Přejít na obsah

Kdo má jaké Grand Seiko


financ

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 3,8tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

před 1 hodinou, Hasňa napsal:

To jsou šílené částky, co tu lítají za servis mechanických hodinek z pásové výroby. Prošel jsem zřejmě za posledních pár let hormonální změnou a dnes si nedovedu představit, že bych podobnou částku platil za servis něčeho tak zbytného, jako je strojek ukazující nepřesný čas, a to ještě periodicky každých blbých 5 let. Masakr.

Sent from my SM-G996B using Tapatalk
 

Chlapče milej zlatej, ale to musíš na jiné forum.
Něco jako zijuprakticky.serunanepraktickeveci.org

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 30 minutami, xbraj19 napsal:

Chlapče milej zlatej, ale to musíš na jiné forum.
Něco jako zijuprakticky.serunanepraktickeveci.org

Pinkat si hodinky hodinky s 5R po Evrope a pak je pinknout kvuli namazani na druhej konec sveta me neprijde neprakticke. Spis uplna blbost :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@atom Děkuji za hodnotný příspěvek. Většina zde přispívajících je svéprávná a před pořízením hodinek je schopna si zjistit, jak je to se servisem a je to jejich volba. Takže asi uznáš, že je zbytečné, aby sem pár chytrolínů chodilo mudrovat o tom, jací jsou všichni vlastníci GS hlupáci, co?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 16 minutami, xbraj19 napsal:

@atom Děkuji za hodnotný příspěvek. Většina zde přispívajících je svéprávná a před pořízením hodinek je schopna si zjistit, jak je to se servisem a je to jejich volba. Takže asi uznáš, že je zbytečné, aby sem pár chytrolínů chodilo mudrovat o tom, jací jsou všichni vlastníci GS hlupáci, co?

Rozhodne si nemyslim, ze jsou hlupaci. Proste se jim hodinky libi, maj radi Seiko, respektive GS atd.Myslim, ze tohle jde spis na vrub te znacce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To se to tu pěkně rozjelo. Já o nich snad začnu pochybovat... Co jsem to zase udělal za blbost :death: Přemejšlím, co by mě donutilo je dávat servisovat, pokud by jinak normálně šly. Jakože odchylka větší než deklarovaná? Nejsem si úplně jistej...  V tomhle souhlasím se shewczou - když to  funguje, nač do toho jebat. Ono jestli si tu někdo myslí, že posílat takový hodinky na druhej konec světa kvůli servisu je "nepraktické", vlastně úplná blbost, tak já si myslím, že úplná blbost je už jen si ty hodinky koupit :D A přece jsem neodolal...

20220415_100158.jpg.de0d6f99d864229f54734c3fd5b79d91.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 hodinami, Radik napsal:

To se to tu pěkně rozjelo. Já o nich snad začnu pochybovat... Co jsem to zase udělal za blbost :death: Přemejšlím, co by mě donutilo je dávat servisovat, pokud by jinak normálně šly. Jakože odchylka větší než deklarovaná? Nejsem si úplně jistej...  V tomhle souhlasím se shewczou - když to  funguje, nač do toho jebat. Ono jestli si tu někdo myslí, že posílat takový hodinky na druhej konec světa kvůli servisu je "nepraktické", vlastně úplná blbost, tak já si myslím, že úplná blbost je už jen si ty hodinky koupit :D A přece jsem neodolal...

Já je dal servisovat, protože mi některé dny dělaly plus minus 2 vteřiny a jiné dny plus minus 20:-) no a luneta měla více vrypů, takže jsem se rozhodl jim dát pořádnou ozdravnou kůru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, safi napsal:

Já je dal servisovat, protože mi některé dny dělaly plus minus 2 vteřiny a jiné dny plus minus 20

Toto je pre mna mimoriadne zaujimava informacia. U mojich SBGR079 s obycajnym kalibrom 9S65 sa dialo to iste: +2 sec denne pocas celeho tyzdna (aj dlhsie). Nasledne +20, +12 (denne odchylky). Dalsi tyzden +2 denne. Rovnaka rutina nosenia hodiniek, nic mimoriadne, co by to mohlo sposobit. Overene!
Problem riesil aj majster Ruda z @ONYX servis hodinek 

Akurat tie Safiho su spring drive... A po servise sa ti to uz nedeje? Pretoze tie moje, po prvom servise isli sand 10 dni uplne presne. Uz som si vydychol. A dalsi den, kurnajs...to bolo spät.

