Přejít na obsah

Omega Speedmaster Reduced


Exiztence

Doporučené příspěvky

Předmluva:

 

Na toto fórum jsem se dostal před skoro dvěma lety. V tu dobu jsem měl o hodinkách velmi omezené znalosti, a co víc hlavní důvod byl, že se mi na Aukru líbily nějaké ?letecké? skeletony, znáte to, takové ty z vlákna ?Pro zasmání ? Aukro? a mé představy a ideje které jsem do té doby o hodinkách měl se rozplynuly jak pára nad hrncem.

 

post-21720-0-83799000-1387133095_thumb.jpg

 

Jak jsem k nim přišel:

 

Tak nějak jsem byl rozhodnut, že moje předchozí hodinky už nejsou úplně ono a tak nějak se mnou neladí, už dlouhou dobu jsem pokukoval po Nomos Tangente, které bych stále rád jednou vlastnil, ale znáte to, máte více méně vybráno a stejně je vše nakonec jinak. Z dlouhé chvíle o nějaké přednášce jsem stejně jako mnohokrát předtím zabrouzdal na Chrono24 a více méně z hecu zkusil Speedmastery, většina těch z levnějších mi vždy připadaly moc riskantní díky stáří, ale tentokrát tam bylo něco, u čeho jsem i přes obrazovku cítil, že ?tydle půjdou?.

Takže následoval kontakt prodejce z východní Evropy, jehož odpovědi byly pomalé, angličtina mizerná a na některé detaily mi ani neodpověděl. Začal jsem pochybovat, přece jenom zrovna jsem na fóru četl strasti a útrapy Prischery, ale z let minulých mám přátele z každého koutu Evropy, takže jsem to vyřešil přes kamaráda, který se za mě vše v nativním jazyce prodejce doptal po telefonu. K hodinkám nebyla krabice ani doklady takže jsem aspoň sériové číslo poslal na Omegu, kde byli hodně rychlí s odpovědí, že je nikde nemají hlášené jako kradené ale samozřejmě nemohou ručit za pravost atd. Prodejci jsem peníze poslal a druhý den večer a druhý den jsem už napjatě sledoval DHL Tracking. Den poté jsem se už nedočkavý letěl na centrálu DHL na Chodově, protože kurýři doručují jen do šesti a já bych ho doma nezastihl. V zápalu ?unboxingu? se mi povedlo rozříznout jak prst, tak dlaň ale i tak pod svitem lampy na lavičce panovalo a stále panuje nadšení.

Ale aby toho pozitivního nebylo přehršle, hodinky byli celkem nevhodně zabalené, respektive krabička měla hrubě opracované kovové víčko a hesalit během přepravy očividně drhl o víčko což zanechalo drobné stopy, až doma jsem si všiml, že dýnko bylo lehce uvolněné, což mi sice dalo možnost vyfotit kalibr 3220, ale znamenalo návštěvu u Dušáka, kde dýnko ochotně umístily a navíc mi udělali tlakovku což mě potěšilo.

 

post-21720-0-68113000-1387133752_thumb.jpg

 

post-21720-0-78024400-1387133164_thumb.jpg

 

Nějaká fakta:

 

V roce 1988 přišel na trh první ?Reduced? model a od té doby se vzhled skoro nezměnil a kalibry se jen drobně upravovaly a byly to ETA 289x + Dupois Depraz 2020. Z toho co jsem se dočetl na WUS, jsou všechny kalibry velmi spolehlivé ale, když nastane problém s Chronograph modulem je jednoduší ho celý vyměnit, nežli ho zkoušet opravit. Kolem roku 2007 se přestává vyrábět ?tradiční Reduced? a nahrazuje ho model se safírem, který nemá minutové indexy, nějak jsem nedohledal osud tohoto modelu, jelikož v současném katalogu není, velikost 39mm bez date tak nějak skončila jako velikost dámského modelu současnosti.

 

post-21720-0-48399000-1387132824_thumb.jpg

2007 Sapphire

 

 

Rozdíl:

 

Asi hlavní rozdíl oproti Moonům je kromě očividného automatického nátahu a velikosti pouzdra (39 vs 42), vzdálenost subdialů a také tím že subdialy u Reduced jsou zkosené, dalším rozdílem je položení tlačítek chronographu, které nejsou na stejné úrovni jako korunka, navíc Reduced verze má značení minutových indexů, kromě toho jsou také prohozené pozice vteřinové ručičky a vteřinová ručička chronographu u Moonů je zakončena šipkou s luminiscenčním bodem. Pod dýnkem také není další prachový cover jako u některých moonů.

