Přejít na obsah

Steinhart Ocean Vintage One


kloubik

Doporučené příspěvky

Já tak nějak měl potřebu si koupit hodinky s GMT komplikací a šáhl jsem po Steinhart vintage GMT. Zpracování slušné, perfektní lumi, ocel, safír - prostě perfektní toolwatche. Nakonec mne ale stejně podobnost s GMT MASTERama natolik začala vadit, že jsem je stejně prodal. No a stejně jsem si jako otloukací toolwatche koupil zase steinhart, ale tentokrát Triton 100Atm a ty mi nijak moc neurážejí - do práce perfektní - téměř nerozbitné, masivní hodinky s dobrou přesností, vodotěsností a lumi. Necítím se jako žádný wannabe a ani mne nezajímá, jestli je to nějaká kopie a čeho - mně prostě vyhovují do práce.

 

ty tritony nejsou zase tak spatne (designove) - mozna panu buckovi trochu krivdime, tady kus invence predvedl (alespon si nejsem vedom toho, ze by to nekde obslehnul :))

 

me nastesti steinhart vlna minula uplne, a to i v dobe, kdy se mi rolady libily, penize bych na ne i dal, ale rikal, jsem si ze pouze deb*l muze zaplatit kilo a vic za hodinky. a netrvalo to ani rok a uz jsem se jednim z tech deb*lu stal a to, ze jsem si neprosel steinhart vlnou mi nechybi...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 241
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Ahoj, jsem tu sice nový, nicméně tahle diskuze mě zaujala, takže názor člověka, jehož okrajovým zájmem jsou hodinky je asi takovýhle:

 

Předně - do teď jsem si myslel (a pořád myslím), že "wannabe" je někdo, kdo si koupí fake Rolex/Breitling atd. někde v Thajsku na tržnici s plným vědomím, že kupuje fake a vydává je za originál. Ne někdo, kdo si na fóru o hodinkách najde kvalitní mechanické hodinky, které se mu líbí - v tomto případě zn. Steinhart - koupí si je a má z nich radost a potěšení. Ostatně myslím, že pro radost z hodinek je tu i tohle fórum. Myslím, že řada majitelů Ocean 1 nemá v první řadě pocit "Rolex like" hodinek, ale prostě radost ze swiss mechanických hodinek v designu, který se jim líbí a za cenu, kterou si mohou/jsou ochotni zaplatit. Vlastním od zn. Steinhart Nav B-Uhr a nemám pocit "IWC like", ale jen dobrý pocit z kvalitních hodinek, které se mi líbí a prožívají se mnou každý den (ano, odlišnost původu designu Rolex Submariner a Nav B-Uhren si uvědomuji.)

 

Když dovolíte, přirovnal bych hodinky Steinhart Ocean One Vintage tak trochu k hudbě - na světě vznikla celá řada tribute alb či předělávek slavných kusů. Někdo si je poslechne a líbí se mu a třeba se díky nim dopracuje k originálu a ocení jeho genialitu a nadčasovost. Např. koncerty tribute kapel Pink Floyd si užívají tisíce lidí a nemám pocit, že by kvůli tomu měli "chodit kanálama" a řada z nich třeba tuhle hudnu dříve neznala a díky tomu začne poslouchat původní Pink Floyd. Upřímně - současné Rolex Submariner se mi nelíbí. Ale díky "tribute" hodinkám Ocean One Vintage (takhle je ostatně označují i v promo textu na webu Steinhart) tak nějak začínám chápat nadčasovost Rolex designu a jeho úlohu ve vývoji hodinek. Kdo ví, třeba ze mě někdy bude Rolex nadšenec:)

 

Jasně, vždycky tu bude otázka invence ať už muzikantů v tribute kapelách nebo Güntera Steinharta jako designéra hodinek. Ale pokud to, co dělá je děláno s láskou a nadšením (a podle toho, co jsem četl, je p. Steinhart opravdu hodinkový nadšenec), nevidím v tom problém. Ostatně spousta hodinek zn. Steinhart dle mého není bez invence - ať už zmiňované Tritony, nebo Apollon, řada Aviation, dokonce i Ocean Two se mi zdají OK. Dle mého produkce kousků jako je "Rolex like" Ocean 1 je dobrou cestou jak financovat vývoj vlastních věcí - např. kalibru ST 1 Premium (samozřejmě kromě poněkud "přízemnějšího" efektu jako je třeba generovat zisk). Pohledem začátečníka jsou kalibr ST 1 Premium a výše zminěné modely vydařenými kousky - čímž se ovšem dostáváme zase na začátek, zda je Günter Steinhart schopen vymyslet něco vlastního...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@hipgnosis:

