Přejít na obsah

jak je to s nakupom cez ebay?


cali

Doporučené příspěvky

.......Jen ty sazby cla nechápu. Jedině, že by to bylo jinak zařazený (nomenklatura). Jinak opravdu nevim. Počítá to program. Sposta celníků by to například s pomocí papíru a kalkulačky nezvládlo. Znam jich takovejch docela dost.

Tak jsem zkusil ten program TaricCZ, zadal jsem nomenklaturu "9101000000" (Náramkové hodinky, kapesní hodinky a jiné hodinky, včetně stopek, s pouzdrem z drahých kovů nebo kovů plátovaných drahými kovy) a vyhodilo mně to chybu: "Neplatná nomenklatura zboží".

 

Možná ale bude chyba na mé straně, protože ten program neznám.

 

Buldocku, mohl bys zkusit se na něj podívat, jestli bychom se pak nedopracovali k tomu, jaká je tedy sazba cla na hodinky např. z USA?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

.......Jen ty sazby cla nechápu. Jedině, že by to bylo jinak zařazený (nomenklatura). Jinak opravdu nevim. Počítá to program. Sposta celníků by to například s pomocí papíru a kalkulačky nezvládlo. Znam jich takovejch docela dost.

Tak jsem zkusil ten program TaricCZ, zadal jsem nomenklaturu "9101000000" (Náramkové hodinky, kapesní hodinky a jiné hodinky, včetně stopek, s pouzdrem z drahých kovů nebo kovů plátovaných drahými kovy) a vyhodilo mně to chybu: "Neplatná nomenklatura zboží".

 

Možná ale bude chyba na mé straně, protože ten program neznám.

 

Buldocku, mohl bys zkusit se na něj podívat, jestli bychom se pak nedopracovali k tomu, jaká je tedy sazba cla na hodinky např. z USA?

http://ec.europa.eu/taxation_customs/dds/c...th=05&Year=2007

 

ale jak už jsem tady psal, realita je dost jiná

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Docely by mně zajímalo jak to v tej Praze počítají. ....

Tak jsem si s tím TaricemCZ na http://www.celnisprava.cz/CmsGrc/Clo-onlin...ine/tariccz.htm pohrál a konečně pochopil, jak se nastavují nomenklatury. Zkusil jsem si vypočítat hodinky z USA v hodnotě 100.000,- Kč a vyhodilo mi to clo 23,- Kč.

 

To však ostře koliduje s Kubsonovým vzorcem na http://tinyurl.com/ytjlgm, kde clo činí 4,5 %, což v konkrétním případě dělá 4.500,- Kč, tedy téměř dvacetinásobek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hmm.

Ja som kupil na ebay hodinky za 21.50$ + 20$ poštovné. Banka si strhla 300 Sk za zahraničný prevod. Pri preberaní balíčka som daň ani clo neplatil. Predajca bol zo Singapuru. Balíček bol otvorený a prelepený, takže ho asi na colnici pozerali. Prišiel asi za 6 dní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hmm.

Ja som kupil na ebay hodinky za 21.50$ + 20$ poštovné. Banka si strhla 300 Sk za zahraničný prevod. Pri preberaní balíčka som daň ani clo neplatil. Predajca bol zo Singapuru. Balíček bol otvorený a prelepený, takže ho asi na colnici pozerali. Prišiel asi za 6 dní.

Možná bylo uplatněno ustanovení, na které odkazoval někde shora buldocek:

 

Ve smyslu ustanovení článku 27 nařízení Rady č. 918/83, o systému Společenství pro osvobození od cla, jsou od dovozního cla osvobozeny zásilky zboží nepatrné hodnoty, pokud jsou zasílány ze třetích zemí přímo příjemci, který se nachází na celním území Společenství. Za zboží nepatrné hodnoty se považuje zásilka, jejíž celková vlastní hodnota nepřevyšuje částku 22 EUR.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj vespolek,

nechci působit jako nejchytřejší, ale myslím, že stačí selský rozum a pročíst si pár oficiálních dokumentů. Doporučuji skoro 4 MB závazný dokument o celní nomenklatuře pro rok 2007 stažitelný přímo na stránkách Celní správy Ministerstva financí ČR. Je tady:

http://www.cs.mfcr.cz/NR/rdonlyres/4B2CF96...1549_010107.pdf

 

Nás se týká třída 18, kapitola 91 - Hodiny a hodinky a jejich části a součásti

 

Jednotlivé kódy:

Náramkové hodinky z drahých kovů, či pokryté drahými kovy (zlacené)

9101 11 00 - hodinky z drahých kovů či pokryté drahými kovy, řízené elektricky (quartz), ručičkové zobrazení - sazba 4,5%, ale min je 0,3 Euro za kus, max je 0,8 Euro za kus, čili max. CLO!!! je cca. 23 Kč.

