Přejít na obsah

Kdo má jaké Grand Seiko


financ

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 3,8tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

On 4/14/2022 at 3:51 PM, EpsteinBarr said:

Safi, na toto ti ja neodpoviem veru. Tudor registrujem, mnohe modely sa mi neskutocne pacia a do niektorych by som isiel okamzite. Ale ja proste nedavam tvar hodinovej rucicky. Viem, blbost velka, ale proste nejde to. Tym padom je to vo forme platonickej lasky. Cize viem ukazat na obrazku, ktore su pre mna fajn, ale aky je to presne model, to uz neviem. Chapes 🙂 

ja to tiez tak mam s tym Tudorom. hodinky su to prima ale rucky maju uplne napicu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 14. 4. 2022 v 7:35, Radek124 napsal:

Ale konkrétně s mechanickým servisem u dobře zaběhnutého SD to stejně časem skončí u obligátního “vyčištění/namazání/přetěsnění”, které se svou kvalifikací odbaví i “místní talent”. A jak banální původ má “božské Zaratsu” už se tady taky párkrát probíralo :speak_cool:

To je pro mě překvapivá zpráva. Ale proto sem chodím, že jo. Je fakt, že ze servisu SD mám stažený žaludek spojený s divným chvěním tamtéž. Tvá zpráva mi dala nové obzory a naději. Onyx!!! Díky!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 20 minutami, Violoncello napsal:

Tvá zpráva mi dala nové obzory a naději

Tvl @ONYX servis hodinek přes všechny svoje kvality z definice nemůže s případným problémem v elektronice udělat lautr nic (ale rád se nechám vyvést z omylu, byl bych sám rád), a kdyby byl nějaký problém v mechanické části, jsi stejně v pasti s případnými náhradními díly. SD podle všeho bez servisu vydrží hodně dlouho, ale holt to pak musí zpátky k taťkovi.

 

Upraveno uživatelem dr.sphinx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 15 minutami, dr.sphinx napsal:

Tvl @ONYX servis hodinek přes všechny svoje kvality z definice nemůže s případným problémem v elektronice udělat lautr nic (ale rád se nechám vyvést z omylu, byl bych sám rád), a kdyby byl nějaký problém v mechanické části, jsi stejně v pasti s případnými náhradními díly. SD podle všeho bez servisu vydrží hodně dlouho, ale holt to pak musí zpátky k taťkovi.

 

Vycházím z toho, co psal @Radek124. Jasně, že by šlo o případný snad bezproblémový servis typu rozborka, čištění, těsnění. Před pár lety jsem se na SEW ptal pána od GS ma servisovatelnost SD u nás a ukonejšil mě odpovědí, že to mají v plánu. To byl rok 2019.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 hodinami, ensi napsal:

Kdyz se tu resil ten servis, tak jsem ted narazil na jednu rozborku SD: https://www.thenakedwatchmaker.com/decon-seiko-snowflake

Skvělej odkaz! Díky za něj. Jdu si SD odservisovat sám ☺️

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, safi napsal:

Jen pro info - kompletní generálka GS strojku (Spring Drive GMT) je za cca 12-14 tis. 

Tak to jde Seiko proti proudu.

Já platil v 2018  servis 5R66 15 tis. Že by to po čtyřech letech stáhli na 12 tis, neuvěřitelné :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...