 

fiky jsou fiky. :)

 

wannabie jsou vsechni ti, kdo nemaji gule na to, aby sli vlastni cestou a parazituji na designu uspesnejsiho (bez toho, aby to jasne deklarovali)  a maji navic tu drzost si dat vlastni brand na cifr a dynko. a nekdy - jako v pripade OCEAN One dokonce ty designove prvky prolozi vlastni kreativitou, ktera vede k - pro me - questionable creations... ;)

http://www.steinhartwatches.de/en/OCEAN-One-Vintage,817.html

 

vyjimkou budiz MKII, kde se napr. s Kingston snazili priblizit co nejvice designu puvodnich bondovek (6358), coz i jasne deklarovali a podle meho skromneho nazoru se jim to velmi zdarilo...

http://www.mkiiwatches.com/archive-models/kingston/

 

ST. 1 Premium neni inhouse, ale pouze modifikovany Unitas - stejne/podobne modifikace puvodne ETA calibru dela i Stowa, Muhle Glasshuette a dalsi...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro mě je GS jeden z největších chronomagorů, které jsem měl tu čest potkat. Akademická debata nad přípustností a vhodností toho či onoho, je sice pěkná, ale vždycky je to nakonec jenom mindfck, kterým si ospravedlňujeme své vlastní absurdní (ne-)investice do nesmyslných věcí - hodinek. Nezapomínejme, že GS je kromě chronomagorství taky obchodník, který prodejem hodinek musí uživit firmu (dělat parádní hodinky, které na chronomagu získají rezpect, ale koupí si je 1,5 lidí je fajn, ale k uživení to nemusí stačit). Tím, jak svoje výrobky posouvá dopředu (kvalitou a u řady modelů i vlastní invencí), jak dokáže udržet absurdě nízkou cenu, jak dokáže aby firma rostla v době, kdy velká jména škemrají o kapitál z Asie a arabského světa? má můj velký respekt.

 

Také jsem dalek toho, abych lustroval motivy svých zákazníků ke koupi hodinek, chceš oceány - tady je máš? nemám s tím problém. Když se mě někdo zeptá, na rovinu řeknu svůj názor a taky kde se hodinky inspirovaly? ale kdo jsem já, abych tohle rozhodování mohl soudit? 

 

Pokud Steinhart někomu leží v žaludku, chápu - taky některé značky nemusím. Nechápu potřebu se k tomu pokaždé znovu vyjadřovat.

peace

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@IzTaPa: takze kdo da na ruku Steinhart je nula, wannabe a parazit, ale kdyz dam na ruku MKII s doslovnou 1:1 kopii, tak uz nula a parazit nejsem? zajimavy pohled :)

 

podle me se na to divate svym jednostranym pohledem lidi, kteri se zajimaji o hodinky 5, 10, mozna i vice let a zaroven se pohybujete v jinych levelech. Nechtelo by to trochu tolerance pro nekoho, kdo tenhle rozhled (a asi ani rozpocet nema) a nechat ho proniknout do sveta hodinek treba i pomoci homage modelu? 

 

Zajimalo by me, kolik ortodoxnich odpurcu homage (modelu ktery uz se 50 let nevyrabi) jedi jidlo jenom od kuchare, kterej byl prvni kdo vymyslel urcitou upravu, bydli v dome navrzeneho pouze architektem, ktery prosadil urcity styl, ale nikdy by nebydleli v dome, ktery byl pouze inspirovany necim uz postavenym atd...

Upraveno uživatelem kloubik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@kloubik: jedna diskuze na tema #parazit tu probehla ve vlakne AP vs. Tommy Hilfiger, nema smysl to tu opet rozvadet :) MKII je z kategorie 'tolerovatelne', raven uz ne ;)  crepas delaji pekne homage 'skoro zapomenutych' modelu. a seiko je best value for money v kategorii kolem 10k ceskych... over & out ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

MKII je z kategorie 'tolerovatelne'... to rozhodl kdo? Netolerovat AP vs. Tommy Hilfiger se shodneme tady vsichni. Ale co se tady porad resi Stajny? Ok, diskuze, ale nekdy mam pocit, ze se Stajny "vymachaj" na stejny urovni jako Tommy Hilfiger... me to tady prijde jako hon na carodejnice. "Klise" jsem myslel jak se to tady porad probira stale dokola.

