Přejít na obsah

Kdo má jaké Grand Seiko


financ

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 3,7tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

před 3 hodinami, xbraj19 napsal:

12-14tis je snesitelné.

Uvidím jak to dlouho ještě vydrží moje nově nabyté SBGA031, kterým už bude 11 let a za 8 dní jsou zatím na +-0s odchylce. Od minulé středy jsem je ještě nesundal...to se mi snad za posledních 5 let ještě nestalo. 

Supr Honzo. Já ty GS divery nesundal z ruky několik měsíců. Ostatní hodinky měli smůlu (-:

Oboje SD mi chodili stejně. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Raz za 10 rokov minut cca 600 eur na servis SD mi tiez pride uplne v pohode.


@xbraj19 Tiez sa zacinam zamyslat nad servisom mojich 031. Kebyze to riesis, pojdes cez Koscom, alebo vlastnou cestou? Nejde mi ani tak o WR, toto su jedine potapky, ktore som vo vode nemal. Nie zeby som ich "lutoval", ale pod vodu mam ine hodinky. Skor mi ide o istotu, ze vsetko je spravne namazane, elektronika ma nejake spravne kapacity a neviem co este.

@safi Mas v servisnom liste podrobny rozpis vykonanych prac? Zaujima ma to, co som pisal vyssie, ci sa nieco riesi aj s elektronikou. Alebo ich len "brusili"? 

Dnes dobijam snowflake.

 

IMG_0601_Fotor.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 47 minutami, EpsteinBarr napsal:

elektronika ma nejake spravne kapacity a neviem co este.

Pri tej príležitosti mi napadá - aká je technologická životnosť kvarcového oscilátoru? Ak teda náhodou nie je neobmedzená, čo nepredpokladám. A ak obmedzená je, určite má jeho výmenu Seiko predpísanú v niektorom servisnom zásahu, nie?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 55 minutami, EpsteinBarr napsal:

Raz za 10 rokov minut cca 600 eur na servis SD mi tiez pride uplne v pohode.


@xbraj19 Tiez sa zacinam zamyslat nad servisom mojich 031. Kebyze to riesis, pojdes cez Koscom, alebo vlastnou cestou? Nejde mi ani tak o WR, toto su jedine potapky, ktore som vo vode nemal. Nie zeby som ich "lutoval", ale pod vodu mam ine hodinky. Skor mi ide o istotu, ze vsetko je spravne namazane, elektronika ma nejake spravne kapacity a neviem co este.

@safi Mas v servisnom liste podrobny rozpis vykonanych prac? Zaujima ma to, co som pisal vyssie, ci sa nieco riesi aj s elektronikou. Alebo ich len "brusili"? 

Dnes dobijam snowflake.

Telefonické odsouhlasení ceny před zahájením opravy. 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, EpsteinBarr napsal:

Raz za 10 rokov minut cca 600 eur na servis SD mi tiez pride uplne v pohode.

 

 

 

Jen "obyčejné" Spring Drive mm600, po čtyřech letech od generálky musely na servis protože se zkrátila rezerva nátahu, stálo to těch 15 tis. Takže přes Koscom  směr Mnichov a prý do Japonska. Vrátilo se to s malým lístkem kde byly holandsky rukou napsány dvě slova - kompletní servis a model hodinek - nic víc.  Taky sem myslel že dostanu pytlík koleček, gumiček a korunku jak od Dušáka. Když sem volal do Koscomu  co s tím bylo a tak...

Jen řekli. No, kompletní oprava.

Upraveno uživatelem kamilb
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To jsou šílené částky, co tu lítají za servis mechanických hodinek z pásové výroby. Prošel jsem zřejmě za posledních pár let hormonální změnou a dnes si nedovedu představit, že bych podobnou částku platil za servis něčeho tak zbytného, jako je strojek ukazující nepřesný čas, a to ještě periodicky každých blbých 5 let. Masakr.

Sent from my SM-G996B using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 minutami, Hasňa napsal:

To jsou šílené částky, co tu lítají za servis mechanických hodinek z pásové výroby. Prošel jsem zřejmě za posledních pár let hormonální změnou a dnes si nedovedu představit, že bych podobnou částku platil za servis něčeho tak zbytného, jako je strojek ukazující nepřesný čas, a to ještě periodicky každých blbých 5 let. Masakr.

