Přejít na obsah

Klub malych hodiniek


jankoxxx

Doporučené příspěvky

Před hodinou, exell napsal:

@Ivanhoe34 Zkus to případně ještě u Bechyněho, tam zatím stále zapisují (ale samozřejmě bez jakékoliv garance dodání). V Carollinu mě zapsali pouze na Expy I, jinak už na nic.

hm... to je ozaj divna situacia... Prahu mam ozaj daleko zo stredneho SK, a cakacka nekonecna...
ako si spokojny s tymi tvojmi? naplnili ocakavania? Tvoju volbu samozrejme absolutne chapem a plne sa s nou stotoznujem :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Ivanhoe34 Bechyně má pobočku i v Brně. Každopádně i tak je to cesta s nejistým výsledkem, rozumím tvému rozčarování.. Já jsem úplně spokojený, od začátku mého hodinkového postižení jsem věděl, že budu OWG, takže nemusím moc řešit cenu, ale spíše to, aby mě ty hodinky (když je někde neztratím/nerozbiju) bavily pokud možno co nejdéle a udělal si s nimi příběh. Před mechanikama jsem měl pouze Casia a cizeloval, jaký ideální kus koupit, aby naplnil všechny požadavky (konzervativní design, který bude "in" i za desetiletí, tradiční velikost 36mm, funkční mikroregulace, odolný strojek bez komplikací, švýcarská značka - sorry Seiko). Moc jsem toho na výběr neměl a volba padla rovnou na OP. Jenže ty už loni nešly koupit a zkusil jsem to vyřešit nákupem Tudorů BB36. Což jsou jinak super hodinky, na jejichž ročním nošení jsem si potvrdil dvě věci, a to 1) že mechaniky je radost nosit a 2) kdo si koupí Tudor místo Rolexu, stejně mu to nedá a jednou tam skončí :)

Upraveno uživatelem exell
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@exelldo Brna chodim obcas za dcerou, studuje tam... je zaujimave ako sa absolutne stotoznujem s tym co pises, premyslam uplne rovnako. Chcem jedny hodinky, ale take ktore mozem nosit stale. Vzhladom na moje necelych 17cm zapastie teda musia byt male, aby boli pohodlne. a kvalitne vypracovane aby vydrzali. dreamy su tie OP, na druhom mieste expy. grey market cenu ale odmietam uz z principu, tu u AD som dal nejako dokopy aj ked to nepasuje k mojej prijmovej kategorii... ale je to kupa raz a potom uz nie, len servis...

Nic ine co pozeram ma nezaujalo natolko aby som z ruky dal tie tu tolko zhejtovane steiny a bol spokojny... no nebol... kupil som si ich nakoniec preto lebo som si ich v pohode mohol dovolit, reku ze vyskusam aj ked sa mi to povodne vobec nepozdavalo...  za tu cenu nelutujem, nie su spatne, nenosia sa zle, keby boli 36mm, bolo by to este lepsie... cas drzia vyborne okolo +3/d... 

BB36 som pozeral tiez, mozem ich mat v sherone za 3ku hned, su to nepochybne skvele hodinky ale nie som s nimi stotozneny ako s tymi co si chcem nechat a uz nic ine nekupit...  spona je taka aka je, proste by tuto moju dilemu bohuzial nevyriesili... bol by som tam kde so steinami, len menej hejtu tu ale o par tisic lahsia penazenka...

Na tie OP proste neprestavam pozerat az som napisal AD. Je to esencia klasiky ten dizajn uz nemoze byt lepsi, vypracovanie co som pozeral milion videi dokonale, naramok s easylinkom prudko nositelny vo dne v noci... oproti expom priaznivejsia cena a vsetky klucove pozadovane vlastnosti splnaju dokonale.
To cakanie je navyse este problem ten ze teraz tie peniaze nepotrebujem na nic ine ale ktovie aka bude doba o rok dva a co bude potom treba riesit (a ci vobec bude este co riesit).. chcel som si dopriat teraz... no zjavne nevyda...
cokolvek by som si teraz ine kupil, proste nebudem definitivne spokojny a stale budem po tych rolexkach pozerat...

A tak nosim to co mam, menim si nato strapy, obcas kovovy naramok, prebavim sa ... do priemeru zadaneho vo vlakne sa sice tesne ale zmestim...

