Přejít na obsah

Kdo má jaké Grand Seiko


financ

Doporučené příspěvky

@Radek124Ale tak jasně, mají nepochybně svůj věk a nic nebude šlapat s takovou přesností věčně. Jen, že se tu diskutoval ten servis, tak jsem se tu trochu rozepsal. Třeba budu další kdo pak podá report jak dlouho to trvalo, jestli jsem reklamoval servis a následně servis servisu a kolik jsem v tom utopil :) Ale jak jsem už psal výše, drobná odchylka od předepsané tolerance pro mě není důvodem hned servisovat. Že mě to jednou čeká, o tom asi není pochyb.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 3,8tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Pokud nedojde k nějakému “fatálnímu selhání”, tak ten servis nebude vůbec nic jiného než u klasických hodinek - tj. rozborka, kontrola a případná výměna opotřebených dílů, očištění od putujících nečistot, namazání, přetěsnění a složení. Tím že v GS nic “netiká” se dá předpokládat že servisní interval bude daný hlavně životností maziv, aby nedošlo k nežádoucímu “rozptylu parametrů” při regulaci otáček. Což se paradoxně může projevit nejen zpomalováním, ale i zrychlováním - třeba když se kvůli nerovnoměrnému chodu nevygeneruje dost šťávy pro čip/regulátor, strojek se pak může na chvilku nekontrolovaně “protočit”=předběhnout - a ostuda je na světě. Pak je to samozřejmě zralé na výše popsaný servis - nicméně právě díky quartzové podstatě časomíry u něj odpadá komplikované mechanické seřizování (vibrograf a pod.), o kterém se tu před X příspěvky přitrouble fabulovalo. Vyčištění by slušný hodinář určitě zvládnul, přetěsnění a namazání s příslušným materiálem určitě taky,  otázka jsou specifikace a dostupnost - u kterých si SEIKO zkouší hrát na “exkluzivitu” a testuje kolik GRAND kunčafti snesou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, warann napsal:

Myslel jsem nektery vykriky cca 2 strany zpet, ale nechme to byt. Aneb jak pravi ´klasik´:

Nechci se do toho zabrušovat, abych se pak z toho nemusel zase vybrušovat.

Jasně 🙂 Alespoň je někde na Chronomagu diskuse o servisních nákladech, možnosti servisování, atd.. takže pak každý chronomagor může udělat kvalifikované "Investiční" rozhodnutí - ve dvě hodiny v noci - těžce pod vlivem - kliknout na tlačítko "Buy" nebo napsat zprávu "Beru, peníze posílám obratem" 🙂 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tos myslel spravne. Tyhle mam davno a moc jsem je ted nenosil. Ale jsou fajn, a dobre odbstoji jako takovy skorooblekovky. Takze tyhle jediny nenabizim, protoze i kdyz nejsou pro me na kazdej den, tak je mam rad a prilezitostne je s chuti vytahnu. 
Takze bohuzel, ty druhy dvoje mam stale - ne ze bych pro nim najednou neco mel, ale potrebuju si uvolnit misto na ta BB58. 

Edit: uz to vidim, ja zminil “vymenu”, ale to jsem myslel jen vymenu na ruce, ne v hodinkovnici. 

Upraveno uživatelem warann
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky, já jim teď znova přišel na chuť. A jak píšeš, ten cifr je dokonalej, k tomu ta modrá vteřinovka jim prostě dává šmrnc.

Každopádně tyhle na rozdíl od zbytku sestavy aktuálně prodávat nechci, jsou to takový trvalky, člověk je může na čas odložit, ale vždycky se k nim zase rád vrátí. A jak na to koukám, na moje chabý fotoschopnosti není ani ta fotka úplně strašná ;-).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...