Přejít na obsah

Nixie clock / digitronove hodiny


Waya03

Doporučené příspěvky

Nedávno jsem dostavěl další hodiny, tentokrát osazené VFD-11 trubicemi z roku 1992. Dá se zapnout i RGB podsvícení, ideální do obýváku.

 

 

P1040046.JPG

 

 

Ahoj, tak tyhle jsou super, dá se ještě někde koupit ?

 

Jistě, na ebay. Samotné trubice jsou nejlevnější primo z Ruska, tahle stavebnice je konkrétně ale z Číny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 215
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Nedávno jsem dostavěl další hodiny, tentokrát osazené VFD-11 trubicemi z roku 1992. Dá se zapnout i RGB podsvícení, ideální do obýváku.

 

attachicon.gifP1040046.JPG

 

Jo, tyhle IV-11 jsou taky super...že bych se do nich pustil? Tuhle barvu číslic ještě nemám :sad01_anim:

Jen to RGB osvětlení mi přijde už takové pouťové...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak přidávám do třetice - poslední a nejmladší můj kousek:

 

Tentokrát jsou jako zobrazovací prvky použity digitrony Philips ZM 1040, výška číslic je úctyhodných 31mm.

Digitrony se mi povedlo sehnat jednak přes inzerát a jednak od kamaráda ze starého čítače, elektroniku jsem nakoupil v "rozsypu" jako stavebnici od zde již zmiňovaného eshopu pvelectronics. Dřevěný sokl je opět práce mého dalšího kamaráda, který mi dělal sokl k předcházejícímu modelu...

 

Za šera či tmy je to skutečný magnet pro oči :angel:

post-30406-0-47997600-1394533455_thumb.jpg

post-30406-0-82322900-1394533463_thumb.jpg

post-30406-0-18052700-1394533471_thumb.jpg

post-30406-0-90584900-1394533479_thumb.jpg

post-30406-0-87746800-1394533488_thumb.jpg

post-30406-0-70635500-1394533499_thumb.jpg

post-30406-0-18595100-1394533509_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty jsou parádní :notworthy: ,měl jsem jedno období,kdy mi připadalo,že nemůžu žít bez digitronů,ale naštěstí mě to přešlo,teda asi,teda asi ne :frusty:

 

 

Tak to plně chápu :goof: ... já nemohl být bez digitronů už celkem třikrát :wine: ... a to mi v šuplíku leží ještě pár kousků s ideou na teploměr...

No a teď jsem viděl tady ty ruský IV-čka, co tak krásně tyrkysově "mžouraj"... chjo... :axehead:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máš bezva kousky, ty digitrony to je jako nějaká droga. Já se aktuálně připravuju na stavbu stavebnice z PVelectronic s digitronama IN-14 který jsem koupil přímo z Ruska na e-bay. Všechno už mám pokupě tak jen se do toho pustit.

 

Taky jsem začal syslit náhradní digitrony pro strýčka příhodu, třeba náhradní kusy IN-12a odněkud s Moldávie. Ještě bych si teď chtěl postavit zesilovač s magickým okem :-) 

 


Tak to plně chápu :goof: ... já nemohl být bez digitronů už celkem třikrát :wine: ... a to mi v šuplíku leží ještě pár kousků s ideou na teploměr...

No a teď jsem viděl tady ty ruský IV-čka, co tak krásně tyrkysově "mžouraj"... chjo... :axehead:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teda mas to uzasny !

 

Specielne ty 1040tky jsou fakt bomba.

 

Bohuzel uz i prodejci z CCCP velice dobre vedi, kolik penez si za ty elektronky mohou rict... :-(

 

Ja zatim postavil dvoje:

 

 

...no ta plasma kolem elektrod ja fakt kouzelná záležitost, lidi, co to neznají nechápou o co jde.... Kde jsi vzal ty plexisklový sokly?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pirx - digitrony máš "bezbarvé" - to bylo tak origo, nebo jsi smyl barvu?