9101 19 00 - hodinky z drahých kovů či pokryté drahými kovy, řízené elektricky (quartz), digitální zobrazení (pravé "digitálky") - sazba je stejná jako výše

9101 21 00 - hodinky z drahých kovů či pokryté drahými kovy, s automatickými natahováním (rozuměj zlaté, zlacené, platinové automaty), celní sazba stejná jako výše

9101 29 00 - hodinky z drahých kovů či pokryté drahými kovy, s jiným natahováním (rozuměj zlaté, zlacené, platinové ručně natahované), celní sazba stejná jako výše

 

Náramkové hodinky z běžných kovů, plastů, keramiky atd.

9102 11 00 - hodinky z běžných kovů (atd.), řízené elektricky (quartz), ručičkové zobrazení. Opět platí stejné clo jako u hodinek z drahých kovů

9102 12 00 - hodinky z běžných kovů (atd.), řízené elektricky (quartz), digitální zobrazení (pravé "digitálky"), sazba opět stejná

9102 21 00 - hodinky z běžných kovů (atd.), mechanické, natahované automaticky (čili automaty z běžných kovů), sazba stejná

9102 29 00 - hodinky z běžných kovů (atd.), mechanické, natahované ručně, sazba opět stejná.

 

Jelikož celní sazba je směšná, takže clo jako takové můžete zavrhnout nebo na něj zapomenout. 23 Kč není fakt nic, ale co se nedá zapomenout, je DPH, což činí 19 % z celkové částky včetně dopravného! Jediné pozitivum je, že celníci mají pro výpočet cla speciální kursovní lístek, který je snad až na světlé výjimky vždy výhodnější než kurs, za který jste hodinky nakoupili. Minimálně to platí v EUR, USD a GBP. Jiné měny jsem nikdy nekontroloval (celní kursovní lístek je opět na webu Celní správy MF CŘ).

 

Pochopitelně clo a DPH se platí jen pro zboží dovážené mimo EU (společně označované jako třetí země).

 

Clo se neplatí v případě, že zboží nepatrné hodnoty splňuje následující podmínky:

1. Odesláno fyzickou osobou fyzické osobě bez toho, že by došlo k jakémukoli plnění (rozuměj platbě za patřičné zboží - čili dar) - limit je 45 Eur (nebo ekvivalent v jiných měnách). V této ceně by nemělo být započítáváno dopravné, kromě spedičních firem jako UPS, FedEx apod, kde se dopravné započítává vždy.

2. Odesláno kýmkoli, příjemnce fyzická osoba, došlo k plnění, čili se jedná o obchodní balíček. Limit je pouhých 22 Eur (nebo ekvivalent v jiných měnách). Pozor, zde se počítá i dopravné!

 

V případě spedičních firem nezapomeňte připočítat cca. 350 Kč za vystavení JSD, což je jakýsi celní doklad, který se zbožím předají celníkům na zpracování. Tato částka může být velmi rozhodnou v případě levných hodinek, kde není velký rozdíl mezi cenou v zahraničí a u nás. Žel, přesně toto se mi stalo.

 

Snad to někomu pomůže.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

E Bay Možná naivní dotaz ale omlouvá mě snad to,že s tímto nákupem nemám žádné zkušenosti i když bych si jej velmi rád zkusil.U několika remomovaných značek za Švýcarska jsem našel upozornění že jejich hodinky se neprodávají přes net a záruka koupě originálu je jen nákup u autorizovaného dealera.Kde se tedy berou ty stohy nových / u starších bych to pochopil/ hodinek E bay známých značek dle prodejce originálních které jsou tam nabízeny Díky za odpověď a vysvětlení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2Conrad - asi ti autorizovaní prodejci chtějí, aby se nakupovalo jen v jejich obchodech a za jejich ceny. Proto to ten výrobce nemůže oficiálně podporovat /má smlouvu/. To, že se tyto výrobky dostávají do oběhu i mimo autorizované distributory je dobře, tlačí to cenu dolů. Je to logické třeba ZENO vyrobí za rok násobně více hodinek, než jich odeberou ti tzv. výhradní a tak má firma zajištěný odbyt po celý rok, byť bez proklamované podpory /ale záruky platí/.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
Hmm.

Ja som kupil na ebay hodinky za 21.50$ + 20$ poštovné. Banka si strhla 300 Sk za zahraničný prevod. Pri preberaní balíčka som daň ani clo neplatil. Predajca bol zo Singapuru. Balíček bol otvorený a prelepený, takže ho asi na colnici pozerali. Prišiel asi za 6 dní.

 

Chtěl bych objednat hodinky přez ebay a zdroj je také singapoure. Jak to vlastně celé funguje. Nemám ani žádnou registraci, a jediné co mám je účet v czk. Zajímavé je, že cena je uvedena v librách.

 

http://cgi.ebay.de/Casio-Watch-G-Shock-DW-...VQQcmdZViewItem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...