Kdo má jaké Grand Seiko


financ

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 3,8tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Proč je problém prodat statší GS (roky 2012-2015) - servis. Renovace pouzdra - problém, zaratsu ti nikdo v ČR neudělá. Servis Spring Drive - to samé. Servis hi-beat automatu - pokud bude potřebovat něco vyměnit, tak se k náhradnímu dílu nikdo nedostane. Přetěsnění - musíš poslat do Německa, atd.. Na GS ti naši domácí hodináři nejsou schopni udělat základní servis strojku po 5-8 letech oproti IWC, nebo Tudor ETA based hodinkách... 

Což řikám jako majitel SD, který to právě řeší. 

Upraveno uživatelem safi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sedí takhle jednou SBGX117, SBGA031 a 116610 na pivu a kvarcky povídaj: "Si krounkáři nemyslete,  my si ze sebe dokážeme dělat docela prdel, žejo, rozjetá žábo?" SD se uchechtnou a mávnou rukou, dobře vědí, že maj Qčka disproporční lunetu a že jim rozhodně chybí taková ta eno ňuňo zlaťoučká krása. Vlastně jim docela rozumí, je to kříž chtít se jako kvarcky kámošit s velkejma klukama, koneckonců o quartzovým mindráku samy něco trochu vědí. 

Nachvíli v tom rozjímání přestal vnímat okolí, ale brzo si všim, že jsou 117ky dneska celkem v ráži a furt do subů ventrujou,  zaregistroval ale jen posledních pár slov: "... no prostě kdykoli se o vás bavíme, tak si prostě musíme říct, že ať jsme jaký jsme, furt jsme lepší než vy, se nedá svítit." 

Suby pokrčily rameny, usrkly si pivo, usmály se a řekly, že se s tim asi budou nějak muset smířit. Najednou si 117ky začaly malinko nervózně vyšťourávat bordel ze škvíry mezi lunetou a pouzdrem, jakoby něco chtěly říct, ale nevěděly, jak do toho. Nakonec se ale osmělí a do nastalého ticha se zeptaj: "Hele, a co si vy suby vlastně řikáte o nás, když se sejdete jen tak mezi sebou nebo i se Sea-Dwellerama a tak?"

Suby se zhluboka napijou, nachvíli se zamyslí, ve snaze si vzpomenout i malinko zvrásčí čelo, a nakonec odtuší: "Vůbec nic."

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sedim takhle v hospode a koukam chvili na ruku, chvili na fotku v telefonu. Borec odvedle povida, co studujes? Ale, premyslim jestli jsou lepsi 295, nebo 103. Borec na me koukne a povida, ty si pica 🤦‍♀️
 

To jen pro ty, co nemaj radi dlouhe texty  😆

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ad disproporční luneta - náhodou ta pěkně macatá luneta u Quartzů se mně extra líbí, to bych bral jako klad.

Ad prodejnost GS tady - no, ano, i já jsem tu koupil "mimo prodejní sekci"

Ad servis - a z toho mám staženou pr*el, až na to dojde. Ale i tak jsem neodolal a prostě jsem je nutně potřeboval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, dr.sphinx napsal:

,...usrkly si pivo...

Překlepy a interpunkci neřeším, ale že jsem posral partitivní genitiv, to mě docela sere

před 1 hodinou, Radik napsal:

Ad servis - a z toho mám staženou pr*el, až na to dojde. 

No neni v tom ETA no :) V prinicipu to není jiný, než skoro jakejkoli  moderní inhouse, jen to častý posílání do JP kvůli servisní (ne)síti ten proces trochu zdobrodružňuje. 

Upraveno uživatelem dr.sphinx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bych z GS nedělal zas takovou kovbojku. Někdy si holt kunčaft vylosuje SD peška, splácanýho společensky unaveným maestrem hned ráno po dobrovolně-povinném firemním karaoke-buildingu, s delegací blejskajících novinářskejch čumilů za zádama. Z obchodního to preventivně pošlou do té nejvzdálenější tramtárie co znají - a taktně doufají že daný kousek skončí jen jako dlouholetá dekorace s neudatelnou cenovkou ve výloze nějakého obskurního butiku… 🍶

Apropos, není to tak dávno co se na Chronomagu s podobně posvátnou hrůzou dyšputovalo o téměř dialektické nevyhnutelnosti “korespondenčního servisu” u PANERAI - a ejhle, pozáruční mechanický servis umějí i v ONYXu. Je jasné že když Japonec špatně složí prémiově vylisovaný ciferník a “ponížená začátečnická nula na výstupní kontrole si netroufá uvést mistra do rozpaků”, nezaslouží si nic jiného než povinné seppuku po zaslání tě ostudy přes půl světa zpět na náklady příjemce. Ale konkrétně s mechanickým servisem u dobře zaběhnutého SD to stejně časem skončí u obligátního “vyčištění/namazání/přetěsnění”, které se svou kvalifikací odbaví i “místní talent”. A jak banální původ má “božské Zaratsu” už se tady taky párkrát probíralo :speak_cool:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 minutami, Radek124 napsal:

Bych z GS nedělal zas takovou kovbojku. Někdy si holt kunčaft vylosuje SD peška, splácanýho společensky unaveným maestrem hned ráno po dobrovolně-povinném firemním karaoke-buildingu, s delegací blejskajících novinářskejch čumilů za zádama. Z obchodního to preventivně pošlou do té nejvzdálenější tramtárie co znají - a taktně doufají že daný kousek skončí jen jako dlouholetá dekorace s neudatelnou cenovkou ve výloze nějakého obskurního butiku… 🍶

Apropos, není to tak dávno co se na Chronomagu s podobně posvátnou hrůzou dyšputovalo o téměř dialektické nevyhnutelnosti “korespondenčního servisu” u PANERAI - a ejhle, pozáruční mechanický servis umějí i v ONYXu. Je jasné že když Japonec špatně složí prémiově vylisovaný ciferník a “ponížená začátečnická nula na výstupní kontrole si netroufá uvést mistra do rozpaků”, nezaslouží si nic jiného než povinné seppuku po zaslání tě ostudy přes půl světa zpět na náklady příjemce. Ale konkrétně s mechanickým servisem u dobře zaběhnutého SD to stejně časem skončí u obligátního “vyčištění/namazání/přetěsnění”, které se svou kvalifikací odbaví i “místní talent”. A jak banální původ má “božské Zaratsu” už se tady taky párkrát probíralo :speak_cool:

A jak místní hodinář seřídí SD, když nemůže použít vibrograf? A tak, aby dělali do 15 vteřin za měsíc? Já budu radši peníze utrácet u místních, než krmit mega korporaci…

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 15 minutami, Radek124 napsal:

Když myslíš že by možné problémy SD vyřešilo mechanické štelování přes něco jako vibrograf, kup si radši “české” Primky a buď navěky šťastný 😎

image.thumb.jpeg.c0c973ae1592bcfe43144f74b510af86.jpeg

To si samo nemyslím a proto jsem to napsal. A taky proto moje SD jsou už v Německu nebo Japonsku a musím si počkat 3-4 měsíce. Ale pak to zase budou krasavci:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@safi Drzim ti palce. Moje boli 4 mesiace v NL. Po troch tyzdnoch su tam opät v ramci reklamacie servisu. A nie SD, praveze ten najobycajnejsi 9S kaliber.

@Radek124 Jj, majstri napr. v Onyx s rozborkou, vycistenim a premazanim GS mechanik problem nemaju. Ten vznikne, akonahle tam potrebuju novu suciastku.

A kedze @dr.sphinx je mojim hodinkovym vzorom, najradsej by som si poridil nejake Roleksky. No ale kedze tieto su podpultovkou a ja nemam spravne znamosti tak nic z toho. A kedze som zo zapadakova, kto vie, ako by dopadol aj ten obed 😎😅

 

Upraveno uživatelem EpsteinBarr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@EpsteinBarr: Díky. Akorát mám teď dilema. Původně jsem měl svoje doživotní kombo rozmyšlené takto: Tudor Black Bay a k tomu quatrzové GS na víkend. Pak jsem se ale zamiloval do ostrých hran SBGE009, což nejsou hodinky na výlety do přírody a teď řeším, jaké Tudory k nim... BB36 blue? 

Zdroj obrázku: Pinterest. 

SBGE009.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Safi, na toto ti ja neodpoviem veru. Tudor registrujem, mnohe modely sa mi neskutocne pacia a do niektorych by som isiel okamzite. Ale ja proste nedavam tvar hodinovej rucicky. Viem, blbost velka, ale proste nejde to. Tym padom je to vo forme platonickej lasky. Cize viem ukazat na obrazku, ktore su pre mna fajn, ale aky je to presne model, to uz neviem. Chapes 🙂 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 19 minutami, EpsteinBarr napsal:

Safi, na toto ti ja neodpoviem veru. Tudor registrujem, mnohe modely sa mi neskutocne pacia a do niektorych by som isiel okamzite. Ale ja proste nedavam tvar hodinovej rucicky. Viem, blbost velka, ale proste nejde to. Tym padom je to vo forme platonickej lasky. Cize viem ukazat na obrazku, ktore su pre mna fajn, ale aky je to presne model, to uz neviem. Chapes 🙂 

Jasně 🙂 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...