 

post-21720-0-11111100-1387133066_thumb.jpg

 

Pouzdro:

Pouzdro na mých Hamiltonech Navy Pioneerech mě moc bavilo, přechod z broušených do lesklých ploch je moje, a tady tomu není jinak, strany

pouzdra jsou na omak hodně ostré, ale když hodinky sedí na ruce tak o nich vůbec nevím, pouzdru není co vytknout.

 

Ciferník:

 

Krásně čitelný, lumi není žádná vypalovačka, ale i v pozdních hodinách je odečítání času hračka. Čísla u indexů, která jsou zde oproti Moonům navíc se mi líbí, naopak bych snesl onu šipku na ručičce stopek.

 

post-21720-0-20642500-1387132985_thumb.jpg

 

post-21720-0-20942400-1387133029_thumb.jpg

 

Jaké tedy jsou?

 

Jsou to zatím nejdražší hodinky, co jsem měl a nemohu šetřit superlativy. Z počátku jsem měl obavy z hesalitu, ale způsob jakým odráží okolní svět mě nutí se na hodinky dívat, při přednáškách, v autobuse prostě všude, bohužel na makro fotkách jsou vidět drobné oděrky což možná kazí dojem pro některé čtenáře, ale v reálů to nepostřehnu, taky je krásný způsob jakým luneta mění barvu pod úhlem dopadajícího světla. Nosí se krásně, ruku mám něco kolem 17cm, jsou krásně tenké, takže se snadno schovají pod rukávy. Omega 3220 není žádná velká hodinařina, ale myslím, že jsou to super hodinky a moc rád je každý den dávám na ruku. 

  

post-21720-0-01871600-1387133208_thumb.jpg               

 

post-21720-0-06284100-1387133226_thumb.jpg

 

post-21720-0-47128700-1387133314_thumb.jpg

 

post-21720-0-69876800-1387133346_thumb.jpg

 

post-21720-0-12014900-1387133363_thumb.jpg

 

post-21720-0-24323600-1387133377_thumb.jpg

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

I ja gratulujem. Nedávno som videl jedny Moonwatche naživo, a čoraz viac sa mi začínajú páčiť, a tak cesta snáď povedie raz i cez ne :-)?k nejakému tomu hodinkovému "svatému Grálu".

 

Ozaj chlapci, už kloubik vo svojej recenzii spomínal že tá udávaná WR u Moonwatchov neznamená, že sa s nimi nedá kúpať v mori a podobne, a že tu je ktosi kto ich takto používal normálne počas dovolenky :-)?spomeniete si na autora alebo vlákno kde sa to spomína?

 

F.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Foto na ruce:

attachicon.gifZolVlzR.jpg

 

Určitě velikostí nejsou na každou ruku, ale neřekl bych že 39mm je nějak extra malá velikost.

 

Takto zblízka to dokonce vypadá, že jsou ti skoro velké.

Ale vím, že to klame, když se fotí zblízka.

Upraveno uživatelem Vit
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsou to super hodinky, které v sobě nesou velkou část kouzla Moonů. Snad jen proto mi stále stojí za ty útrapy :). Gratuluju, měl si šťastnější ruku a to ti moc přeju. Jinak myslím že těch 36mm byla prostě chyba, moje mají taky 39mm.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No oni to mají špatně napsané na stránkach Omegy konkrétně moje jsou tyto, jedny z posledních "tradičních" reduced s Hesalitem jelikož jsou z posledního roku produkce, měřil jsem je suplerou a velikost bez korunky je opravdu 39mm:

http://www.omegawatches.com/collection/speedmaster/reduced/38105000

Upraveno uživatelem Exiztence
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po letech...

jsou skvely. libi se mi prave ta jejich neokazalost a decentnost.

Omegy Speedmastery se mi vzdy moc libily po designove strance, proto bych je bral jako svoje 1. "velke" hodinky.

A kdyz jsem objevil, ze existuje neco jako Reduce, kde se cena pohybuje mezi od 30 do 40t.kč tak to zacina nabirat na realite...(prodam skutra :-D)

 

nemate nekde vic povidani o techto hodinkach spis v cestine abych vic nastudoval? dik

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...