Sent from my SM-G996B using Tapatalk
 

GS mají dražší servis. Tudor Black Bay s Etou vyšel na půlku (kompletní generálka strojku i exteriéru). Holt proprietární technologie, kterou umí opravit jen na 3-4 místech na světě.

Upraveno uživatelem safi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Hasňa Tvoje forum/blog (ked si pravidelne pisal) som mal nacitane a doslova som hltal kazdy prispevok a sledoval tvoj progres v hodinkovom zivote. Rozumiem tomu celemu a nie je nutne polemizovat 🍻 
Spring drive ozaj nepotrebuje servis kazdych 5 rokov. Bavime sa o 12-15000 CZK raz za 10 rokov, mozno este za dlhsiu dobu, co mi nepride ako nieco strasne. Ok, za tuto sumu su perfektne kovove G-shocky s radiom riadenou presnostou, atd...

@kamilb @safi predstavoval som si nejaky repair report, prikladam svoj (pri SD je rovnaky?)

 

GS report.pdf

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 minutami, kamilb napsal:

No to sice ano, ale to že ti dobře chodí není o nenutnosti servisu.

S tím se dá souhlasit, ale já se za svůj život naučil jednu věc a to, že když něco funguje, tak do toho nejeb*, nemusí to být lepší...

Upraveno uživatelem shewcza
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

EpsteinBarr Takový, možná i podrobnější byl k tomu prvnímu servisu mých mm600, byly původně od Instanta. Ale byl to servis tuším Anglie. Ty papíry ale někam zajebal wizard-ov, bylo toho několik stran porobného rozpisu prací.

Tado došlo jen nejnutněší, abys je identifikoval, že sou to ony

No čekal jsem víc :)

    ... za ty prachy ;)

shewcza Já už nejednou slyšel od hodináře, že po otevření těch některých v chodu bezproblémových, měly zevniř vymleté dýnko od rotoru a tak. To se pak prodraží.

Upraveno uživatelem kamilb
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 29 minutami, Hasňa napsal:

To jsou šílené částky, co tu lítají za servis mechanických hodinek z pásové výroby. Prošel jsem zřejmě za posledních pár let hormonální změnou a dnes si nedovedu představit, že bych podobnou částku platil za servis něčeho tak zbytného, jako je strojek ukazující nepřesný čas, a to ještě periodicky každých blbých 5 let. Masakr.

Sent from my SM-G996B using Tapatalk
 

Souhlas. A jeste na ne cekas mesice. :) Znacka tu hodinky z pásu prodava, ale servis tu uz neumi a dily tu take k dispozici nema. Cena za servis nesmyslna. Takovy hodinky stoji leda za ho.vno. :)

Upraveno uživatelem ATOM
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak já raději koupím pásovou masovku kde vím co můžu čekat, než něco z nehrznoucího kozmického matriálu co ti po styku s vodou mění strukturu. Dáš kilo za hodinky a oni ti je pošlou s jinýma ručkama, nebo posílat hodinky do servisu na výměnu tahu... masssakr.

Sem až časem pak pochopil pravé důvody toho tvého virtuálnho harakiri :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, kamilb napsal:

Tak já raději koupím pásovou masovku kde vím co můžu čekat, než něco z nehrznoucího kozmického matriálu co ti po styku s vodou mění strukturu. Dáš kilo za hodinky a oni ti je pošlou s jinýma ručkama, nebo posílat hodinky do servisu na výměnu tahu... masssakr.

Sem až časem pak pochopil pravé důvody toho tvého virtuálnho harakiri :D

Jeeezis, kde ty casy jsou 😁 Ale naprosto s tebou souhlasim😁

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 minutami, kamilb napsal:

Tak já raději koupím pásovou masovku kde vím co můžu čekat, než něco z nehrznoucího kozmického matriálu co ti po styku s vodou mění strukturu. Dáš kilo za hodinky a oni ti je pošlou s jinýma ručkama, nebo posílat hodinky do servisu na výměnu tahu... masssakr.

Sem až časem pak pochopil pravé důvody toho tvého virtuálnho harakiri :D

Jakou značku máš na mysli? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...