Přejít na obsah

Choroba jménem Seiko


Doporučené příspěvky

"Quartz" před quartzem s tranzistorovým kalibrem a s plynulým chodem vteřinovky. Dělaly se do poloviny 70 tých let než je quartz vytlačil.

Tak tak... staly se zbytečnými. Ale dnes hezká zajímavost. 

 

děkuji seiko ministře za obsáhlý popis

Není zač. Obsáhlejší materiál o tom strojku neznám, tak nemělo cenu cokoliv psát. Možná ještě hodinář, který mi dělal generálku strojku, by k tomu měl co říct. Ale nebylo by to nic slušnýho :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak tak... staly se zbytečnými. Ale dnes hezká zajímavost. 

 

Není zač. Obsáhlejší materiál o tom strojku neznám, tak nemělo cenu cokoliv psát. Možná ještě hodinář, který mi dělal generálku strojku, by k tomu měl co říct. Ale nebylo by to nic slušnýho :D

jj, díky. Jak jsem pochopil, byla to nakonec náročná slepá ulička.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Postupně tu udělám takovou menší rekapitulaci aktuálního stavu kolekce, protože za poslední rok a něco se mi to hodně ustálilo. Tím myslím věci na běžné nošení. U zajímavých vintage kousků je to pořád trochu živější :)

 

Skoro rok jsou se mnou PADI želvy, které se mi líbily už od jejich představení. Pepsi styl jsem vždycky chtěl, ale pokaždé mi tam něco nesedělo. Tady je vše v pořádku :) Nikdy bych neřekl, že mi levné hodinky ještě můžou udělat tolik radosti a že mě budou tolik bavit. PADI želvy to dokázaly. Jsou skvělý.

 

 

 

 

Druhými želvami do party jsou Blue Lagoon, letošní limitka. Na první pohled vypadá jako blbost mít dvoje želvy, ale na ruce mi sedí skvěle, tak jsem si řekl, že na léto se budou hodit. A jsou opravdu moc fajn, už se těším, až je přehodím na modrou gumu. 

 

Lákají mě i zbylé limitky želv, jsou povedené, ale možná mě to časem přejde. Co mě pořád nepřešlo jsou úvahy o černých želvách, protože na mám v hlavě řemen, který by je posunul o pár úrovní výš a byly by to skvělé hodinky na cesty. Uvidíme, času na to je dost :)

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dál tu mám nejnovější přírůstek, limitku SLA017. Napsalo se tu toho o ní hodně a určitě ještě napíše ;)

 

 

 

 

Pak dva kousky, kterým se nedostává tolik času na zápěstí.

 

Sportury, které pro mě mají velký citový význam. I po těch letech od uvedení pořád poutají pozornost.

 

 

 

A Spirit digošky, které určitě brzy začnu využívat víc. Jsou to fantastický hodinky.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nakonec jsem si nechal Brightz chronografy. Dlouho jsem je chtěl, dlouho jsem je sháněl, už to vypadalo beznadějně, ale nakonec se zadařilo. Pro mě jsou to dokonalý hodinky. Mám rád chronografy a tohle je kousek, kde všechno sedí. Hodně lidí se tu na ně ptalo, ale pro mě jsou neprodejný. Což vlastně platí i pro všechny výše zmíněné kousky. Vždycky je tam nějaký důvod, proč je buď nemůžu pustit dál, nebo by to bylo velmi obtížné. 

 

To ustálení, které u mě v poslední době nastalo, je vlastně i důvod, proč tohle píšu. Vystřídal jsem toho hodně, byla to taková cesta za poznáním, která mi toho dala opravdu hodně. Z toho všeho, co mi prošlo rukama, lituji prodeje asi tří nebo čtyř kousků. Na ruce bych je chtěl i dneska, ale nevadí mi to, jejich opětovné sehnání je otázkou buď času, nebo peněz.

Jinak řečeno, momentálně panuje velká spokojenost. Samozřejmě mám vyhlídnutých pár dalších hodinek, ale nemám potřebu na to tlačit. Jsem zvědavý, jak dlouho mi to vydrží :D

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jedním z těch kousků, které bych už dnes nedal z ruky, jsou sarb001.

 

Na tuto chybu teď ale díky sarb003 snad zapomenu. Při této příležitosti bych chtěl ještě jednou poděkovat své rodině za stylový dárek k životnímu jubileu, pošetřil jsem si na to příspěvek č. 5000 :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Muzu z jineho soudku... Nedavno jsme v jinem vlakne opetovne narazili na nedavne zmeny u Seika.. na posouvani nahoru a hlavne do mezinarodnich vod... pro me prvnim prikladem byly Transoceany... Nevis, prosim Vojto, jak to s temito hodinkami obecne dopadlo? Chytilo se to, zafungovalo to, mas nejake poznatky?? Moc videt nejsou...

Upraveno uživatelem petr_cha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jedním z těch kousků, které bych už dnes nedal z ruky, jsou sarb001.

 

Na tuto chybu teď ale díky sarb003 snad zapomenu. Při této příležitosti bych chtěl ještě jednou poděkovat své rodině za stylový dárek k životnímu jubileu, pošetřil jsem si na to příspěvek č. 5000 :)

Gratulace: k narozeninám, hodinkám i vnímavé rodince :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky všem za přání :)

 

 

petr_cha: Transocean je JDM model. Mimo Japonsko je k dispozici akorát ve vybraných buticích. A možná bude od září/října i v Praze, ale nemůžu to slíbit. U Seika je lepší počkat si až na dodání objednávky a pak teprve něco potvrzovat :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kéž by tu Transoceany byly, měl jsem na ně obrovský zálusk, ale jsou tak netradiční a ne zrovna malé, že jsem neměl koule je jen tak objednat a čekat, jak to pak dopadne.

 

Jinak opožděně tedy i já přeju vše nej a dárek máš teda velice povedený!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tiež dodatočne gratulujem, aj k jubileu, aj k hodinknám, tie sú fakt špica :punk:

 

 

Čo sa týka Transoceanov, videl som ich naživo, ale u mňa veľké sklamanie. Žiadny "ohó!" efekt, absolútne ma nezaujali a to som podľa fotiek nad nimi aj rozmýšľal.

Upraveno uživatelem McStinger
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...