Přejít na obsah

Kdo má jaké Grand Seiko


financ

Doporučené příspěvky

Ten model tu má od @huhu4d samostatný vlákno. Na fórum jsem vlastně kvůli SBGE033 a jednomu problému s nima vůbec vlez, ohne sranda.  Takže jsou ty pocity sentimentální i ambivalentní :)

Nějaký moje souvislejší nejchytřejší kecy v tom vlákně začínají tady. Jsem si v SD našel něco trochu jako foudroyante, ale nedokázal to tehdy zformulovat.

Všechno, co mi vadí,  jsem tam víceméně napsal, ale s odstupem bych víc zdůraznil:

Tahle řada SD GMT pouzder je vyšší a těžká, tah ani proporčně, ani hmotnostně ůplně neodpovídá, to prostě platí bez ohledu na sponu. U těžších hodinek to pak na nemožnost mikroregulace naráží o dost víc. Čili se to bimbá a přetáčí. Tak si to člověk zkrátí (po dvaceti minutách klení a lezení po čtyřech při hledání spadlých šroubků), aby se v tom pak v létě nebo s kocovinou uškrtil.

To teda není jen o hmotnosti - placatější a ergonomičtější pouzdra (třeba SBGE001/201 s otočnou GMT lunetou, ať nejsme mimo kontext, ale i plno dalších podobných) i přes vyšší váhu líp sedí a tím pádem i ta mikroregulace chybí míň.

No jo, ale SBGE033 se dodávaly na kůži, ne? Jo. Báječně to vypadá a hodinkám to sekne - zeshora :) Ale kvůli místu navrtání nožek to na jakýkoli kůži ze strany vypadá bubnovitě, neelegantně. Samosebou to platí i pro ostatní hodinky z řady, bacha na to. Jediný úplně uspokojivý řešení asi bude nechat si vyrobit napasovanej.

GMT ručička se fakt plete s ostatníma, i po letech (to u sesterských referencí problém není).

Prostě s odstupem vidím, že se to udělat dá - pouzdro, tah, spona v esetetický i funkční symbióze. Jen jsem to teda nenašel tam, kde bych úplně chtěl :) 

 

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 3,7tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Záleží na perspektivě. Jsou fakt maličké. Ale když vyrosteš z toho kompenzačního období, tak ti to je jedno ;)

První škrábanec a já, dobrý postřeh. Jako zatím se snažím dávat bacha, ale přijde to rychle myslím :)

 

667983F7-C6E2-43D5-908B-58F262D3D69A.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...