Vyhlasuji Steinhart za tolerovanou znacku.

Upraveno uživatelem libor2002
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hasno, ze na to mas svuj nazor nikomu nevadi, ale proc ho musis dokola nutit i lidem, kteri na to maji treba jiny pohled? Napocital jsem v tomhle vlakne 7 prispevku, kde pises porad to same dokola. To uz mi neprijde jako vyjadreni nazoru, ale jen vyuziti kazde moznosti si do Steinhartu kopnout. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1) Do Oceanu si vzdycky rad kopnu, je zabavne pak cist ty sahodlouhe obhajoby ve stylu: Rolex vlastne ani neznam, je mi volny, o podobnost mi neslo , proste se mi libi vzhled techto kvalitnich hodinek za dobrou cenu. 2) Pocitani mych prispevku, to musi byt krasny vecer. Gratuluju. 3) Uz jsem vsem mamlasum s Oceanama na ruce popral vse dobre a mnoho krasnych zazitku, tak co bys jeste chtel? Tak smirlivy a plny odpusteni jsem uz dlouho nebyl. Neni treba to stale otevirat, ne? Slunce v dusi vsem! Tak to vidim predevsim. ;)

Upraveno uživatelem Hasňa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nedelej z toho zadnou krizovou vypravu. Je to jen internetova drbarna o hodinkach, nic vic. Osobne to muzou brat pouze vnitrne nevyrovnani jedinci. A ti vetsinou uz teatralne praskli dvermi, nebo je modi vymetli. Jak rikam, slunce v dusi. Kazdemu preju jen dobre vsak me znas, tedy i dobre hodinky. :) Ty tvoje famozni Seika bych treba predepisoval jako recept na dostupne hodinky, kterym nejde vytknout absolutne nic.

Upraveno uživatelem Hasňa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@kloubik: jedna diskuze na tema #parazit tu probehla ve vlakne AP vs. Tommy Hilfiger, nema smysl to tu opet rozvadet :) MKII je z kategorie 'tolerovatelne', raven uz ne ;)  crepas delaji pekne homage 'skoro zapomenutych' modelu. a seiko je best value for money v kategorii kolem 10k ceskych... over & out ;)

HAHAHA...tu toleranci jste usnesli kde?ňáká porada nebo jak?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ohledně toho, že ti, co kupují Steinhart, tak moc dobře ví, že to jsou obšlehnuté rolády - já například ještě 3 roky zpátky absolutně netušil, že existují nějaké submarinery, o rolexu jsem věděl jen, že existuje, přitom chronoshop i fórum jsem znal a neměl jsem problém si tam vybrat a jako wannabe jsem si taky nepřipadal. Nakonec jsem teda objednal na svou 16cm ruku 47mm pilotky z Ebay za 40USD... :D :D Ale tak každý jsme nějak začínali...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja teda tuhle znacku nemusim,ale plivat na ni mi prijde trochu mimo.Co Armida,Crepas a jiny "butikovy"brandy?To,ze vobslehavaj(pardon,tvori slovutny homage)min znamy modely,respektive ty,ktery nezna kazdej,je v cajku?Ja treba uprimne nechapu,co si za svoje modely rika prave MKII,ano,zpracovani je jinde,ale davat tri,ctyri petky za homage?Steinhart ma alespon rozumnou cenovou politiku,takze bud nekdo kopiruje,nebo ne,je mi fuk,jestli tomu nekdo vznesene rika homage,nebo jakkoli jinak.A nekoho urazet,protoze si koupi Steiny,je malinko,sorry,ubohy.Mir vsem lidem dobre vule.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kamil

MKII je z kategorie 'tolerovatelne', raven uz ne...

Jak jsi na to přišel a kdo to určuje?

 

Steinhart toleruju, i když bych je nenosil. Ale MKII jsou pro me skoro fejkari (ja vim, ty vzory uz nejsou chranene) na urovni cinskych plagiatoru, jak jsem psal uz tady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...