Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Zdravím,

 

vím, že podobných témat zde již bylo založeno mnoho, ale navzdory tomu, že jsem jich spoustu pročetl si stále nejsem jistý co si pořídit.

 

Jelikož většinou nosím džíny, košili a sportovní sako, tak hledám něco k tomu - takže nechci žádné outdoory, spíše něco co se blíží oblekovkám/pilotkám (mám tím na mysli jednoduchý, čistý vzhled).

 

Moje požadavky jsou:

  • cena do 7000
  • automaty 
  • průhledné dýnko
  • hubené ručičky :) (zní to zvláštně, ale hodinky s masivními ručičkami se mi nelíbí)
  • datum na hodinkách
  • jednoduchý vzhled (tzn. že nechci na hodinkách další mini ciferníky  typu stopky apod.)
  • uvítal bych arabské číslice, popř. ciferník bez čísel (tzn. nechci římské)
  • vodotěsnost alespoň 50m
  • mám malou ruku (17cm), takže 40mm je strop
  • nové

 

Co bych uvítal, ale není podmínkou

  • kdyby byly německé, americké popř. švýcarské výroby (=je mi jasné, že v téhle cenové relaci jsou švýcarské spíše nesmysl, uvádím jen pro úplnost)
  • naopak bych nemusel ruské. Určitě nechci orienty (to jejich cigaretový logo... a vím, že některé jsou i bez toho loga, ale i tak bych je nemusel)
  • safírové sklíčko (=opět je mi jasné, že za 7k to asi není příliš pravděpodobné, ale bylo by to +)
  • luminiscenční ručičky, případně kdyby nebyly, tak nějak rozumně zvýrazněné (třeba se mi líbí to "modření")

 

Pročítáním fóra jsem jsem narazil na pár kousků co mne zaujali:


Hugo Junkers Anniversary

http://www.longislandwatch.com/ProductDetails.asp?ProductCode=6664-2
Ty u mne zatím vedou, ale přijde mi, že na forum nemají Junkers příliš dobrou pověst. Nebo se pletu? Případně proč? Kvůli tomu strojku vevnitř?


Seiko 5 sports SNZG13K1

http://www.superchrono.com/index.php?main_page=product_info&cPath=176_177&products_id=4910

Nejsou špatné, ale ten ciferník je už pro mne trochu přeplácený (proč tam proboha dávají ty menší čísla...)

 

 
Tissot PR100 Black Dial Automatic

http://www.chrono24.cz/tissot/pr100-black-dial-automatic-mens-watch-t0494071605700--id2406208.htm?id=2406208&picnum=0&tab=details

Taky nejsou špatné, ale už na mne působí trochu usedleji třeba oproti těm Junkerskám.

 

 

Předem díky za jakékoliv rady a tipy!

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pořídil jsem nedávno seika SNZG17J1, které mají stejné pouzdro, jako SNZG13K1. Řekl bych, že pro rozměr tvé ruky jsou asi už dost velké.

 

Junkers bych nebral, kvůli značce a strojku. Takže z tvého výběru jsou za mě jednoznačně nejlepší Tissoty.

 

Ale jinak abych si přihřál polívčičku: zrovna prodávám Hamiltony Khaki Field, odpovídají ve všem tvému popisu, až na to, že byly párkrát na ruce. A cenou nejsou moc vzdálené, tak se koukni: http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/66619-hamilton-khaki-field-h70455733-%C5%99emeny-mot%C3%BDlovka/&do=findComment&comment=1035455

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechceš si maličko připlatit na Seiko SARB? Přijde mi, že požadavky splňujou spíš než cokoli jinýho...Jednoduchej tradiční vzhled, safír, datum, luminiscence, průhledný dýnko, ověřenej automatickej inhouse stroj, velikost kolem 39mm, WR 100m.

 

 

A třeba takový SARB033 asi nebudou cenově nijak zásadně nad 7k.

SARB033_4.jpg

Upraveno uživatelem USER47
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky všem za rady!
 

hodnypan: díky za tip, ale mám s nimi trochu podobný problém jako s těmi Seiko 5

 

Ty SARB033 vypadají dobře, ale pokud je to 9,5 tak už bych si radši přidal na Steinhart Marine 38 (http://www.chronoshop.cz/steinhart-marine/steinhart-marine-38), který sice nesplňují dost z toho co jsem chtěl, ale hned jak jsem je viděl tak mne zaujali. Kdybych si nestanovil ten strop 7k, tak ty beru hned.

 

Jenže jak sami asi znáte, bez stropu si člověk řekne "když přidám ještě 2000 tak můžu mít tyhle...." a takhle to pořád roste :D

Na ty Laco jsem taky koukal, ale z obrázků mi připadají docela masivní (což je pro pilotky asi správné, ale nějak nevím jak by to na mě vypadalo). Jinak bych je bral i když škoda té datumovky.

 

Ještě bych se chtěl zeptat ohledně těch Junkersek - co je špatného na tom strojku? Hledal jsem ho tady na forum a nenašel jsem nějaká negativa (kromě toho, že je dost masivně rozšířený). Nejde o to, že bych po nich tak prahnul, spíš abych se poučil na co dát pozor pro příští hledání.

Upraveno uživatelem Nikson
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Laco mělo smysl, když dřív stály kolem 5k. To byly podle mě přiměřené hodinky. Ale teď za 8k mi přijdou k smíchu.

A Sarb vs Steinhart... dobře, možná stejný sport, ale rozhodně jiná liga(ve prospěch Seika). Ale proti gustu...

Upraveno uživatelem ggrand
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty orienty mne bohužel neoslovily :-(

 

Za to ty SARX015/017 jsou fakt krásný, ty ručičky + to "vroubkování" (nebo jak to napsat :D) je fakt boží!

 

Ale bohužel už je to dost přes rozpočet, fakt bych se chtěl vejít do těch 7000 Kč. Vím, že to není moc, ale přeci jen - do teď jsem jel jen v quatrzovejch Casiech, tak bych chtěl nejprve zkusit, zda automaty budou to pravé pro mě. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Orienty jsou docela pěkný , ale osobně bych se podíval také na něco od Seika.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...