Přejít na obsah

pilotky Steinhart vintage 44, titan A muster


Doporučené příspěvky

Pokud to vy plantážníci, díky chronobundusu nevyšponujete cenově úplně někam pro mimozemšťany, tak bych do toho také šel. Steinhardy pilotky se mi líbí.

Tak jak už tady psal cooper2005, i ty co už dělali jednou ve Steinhardu by se mi líbily.

 

Jen myslete prosím i na nás co máme menší obvod ruky. Velikost budu řešit určitě víc než jakej je tam strojek a jak upevněný. Bigbeny na ruce nosit nemůžu se 17 cm...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 77
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Ta 6503  mě nějakým můstkem přivádí na myšlenku - musí to být steinhart ?? Nedělá unitas s centrálkou guinand - chce za to tedy balík, ale nebyl na ně kontakt přes sinn ?? Kurňa, čtu, že dokáže i aretovat vteřinovku na 60 (12) při vytažený korunce - kurňa, vždyť to je přesně béčko !!!

 

 

To vypadá fakt zajímavě.... http://www.sinn-uhrenforum.de/index.php?page=Thread&threadID=7818

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já se obávám, že tenhle model je bez nulování vteřinovky, ten s nulování je myslím za minimálně 1430 éček. A to je ranec. Taky vidím další úskalí, třeba mně zatím nejasný původ , pro místní tlusťochy malé pouzdro ( je myslím ideálních 41,9mm) a co já vím. Jenom stroje asi nepůjdou a nějak by mi ucházel smysl, spíš promluvit s p. Sinnem, nebo kým, o komplet limitce. Ale šanci považuju za mizivou.

 

Ale ta aura !! limitka od legendárního Herr Sinna osobně !!!!! :D :D

 

Beru to tak, že to není bůhvíjaký nápad, spíš důkaz, že to nějak de a my se snad můžeme pokusit to zlepšit , zlevnit ....... prostě vyhladit úskalí :)

Upraveno uživatelem cigi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
  • po měsících...
  • po 2 týdnech...

Obávám se, že to umřelo kvůli tomu, že se sériově nevyrábí strojek který by byl vhodný tj. velký průměr, centrální vteřinovka a hacking.

Ideální by byl upravený Unitas, nebo ETA (číslo teď z hlavy nevim) jenže kdo to udělá a za kolik...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Sešel jsem se s Mechanem:

- nákup hodinek steinhart

- úprava pouzdra pro strojek Unitas

-nákup strojku Unitas

-předělání strojku na centrální vteřinovku

- předělání nebo nové ručky

- průhledné dno

 

celkem sečteno asi 50tis. pokud by bylo zájemců víc, tak by cena klesla, ale pod 40 se nedostane.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...
  • po 2 týdnech...

Idea je to krásná, ale Steinhart za 40000 už je nesmysl. Zas tak velký rozdíl oproti jejich běžné produkci by to nebyl, aby to ospravedlnilo čtyřikrát vyšší cenu. Vždyť za stejné prachy se dají koupit Laco Mini-Replika, které sice mají škaredší menší kalibr, ale jinak jsou přesně to, co bylo požadováno na začátku vlákna a ještě člověk dostane přímou historickou vazbu.

 

https://shop.laco.de/en/product/Replika.html?info=292

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Idea je to krásná, ale Steinhart za 40000 už je nesmysl. Zas tak velký rozdíl oproti jejich běžné produkci by to nebyl, aby to ospravedlnilo čtyřikrát vyšší cenu. Vždyť za stejné prachy se dají koupit Laco Mini-Replika, které sice mají škaredší menší kalibr, ale jinak jsou přesně to, co bylo požadováno na začátku vlákna a ještě člověk dostane přímou historickou vazbu.

 

https://shop.laco.de/en/product/Replika.html?info=292

hodinky dobrýl, ale ten strojek je na ně tak prťavej, že ho měli raději schovat

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po letech...

Vím, že to tady nejspíš umřelo, ale pokud by ten nápad chtěl někdo vzkřísit, tak bych do nějakě limitky pilotek určitě šel :) a klidně bych byl pro klasický unitas s mimostředkou, aby nebyly enormní náklady na předělávku strojků, pouzder atd. a nestálo to raketu.. K tomu nějaký sendvičový cifr..nechtěl by se toho někdo zodpovědný ujmout? :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vím, že to tady nejspíš umřelo, ale pokud by ten nápad chtěl někdo vzkřísit, tak bych do nějakě limitky pilotek určitě šel :) a klidně bych byl pro klasický unitas s mimostředkou, aby nebyly enormní náklady na předělávku strojků, pouzder atd. a nestálo to raketu.. K tomu nějaký sendvičový cifr..nechtěl by se toho někdo zodpovědný ujmout? :)

No ale na unitasu to štajn vyrábí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ale na unitasu to štajn vyrábí.

to vím..tím "klasický" sem jen chtěl říct, že by se nemusel předělávat unitas na středovou sekundovku, jak byla původní idea (a což by zbytečně navýšilo náklady), ale použít ten základní s mimostředkou

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...