Přejít na obsah

Chod automatu ETA


Doporučené příspěvky

Co je to GB a na stvrzence servisu je co za jméno? Trochu mi tě hlava nebere, sorry :-)

Přesně takhle jsem se také chtěl zeptat. Zatím to vypadá jako jedna velká mystifikace

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pardon, jsou kupované ve Velké Británii, ještě stále jsem ve Velké Británii, tedy GB = Great Britain.

Servisním centrum zde je kousek od Londýna a aktuálně jsou dle obchodu hodinky u Orisu, kde se hledá chyba.

Nechal jsem jim v obchodě kompletní balíček, u sebe mám aktuálně pouze účtenku, tedy jméno centra budu muset případně vygůglit..

 

Mystifikace rozmystifikována.

Upraveno uživatelem Soulfish
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě nenapadlo, že GB bude téměř nerozluštitelná zkratka :cheers:   Každopádně jsou dle servisu hodinky v pořádku. Ovšem klenotnictví v mých očích právě získalo mnoho kladných bodů, protože mi nabídlo výměnu za jiný kus. Tedy bych měl jít zítra vyzvednout kompletně nový kousek. To mě opravdu velmi příjemným způsobem překvapilo.  :notworthy:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak potom bude nutno vrtivost zvýšit. Ale překvapuje mě to, protože kamarád informatik (strojek eta 2824-2) s tím problém nemá a sedí za PC vyloženě celý den. Já se v průběhu pracovního dne i pohybuju z bodu A do bodu B a aktivně něco těma rukama dělám. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Osobně mi přišlo, že se rotor moc nechtěl hýbat - když jsem hodinkama točil a koukal průhledem dovnitř, tak se mu docela často nechtělo pohnout a to ani když směřoval přímo vzhůru proti gravitaci. Prostě se mu nechtělo otočit dolů. Šance byla odhadem 50:50. Případně když se pohnul, tak se třeba po čtvrt otáčce kousnul.

Doufám, že to tentokrát bude lepší. Akorát to úterý jsem si tak pěkně představoval pro vyzvednutí hodinek a on to bude až čtvrtek - aktuálně je má oblíbená barevná kombinace vyprodaná a měla by být na cestě.

 

Díky všem zúčastněným za online konzultaci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě mě tak napadá - kdybych pořídil watchwinder a dával je tam na noc (stejně je na noc sundávám), tak by to mohlo docela pomoct, což?

Bohatě bude stačit, když si v GB od PC odskočíš dvakrát denně na WC a nemusíš kupovat watchwinder :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Oukej - děnně strávím +- hodinku chůzí do/z práce. V zaměstnání prosedím za pc +- 50% (někdy značně víc) času a dost věcí dělám rukama. Opravdu si myslíš, že mi pomůže "dvakrát si skočit na záchod".:? :)

Odpovím si sám - nepomůže.

 

Aktuálním hodinkám běhá rotor (v porovnání s těma vrácenýma) jako zběsilý. Doufám, že je trabl vyřešen. A dali mi k tomu "novou" záruku od dnešního dne. Příjemné překvapení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Tak dneska v 6:02 konec chodu, což jsem ale tak nějak tušil, protože jsem je pátek/sobota měl na ruce málo. Takže potud zatím spokojenost. 

Rozhodl jsem se hodinky oživit pouze otáčením v ruce, abych se koukl, jak reagují na pohyb rotoru. Musel jsem s hodinkama otočit asi 30x než se rozběhly.

To mě překvapilo, čekal bych rychlejší reakci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...