Přejít na obsah

Ohm-Aztec

Doporučené příspěvky

Radši bych knihu... nebo knihy... tzv. legend, kterou si otevřu podívám se na obrázky, budu k tomu mít historii, tvůrce a technologické informace a třeba nádavkem příběh typu... tyto hodinky nosili čeští letci, tyto hodinky nosil Cousteau atd. Prostě knihu kterou nejenom přečtu ale můžu se k ní vracet a klidně snít a plánovat další akvizici.

 

Taky bych chtěl vyjádřit podporu projektu, přičemž tenhle návrh se mi zamlouvá nejvíc. Jen tak dál, budu to tu pozorně sledovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 112
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Původně jsem chápal azeppelinův návrh tak, že se v první fázi udělá segment A-H a další díly budou navazovat. Tato varianta by se mi rozhodně nelíbila, protože se trochu obávám, že by nás první sada mohla natolik vysílit, že by pokračování bylo v nedohlednu. Jestli je to ale tak, že se z té stovky značek vybere plošně třeba jen TOP30 (TOP50, ...), tak je to schůdná varianta. Výhod vidím hned několik: nižší počet stran a tedy i nižší výsledná cena, menší náročnost na sestavení textů (v první edici se prostě budeme učit, co a jak psátú, možnost věnovat se důsledněji jednotlivým značkám (při TOP30 by bylo možné věnovat jedné značce cca 10 stran)...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně jsem chápal azeppelinův návrh tak, že se v první fázi udělá segment A-H a další díly budou navazovat. Tato varianta by se mi rozhodně nelíbila, protože se trochu obávám, že by nás první sada mohla natolik vysílit, že by pokračování bylo v nedohlednu. Jestli je to ale tak, že se z té stovky značek vybere plošně třeba jen TOP30 (TOP50, ...), tak je to schůdná varianta. Výhod vidím hned několik: nižší počet stran a tedy i nižší výsledná cena, menší náročnost na sestavení textů (v první edici se prostě budeme učit, co a jak psátú, možnost věnovat se důsledněji jednotlivým značkám (při TOP30 by bylo možné věnovat jedné značce cca 10 stran)...

 

IMHO jak uděláš TOP 30, tak TOP 31-60 už neuděláš, nebo na to neseženeš odbyt.

To bych spíš viděl rozdělit- diversky, pilotky, military, oblekovky, digitálky... ale je to jen nápad, možná že né až tak dobrej ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně jsem chápal azeppelinův návrh tak, že se v první fázi udělá segment A-H a další díly budou navazovat. Tato varianta by se mi rozhodně nelíbila, protože se trochu obávám, že by nás první sada mohla natolik vysílit, že by pokračování bylo v nedohlednu. Jestli je to ale tak, že se z té stovky značek vybere plošně třeba jen TOP30 (TOP50, ...), tak je to schůdná varianta. Výhod vidím hned několik: nižší počet stran a tedy i nižší výsledná cena, menší náročnost na sestavení textů (v první edici se prostě budeme učit, co a jak psátú, možnost věnovat se důsledněji jednotlivým značkám (při TOP30 by bylo možné věnovat jedné značce cca 10 stran)...

Nemyslím si, že až takto to azeppelin myslel- já to pochopil tak, že by se postupně dělali "sešity" ve kterých by se objevovaly třeba jen určité řady od různých značek a vždy by se mezi nimi našla i nějaká ta legenda, která by dostala větší prostor. Protože pokud bys chtěl udělat edici kde by byly rolexky, omegy, schaffky, seika, heuery a brajtle (myslím to jenom jako příklad), tak už si tu další nikdo nekoupí....ten samý problém vidím i u rozdělení podle typu- zase by byl zájem o diversky, pilotky a chrona a zbytek už by se ani nemusel vydávat....pokud edice, tak to chce pěkně míchat aby byla každá něčím zajímavá, tak to alespoň vidím já

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Protože pokud bys chtěl udělat edici kde by byly rolexky, omegy, schaffky, seika, heuery a brajtle (myslím to jenom jako příklad), tak už si tu další nikdo nekoupí....ten samý problém vidím i u rozdělení podle typu- zase by byl zájem o diversky, pilotky a chrona a zbytek už by se ani nemusel vydávat....pokud edice, tak to chce pěkně míchat aby byla každá něčím zajímavá, tak to alespoň vidím já

Tohle je zajimava myslenka o podstate edice... puvodne jsem (a asi nejen ja) mel prave predstavu dilu diversky, pilotky atd..