Este ma napada jeden mozny problem: Akumulator 😉

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 18 minutami, EpsteinBarr napsal:

Toto je pre mna mimoriadne zaujimava informacia. U mojich SBGR079 s obycajnym kalibrom 9S65 sa dialo to iste: +2 sec denne pocas celeho tyzdna (aj dlhsie). Nasledne +20, +12 (denne odchylky). Dalsi tyzden +2 denne. Rovnaka rutina nosenia hodiniek, nic mimoriadne, co by to mohlo sposobit. Overene!
Problem riesil aj majster Ruda z @ONYX servis hodinek 

Akurat tie Safiho su spring drive... A po servise sa ti to uz nedeje? Pretoze tie moje, po prvom servise isli sand 10 dni uplne presne. Uz som si vydychol. A dalsi den, kurnajs...to bolo spät.

Este ma napada jeden mozny problem: Akumulator 😉

Hodinky jsou stale v servisu. Budu je mit doma az za 3 mesice. Ta cena byl indikovany rozsah opravy. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, tak já se podělím o svoji nesmělou zkušenost se SD (zatím cca po měsíci nošení od koupi). Obecně přesnost moc nesleduji, abych se zbytečně nenasral. Když hodinky ulítávají moc, poznám to i podle nahodilých časových znělek z rádia, kdy přirozeně kouknu na ruku a vidím.

Zvědavost jak šlape SD však byla veliká, takže jsem po nasazení srovnal, zaměřil a asi po dvou týdnech znovu zkontroloval. Odchylka +0,2s/den. Super!, říkám si. Po dalších asi deseti dnech se znělkou v rádiu najednou vidím, že jsem +20s v plusu. Kur*wa!, říkám si. Tak jsem 19.4. opět započal měření a teď po cca čtyřech dnech odečetl znovu - odchylka +0,3s/den a jsem stále +20s v plusu od počátku seřízení.

Tak si říkám, co to má být? Jsem blbej a špatně jsem je tehdy seřídil? Nebo má SD slabší chvilky? Ale i kdyby, za měsíc +20s/den celkově? Je jim cca 8 let, doteď bez servisu? To je myslím i tak hodně slušnej výkon. Bohužel mám teď v záloze tři mnohem levnější kousky na komplet servis, který chci svěřit Onyxu, takže tohle je celkem prkotina. Ale pochybnost už tu prostě je.

20220423_103624.jpg.2b6fdc2a6f8f91ca41f1f6ffede9a564.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Toto je pre mna mimoriadne zaujimava informacia. U mojich SBGR079 s obycajnym kalibrom 9S65 sa dialo to iste: +2 sec denne pocas celeho tyzdna (aj dlhsie). Nasledne +20, +12 (denne odchylky). Dalsi tyzden +2 denne. Rovnaka rutina nosenia hodiniek, nic mimoriadne, co by to mohlo sposobit. Overene!
Problem riesil aj majster Ruda z [mention=69721]ONYX servis hodinek[/mention] 
Akurat tie Safiho su spring drive... A po servise sa ti to uz nedeje? Pretoze tie moje, po prvom servise isli sand 10 dni uplne presne. Uz som si vydychol. A dalsi den, kurnajs...to bolo spät.
Este ma napada jeden mozny problem: Akumulator 
Kdysi v pravěku, v mě druhohorní mechanické době, to myslím v Doxách dělal zmagnetizovaný vlásek. Po opravě se to už nikdy nestalo.

Sent from my SM-G996B using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@RadikOno už taky pár let není rádio jako rádio (a ještě víc TV) - stačí poslouchat libovolný digitální/internetový stream, u kterého můžeš na nějaký “reálný čas” (kvůli kompresi a řazení paketů +u telky buffer synchronizace obrazu s externím audiem) rovnou zapomenout. Moje snowflake jdou +/- na sekundu přesně od seřízení mezi změnama času, u 32kHz quartzu který to řídí jde samozřejmě o štěstí na oscilátor kmitající uprostřed tolerančního pásma + u SD na to, že 3S regulátor udrží rychlost odvíjení v požadovaném rozsahu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, Hasňa napsal:

Kdysi v pravěku, v mě druhohorní mechanické době, to myslím v Doxách dělal zmagnetizovaný vlásek. Po opravě se to už nikdy nestalo.

Sent from my SM-G996B using Tapatalk
 

“Odmagnetizovat” SD by nemusel byt dobry napad. Co som len tak cital, kedze sa tomu nerozumiem.

Ozaj ta nelaka nosit aj obycajne hodinky? Po tom vsetkom?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...