Přejít na obsah

Steinhart Ocean Vintage One


kloubik

Doporučené příspěvky

 

zvítězila verze military. Jednak se mi víc líbí ručky a pak taky nemají datumovku, která na mě působí u spousty hodinek dost rušivě. A taky odpadá štelování data, když se hodinky nenosí a zastaví. :-) Ostatní oceány vyřadil z výběru kyklop - to je hnus, který prostě na hodinkách nesnesu.

Jsem na tom úplně stejně. Akorát nákup Steinhart Ocean One Vintage Military mně zatím hatí Steinhart OCEAN Titanium 500 Premium, kde je sice datum, ale zase titan a lepší strojek (TOP). Těžká volba :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 241
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

  • po 2 týdnech...
  • po měsících...

Po několika měsících každodenního nošení mám veskrze pozitivní zkušenosti, ať už jde o přesnost, čitelnost, zpracování... Ale taky jednu negativní, a to práce s korunkou při seřízení. Pokusím se to popsat. Korunka je zašroubovaná. Povoluju ji, to jde hladce, až se dostanu do bodu, kdy je vyšroubovaná, nezabírá do závitu a lze s ní normálně volně a hladce točit na obě strany. Je to ale poloha kdy se otáčením strojek manuálně nenatahuje.Jako kdyby po vyšroubování uvázla v místě, že je už povolená, ale nevyskočí úplně. Tomu se musí pomoct tak, že ji třeba jen zmáčku a to ji uvolní, nebo povytáhnu ještě kousek ručně. V tu chvíli jev té poloze, kdy můžu ručně natahovat. Další poloha korunky (pro seřízení času) už funguje normálně. Někdy se to ale chová normálně, tedy povolím korunku a ta vyskočí sama do polohy ručního nátahu. Závit jsem prohlížel, je nepoškozený a čistý, žádný bordel. Máte někdo podobnou zkušenost?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Po několika měsících každodenního nošení mám veskrze pozitivní zkušenosti, ať už jde o přesnost, čitelnost, zpracování... Ale taky jednu negativní, a to práce s korunkou při seřízení. Pokusím se to popsat. Korunka je zašroubovaná. Povoluju ji, to jde hladce, až se dostanu do bodu, kdy je vyšroubovaná, nezabírá do závitu a lze s ní normálně volně a hladce točit na obě strany. Je to ale poloha kdy se otáčením strojek manuálně nenatahuje.Jako kdyby po vyšroubování uvázla v místě, že je už povolená, ale nevyskočí úplně. Tomu se musí pomoct tak, že ji třeba jen zmáčku a to ji uvolní, nebo povytáhnu ještě kousek ručně. V tu chvíli jev té poloze, kdy můžu ručně natahovat. Další poloha korunky (pro seřízení času) už funguje normálně. Někdy se to ale chová normálně, tedy povolím korunku a ta vyskočí sama do polohy ručního nátahu. Závit jsem prohlížel, je nepoškozený a čistý, žádný bordel. Máte někdo podobnou zkušenost?

Já jsem k vůli tomu Steinharty vracel hned druhý den po koupi.V Chronoshopu mi řekli,že Steinhart ma příliš silné těsnění a že někdy prostě ta hřídelka nevyskočí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
  • Po roku...
  • Po roku...
  • po měsících...

Ahojte, zkusím krapet exhumovat tohle vlákno. Jebla mně v hlavě nějaká retrovlna a Ocean One Vintage jsou na seznamu dost vysoko. Akorát mě mate barva cifru - na Chronoshopu je na obrázcích hezky černá, zatímco všechny reálný fotky, co jsem našel, zobrazujou cifr jako vyblitě šedej. Dedukuju, že černej cifr bude asi nová verze, ale neumím dohledat, od kdy se vyrábí (a jestli to tak dovopravdy je). Ví někdo něco?

Upraveno uživatelem Tos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
  • po měsíci...
V 30. 10. 2022 v 20:25, BlindWatchmaker napsal:

Hoj, mě se zdá, že je to tak, že první byly černý, pak se snažili kluci ze Steinu udělat barvu, co mají Rolády po 40 letech na slunci a nový verze jsou zase černý - soudě podle Selity. 

Uff, nijak jsem dál nebádal, jen letos v dubnu koupil O1V z roku 2016 v bezva stavu. V nepřímém osvětlení se cifr jeví jako černý, osvětlen napřímo šedne. Skoro bych řek, že na rozdíl od OVR a OVM se odstíny cifru v jednotlivých generacích neměnily z černý na šedou a zpět. Rozdíly jsou asi způsobeny jinýma podmínkama focení a taky následnou úpravou snímků.

Upraveno uživatelem Tos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Když jsem před lety tyhle steiny koupil, nějak pořád neseděl ten jejich kožený pásek (bohužel jsem neměl štěstí na verzi s tahem, ale neber to za 5kkč). Přišlo mi to takové teplé, sladké... ne jako homo 🙂 ale prostě taková moc teplá barva ala čokoláda, pásek i cifr + ještě zlaté ručky a indexy.

Takže jsem pořád dumal co s tím a nakonec to hodil na NATO, konkrétně Bond strap, jak jinak, když už je to vintage humáč rolád a tudorů. Celkově dobrý, ale co jsem kupoval ještě jiný Bond strap, od jiného dodavatele, tak tenhle je takový až moc jemný, spíš na menší lehké hodinky. Takže idea dobrá, ale asi koupím nějaký hrubší. Nebo případně nějakou jinou barvu?

stein2.jpg

stein1.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...