Ale mozna je to predcasne, ted si spis rict - sesity nebo knihu.. stejne to bude obrovsky ukol.. po kouskach nebo najednou :-)

Ja bych dal asi knihu, vse najednou, kapitoly diversky, pilotky... to by byl darek k vanocum 2014! a reedice za pet let az zase budou nove sily :-)

Prubezne sesity uz se tlucou se smyslem prubezneho fora a jejich vlaken..

 

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já se taky pořád spíše přikláním ke knize, ale současně rozumím myšlence postupných méně rozsáhlých edicí, kde bychom se učili a zdokonalovali...členové, kteří tomu aspoň trochu rozumí, musí dát hlavy dohromady, ale upřímně jim to moc nezávidím

 

PS- pokud bychom šli do rozsáhlejšího formátu, tak si myslím, ze příští Vánoce asi nejsou příliš reálné, vytvořit 400 až 500 stránkovou knihu (která bude za něco stát) je na roky práce

Upraveno uživatelem sashator
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak zkusím to ještě dovysvětlit, protože tu vznikl prostor k variabilnímu výkladu mé myšlenky.

 

První aspekt je v našem případě naprosto obrácený sled úkonů. Tzn. že knihu člověk dělá jakmile má materiál a jasno co tím chce předat. Tady se nadhodilo téma knihy a všichni už víme že to bude bomba, ale vlastně ještě není autor odborného obsahu. Knihu si já osobně, věřím že stejně jako všichni, koupím jestliže bude obsahovat....

A)zajímavé a jedinečné obrazové materiály - tzn. ne reklamní katalogové nebo propagační fotky, které můžu vidět kdykoli kdekoli. To se aktuálně domlouvá a tudíž fotky budou ilustrační a formálně v pořádku... žádný objev. Problém vyřešíme pokud někdo udělá produktové fotky, ale narazíme tím na další problém ato dosotupnost modelů, finance atd atd. Tím pádem vyřešeno...

B)z bibliofilského hlediska prostě a jednoduše zaplatím za pěknou knihu, monografii, katalog k výstavě ať už to mám pro sebepotěšení nebo jako reprezentativní kus do knihovny v kanceláři a nebo jako prezent. Vyřešeno, zkusíme to udělat... zřejmě já na vysoké úrovni od typografie, sazby, až po originální koncept orientace a netradiční vazby. S ohledem na finance s tím mírně počítat a ne jen brát cenu s ohledem na stránkování, protože nechceme přiblblou koláž ala rolex story apod. viz většina nechutných encyklopedií.

C)gró je na textové informaci. To je i pro nás stěžejní. Tzn. soustavnou a strastiplnou práci ve stylu rešerší a tématu na třeba diplomovou práci. Ač je tu spousta odborníků, tak není realistické že tu někdo vyplodí něco zásadního pro obor hodinařiny... proto s odkazem na zdroje. Až tu bude někdo s ambicemi přinést přínos na vrub akademické části hodinařiny, tak bude mít jistě i ambice na autonomní podobu výstupu a bude to s naší knihou kolidovat.

 

Všechny zmíněné body,hlavně A a C stojí ve standardním případě někoho roky života a práce a pak až začne realizovat vydání, jestli. Bude tedy i v našem případě záležet na skladbě autorského týmu. Je třeba aby se konkrétně přihlásili lidé spolu s tématem o kterém jsou schopni na úrovni něco vyplodit. Až v tomto bodě zjistíme zda-li vůbec máme knihu a obsah.

 

Řešit fotky je pěkná věc ale v zásadě zbytečná. Katalogovou fotku si do odborné nekomerční práce můžu z hlediska autorských práv přetisknout s uvedením zdroje a autora.