DSC08641.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tento styl bude do určité míry v kurzu pořád. Je to takové neutrální. 

Až po nákupu těchto hodinek jsem víc začal zkoumat hodinky s ručním nátahem - teda v rámci CZ trhu a zjistil jsem, že to je strašná bída. Za rozumný peníz je snad jen ten Hamilton. Přitom taková škoda. Ruční natah je podle mě mnohem sympatičtější než automat a ani nemusím mít winder.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, twisp napsal:

Dá se to? 36mm

Sent from my iPhone using Tapatalk

Neviem ako ini ale za mna totalna pecka. 36mm je priam nevyhnutnost pre pohodlne hodinky na zapastia do 17.5cm ako som pozeral na jednom videu kde riesili OP36 vs 41, ale myslim ze aj na vacsich to vyzera dobre.
Pokial zvladas kyklopa a zvrchu lestene nozicky, mas podla mna najlepsie hodinky na svete :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, papun napsal:

Tento styl bude do určité míry v kurzu pořád. Je to takové neutrální. 

Až po nákupu těchto hodinek jsem víc začal zkoumat hodinky s ručním nátahem - teda v rámci CZ trhu a zjistil jsem, že to je strašná bída. Za rozumný peníz je snad jen ten Hamilton. Přitom taková škoda. Ruční natah je podle mě mnohem sympatičtější než automat a ani nemusím mít winder.

do klubu miestenka jednoznacna a s rucnym natahom uplne suhlasim. a hamilton udrzi aj 50m WR co je myslim na bezne pouzivanie uplne dostacujuce.
Ja som po takychto pred casom ale drzalo ma nakoniec par veci od nich...
- uplne nezmyselne navysenie rezervy chodu v H50 upravami klasickej 2801 ktorymi jej viac poskodili ako pomohli (milion referencii na praskajuce perovniky, nepravidelny chod) a navyse hodinky s rucnym natahom si kupuju hlavne ludia ktorym hodinky nieco hovoria a radi ich natahuju kazdy den, preto navyseniu rezervy u rucneho natahu vazne nerozumiem a je to pre mna velke sklamanie a hlavny dovod preco som ich neprikupil
- napriek tomu ze su 38mm, maju lug-to-lug okolo 47mm ak sa nemylim a to je aspon pre mna hranicna hodnota, tolko maju aj tie moje tolko tu uz servane steiny 39... pre mna ideal je okolo 44mm l2l
- udajne slabsia lumi, ja mam rad ked precitam hodinky kedykolvek v noci nakolko s nimi aj spavam, ale to je minor vec a ziadny realny dovod na zhejtovanie...

Co som este dostupne pozeral tak
- Stowa robi pilotky 37mm s rucnym natahom ale tie su v cene asi 2-3x tych hamikov, nie je lokalny AD a bohvie ako dlho sa na to caka... a nozicky maju 18mm, co mi ich diskvalifikovalo s pouzivanim velmi slusnej 10+ kolekcie nato strapov ktore mam...
- Laco flieger pro je tiez asi za liter s rucnou sellitou a 37mm, ale opat 18mm nozicky a navyse do 200m wr so srobovacou korunkou a srobovat to kazdy den... to neviem co ten zavit po rokoch...

Takze moje zufalstvo a zjavna nemoznost vybrat si handwind male hodinky zatial...

Upraveno uživatelem Ivanhoe34
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Ivanhoe34 Vezmu to postupně. WR50 pro to naše hraní si na vojáky je úplně v pohodě, ale představa, že že by to teoreticky měl mít normální voják v boji, tak už je to málo. A aby měli šroubovací korunku toš to vůbec, to by nedopadlo dobře.

S tou rezervou máš určitě pravdu. Vteřinovka by byla o něco plynulejší - otázka jestli bych to teda poznal, ale hlavně bych mohl častěji natahovat:D. Ovšem ZATÍM co se týče přesnosti, tak to si nestěžuju vůbec. Dneska to je 7 dní co je mám a jsem nějakých +2,25s/den. Samozřejmě se to může časem změnit.

Velikost je u mě bez problémů, ale, kdyby ty nožky malinko zakrátili, taky by se nic nestalo. Šiřka 20 mm je ideální. