Přejít na obsah

D. Dornbluth & son


Dali

Doporučené příspěvky

Včera jsem zabrousil na web D. Dornbluth & son jestli náhodou nemají nějakou novinku.

Obrázky mi nejdou stáhnout, tak alespoň odkazy.

http://www.dornblueth.com/flash.php?p=collection&s=refcal_995

http://www.dornblueth.com/flash.php?p=movements&s=movement_995

 

Zase se kousek vylepšili ta centrání vteřinovka je parádní. Užasný, co jde všechno udělat z Unitasu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 42
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

tenhle kalibr vychazi z 6498, dosti modifikovany ;) a rucne zdobeny. jeho presnost by ale - podle toho, co se pise na the watch enthusiast - mel byt excelentni, porovnatelna s chronometre grade. best value for money...

 

jinak na vsechny casomerice od Dornbluetha a synatora je dost dlouha cekaci listina...

 

edit: jo a stop-second je jako optional extra...

Upraveno uživatelem IzTaPa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To jsi z lacinýho kraje, jirko35. Za tuhle ceníkovou cenu máš i od údajně předraženýho primu inhouse. Marýny od stowy stojí  čtvrttinu. No já nevím, ten poměr cena/výkon.

 

Ale bezva hodinky to podle mne jsou.

Upraveno uživatelem cigi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jo, ale tady máš za ty peníze zlaté šatony, ručně zdobený můstek, modřené šrouby, zlaté nápisy opět ručně dělané, regulaci labutím krkem, sražené a leštěné hrany můstků - nejspíš opět ručně, sluneční spirály na ozubených kolech, setrvačku vyvažovanou zlatými šrouby, atd...

Tohle dělá jenom A. Lange & Söhne, Glashütte Original, Nomos ve strojcích pro Wempe a pár nezávislých.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Porejpat a poladit koupenej strojek  - tím nemůžete argumentovat proti inhousu, jste dole, sorry.

 

Nic proti Dornblueth, krásný hodinky, žeru jeho regulátor i marine chronometer,  ale na prim ( nomos atd...) se cenově  nelepí. Ten mistr z Hamburgu , jak si nepamatuju jeho jméno dělá alspoň speciální bronz.

Upraveno uživatelem cigi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už je to dlouho, ale četl jsem v nějakém asi watch magazínu porovnávací test mezi Dorbluth a IWC chrono portugaly. A v poměru cena výkon si Dornbluth vedl víc než dobře. Nehledě k dost vysoké estetice. Dělají vizuálně asi nejpovedenější marine. Stowu mám rád, ale Dornbluth je o x tříd výš a je to pořád levnější jak již zmiňované IWC s vylepšenou ETA. Další level je v tomto stylovém segmentu už jen GO a ten je už cenově úplně jinde.

 

EDIT: cigi musíš to srovnat hlavně v kontextu když chceš hodinky marine stylu. Pak je ten Dornbluth favoritem.

Upraveno uživatelem azeppelin
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak si plať za reputáciu a zákaznický servis, když to máš rád a potřebuješ ho,  to je v poho, říkám,  trochu staromódní, ale krásný hodinky. Jenže konkurence má prostě lepší poměr cena/výkon, než Dornblueth. A to jak stowa, tak nomos, tak prim, tak Kemmner  ...  vždyť dát 3200 EURO za unitas je snad dražší, než legendární PAM !!!, ty Q 2010 jsou stejně drahý, jako reverso duoface, nebo jak už opravdový rolexky, dražší, než chronograf od Habring !!! Já myslím, že D. je takový Durinský prim - prostě pro lokálpatrioty, jinak mimo výseč, bohužel..

Upraveno uživatelem cigi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kecáš !!! :D :D  :Vlastně ani nemůžeš mít prim :) je u vás zakázanej. No a co to reverso ?

 

Samosebou je to individuální, já třeba D. moc fandím, je to jeden mých tajných koní, ale ten ceník mi vzal iluze - je prostě mimo, asi jako prim, jen ještě víc - v té vaší dočasné měně . Vždyť oni nedělají ani pouzdra, ani ciferníky ..... náfukové. Kdybys řek Habring, tak nemuknu, tam sedí každej cent.

Upraveno uživatelem cigi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prim je u nas zakazany? Praveze teraz je to velmi pristupna znacka vdaka vasej docasnej mene  :lol2:

To Reverso je uz silny argument, ale pudlo je v tej rucnej praci, ktora je v nasich koncinach kurevsky nedocenena, alebo na zapad od nas precenena. Ta rucna robota tam stiera tie technologicke a vyvojove rozdiely. Pretoze clen germanskeho kmena rad oceni sikovneho majstra, ktory sa bude venovat jeho kalibru niekolko hodin rucne a taky kaliber nie je sice Cricket V-10, ale pre neho to ma uz podobnu hodnotu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...