 

K edici...

 

1) neexistuje způsob jak pojmout širokou problematiku v jedné knize bez toho aniž by se autor zaměřil na časově nebo oborově ohraničené téma... viz knihy speedmaster, rolex sub story atd. Pokud nedojde k této selekci, tak to bude mišmaš nekonceptuálních informací bez zásadního významu.

2) ať bude mít kniha 100, 200 nebo 1000 stran vždycky to bude vůči někomu ústupek ve výběru modelů a prostoru jim propůjčeném.

3) uzavřená kniha která nestárne je možná např u monografie jakmile autor zemře a jeho tvorba je kompletně zdokumentovaná

4) kniha s následným update za pět let je jen slovíčkaření, protože je pak logicky praktičtější vydat co rok knihu v edici s rovnoměrným rozprostřením informací, než do jedné bichle nacpat top a druhou látat a dělat ústupky

5) edice s více svazky... rozumím tomu tak že budeme rádi když s epovede jedna kniha, ale je třeba koncept a rámec pro případné pokračování

 

Navrhoval jsem také aby kdo chce poslal do "soutěže" osnovu. Tam předpokládám že těžiště zájmu bude na lidech, kteří budou současně ochotni zpracovat určitou část informací... tzn. opět že obsah a následně forma se bude odvíjet od lidí, kteří budu ochotní zpracovat určité segmenty. Protože už vidím jak někd z donucení píše ve volném čase o něčem co ho absolutně nezajímá.

 

Vyplyne spousta možných řešení. Encyklopedické dělení, tématické atd atd. Můžou to být po třetinách rozdělené části haute, legendy, dostupné modely. Můžou tam být oddíly potápky, letecké... atd. Můžou tam být důrazy na technologické inovace, vývoj atd. atd.

 

Ale, vše podle mě aktuálně závisí na tom kdo je ochoten čím přispět. Fotky jsou podružné. fotodokumentace by se měla řešit až podle kontetu. Nevidím smysl v tom plošně oslovovat stovky hodinářských brandů. Forma tisku s etaky nějak poddá, vždycky to někdo vytiskne, i kdyby to mělo být formou online aplikace, kdy si člověk naposílá podklady a firma mu doručí jeho portfolio, fotoalbum nebo beletrii. Dal jsem konkrétní podnět a Frantík dal konkrétní podnět. Ne že bych osobně jásal nad tím mít v knize příběhy jednotlivých chronomagorů, ale něco na tom být může.

 

Viz ten traktát... bych spíš poprosil o ohlas případné autory textů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Knihu postavenou na vysoce odbornem a kvalitnim textu dohromady nedame, to je nerealne... a asi i nesmyslne takovyhle projekt resit na bazi hobby fora.. <br />Ja za sebe bych spis veril ve fanouskovskou knihu (to je blbe slovo), jak nekdo rekl "lepsi a trvanlivejsi kalendar"... postaveno na fotkach realnych hodinek z fora.. a hezky doplneno zakladnimy popisy, recenzi, pribehy, statistikami a nejakou tou kapitolou navic..<br /><br />Sent from my Nexus 4 using Tapatalk<br /><br />

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Knihu postavenou na vysoce odbornem a kvalitnim textu dohromady nedame, to je nerealne... a asi i nesmyslne takovyhle projekt resit na bazi hobby fora.. <br />Ja za sebe bych spis veril ve fanouskovskou knihu (to je blbe slovo), jak nekdo rekl "lepsi a trvanlivejsi kalendar"... postaveno na fotkach realnych hodinek z fora.. a hezky doplneno zakladnimy popisy, recenzi, pribehy, statistikami a nejakou tou kapitolou navic..

Tak nejde o raketové inženýrství. Nepředpokládám nic zásadního pro rozvoj jakékoli disciplíny, ale vzít dvě knihy, nějaké elektronické zdroje, zajet do archivu apod. zvládne kdokoli.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Se na to složíme je nás tady dost, co by chtěli určitě něco z vlastní společné tvorby. A zbytek sponzorskym způsobem firem co se zabývají prodejem hodinek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...