 

Taky jsem u svých druhých hodin smyl oranžový povlak z digitronů (ZM1080) a totéž jsem pak udělal i u jednoho velkého ZM1040, ale nebylo to nějak ono - nechal jsem na něm tu originální oranžovou vrstvičku :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Tikal... a co začít třeba skromě? třeba jednolampovkou... :cheers:  - tu doma nemám, foto z netu:

Jako zobrazovač je použitá jedna z největších (40mm číslice, průměr 30mm, výška 105mm) sovětských nixie tube - IN-18

post-30406-0-72834800-1394625933_thumb.jpg

post-30406-0-33713700-1394625941_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máš bezva kousky, ty digitrony to je jako nějaká droga. Já se aktuálně připravuju na stavbu stavebnice z PVelectronic s digitronama IN-14 který jsem koupil přímo z Ruska na e-bay. Všechno už mám pokupě tak jen se do toho pustit.

 

Taky jsem začal syslit náhradní digitrony pro strýčka příhodu, třeba náhradní kusy IN-12a odněkud s Moldávie. Ještě bych si teď chtěl postavit zesilovač s magickým okem :-)

 

Tiež aktuálne bastlím hodiny s IN-14 a IN-19V, vlastný návrh, resp. už sú hotové. Čakajú len na lampvý zosík, do ktorého ich namontujem :)

 

Teda mas to uzasny !

 

Specielne ty 1040tky jsou fakt bomba.

 

Bohuzel uz i prodejci z CCCP velice dobre vedi, kolik penez si za ty elektronky mohou rict... :-(

 

 

Hmm, ja by som povedal tak, že už nevedia, čo za ne pýtať. Že som ja blbec toho pred pár rokmi nekúpil viac. Inak to máte pekné chlapci :clap:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

yaro: Plexi bylo ke stavebnici od PV electronic.

 

Oboje jsem mel cire, ruske IN-18, ty uz sly do sveta, i vychodonemecke Z5660M, ty porad mam.

 

Jak ale vidim ty tvoje oranzovy 1040tky, tak mam chut zas vyndat pajku ze skrine... :-)

 

Jinak ty IN-18 jsou sice fakt veliky, ale... proste sovetsky, no... Z5660M maji pecliveji provedenou mrizku, taky font se mi zda hezci, obzvlast ctyrka a petka.

 

post-5784-0-48802800-1394656687_thumb.jpg

Upraveno uživatelem Pirx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máš bezva kousky, ty digitrony to je jako nějaká droga. Já se aktuálně připravuju na stavbu stavebnice z PVelectronic s digitronama IN-14 který jsem koupil přímo z Ruska na e-bay. Všechno už mám pokupě tak jen se do toho pustit.

 

Jo, ty IN-14 vypadaj taky moc pěkně... jen ty ceny :giljotiini:

 

Mě momentálně navíc dost láká postavit něco s VFD... prostě...ta magická barva...magického oka...je fascinující...

Zatím jsem nenašel nic rozumného...

Tyhle jsou taky parádní, jen škoda, že jsou tak malé...

post-30406-0-91445400-1394657363_thumb.jpg

post-30406-0-30433300-1394657377_thumb.jpg

post-30406-0-62629100-1394657395_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

yaro: Plexi bylo ke stavebnici od PV electronic.

 

Oboje jsem mel cire, ruske IN-18, ty uz sly do sveta, i vychodonemecke Z5660M, ty porad mam.

 

Jak ale vidim ty tvoje oranzovy 1040tky, tak mam chut zas vyndat pajku ze skrine... :-)

 

Jinak ty IN-18 jsou sice fakt veliky, ale... proste sovetsky, no... Z5660M maji pecliveji provedenou mrizku, taky font se mi zda hezci, obzvlast ctyrka a petka.

 

attachicon.gifpost-5784-031122000 1359222846.jpg

 

Rozhodně - krásný, zakulacený FONTY - to je jedna z fantastických detailů digitronů, to prostě žádná LEDka nemá... :clap: a mít nebude...

 

To plexi chassis má taky něco do sebe - působí to hodně technicky, ale možná až studeně, tak nevím, musel bych to mít vedle sebe...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moc pěkné, parádní schránka.

Taky jsem si zkusil postavit jednolampovku.Je to ruský itron z bulharské kalkulačky.

Do dneška chodí.

 

Řekl bych že signalizují která číslice v pořadí určení času právě svítí.

To zírám, máš opravdu invenci :eek: , co signalizují ty LEDky?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...