Přejít na obsah

Nixie clock / digitronove hodiny


Waya03

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 215
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Dík,další v plánu je FM tuner podobného desigenu.Právě ty numitrony budou zobrazovat nastavenou frekvenci.Snad mě tu nikdo"nevykostí" že tu plevelím vlákno.Ale aby to nebylo od věci,tak ty numitrony se dojí použít i ke stavbě hodin.Abych pravdu řekl ,nikde jsem takové hodiny neviděl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...
  • po 3 týdnech...

Tak fm radio jsem dokončil.Chvilku jsem si pohrával s myšlenkou aby numitrony na vyplém radiu zobrazovaly čas.A při zapnutí radia by se "displej" přepl na frekvenci radia,ale už se to do tý bedny prostě nevejde.Tak přikládám fotku jen rádia ...

post-22511-0-87337500-1548866303_thumb.jpg

post-22511-0-41279100-1548866331_thumb.jpg

Upraveno uživatelem bleriot11
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
  • po měsících...
  • po 4 týdnech...

Zdravím všechny..

rád bych také sestavil (nebo nechal sestavit) digitron hodiny řízené DCF. Nejlépe digitrony klasické oranžové, staršího data.

Je tady toho popsáno strašně moc a máte opravdu KRÁSNÉ výrobky, ale jestli by se někdo našel a poslal odkazy, kde se dají kompletní digitron DCF hodiny objednat,sehnat..nebo nechat za rozumnou cenu postavit..

moc mě to nadchlo a bohužel na netu není nic určitého k sehnání, nebo nevím kde hledat..

jsem elektrikář, ale elektronika šla trochu kolem mě..

moc děkuji za konkrétní informace..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Velmi doporučuji tento obchod. Nakupoval jsem zde už asi 5 stavebnic a vždy naprosto bez problémů. Mohu porovnat s kvalitou a stavebnic z Číny, nebo Ruska a je to neporovnatelné. Podle mě to zvládne sestavit i úplný neumětel, pokud se bojíš zvol stavebnici kde se nepájí jednotlivé digitrony, nýbrž se zasouvají rovnou do patice.

https://www.pvelectronics.co.uk

 

Zdravím všechny..
rád bych také sestavil (nebo nechal sestavit) digitron hodiny řízené DCF. Nejlépe digitrony klasické oranžové, staršího data.
Je tady toho popsáno strašně moc a máte opravdu KRÁSNÉ výrobky, ale jestli by se někdo našel a poslal odkazy, kde se dají kompletní digitron DCF hodiny objednat,sehnat..nebo nechat za rozumnou cenu postavit..
moc mě to nadchlo a bohužel na netu není nic určitého k sehnání, nebo nevím kde hledat..
jsem elektrikář, ale elektronika šla trochu kolem mě..
moc děkuji za konkrétní informace..

Upraveno uživatelem Waya03
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Emilio:ještě je varianta použít numitrony,já si hraju s ruskýma IV-9.Jsou tedy cca 4cm vysoký.Bez problémů jsem nehradil 7segmentový display přímo numitronama.Tak koupit v číně stavebnici s led displayem a přebudovat na numitrony.

 

Jinak já udělal další bastl.Je to takový hybrid. Originál předzesilovač jsem narval do bedny spolu s MP5 modulem.No a právě numitrony zobrazují v jakém režimu bedna je.Tedy "Lcd"(rozsvítíse lcd display,tlačítkama či ovladačem navolím vstupy:fleška,sd karta,radio,bluetooth)nebo "Pho"(přepne se vstup z gramofonu)

post-22511-0-31161700-1581599168_thumb.jpg

post-22511-0-01854200-1581599188_thumb.jpg

post-22511-0-23106300-1581599219_thumb.jpg

post-22511-0-95327800-1581599235_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
  • po měsících...
  • po měsících...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...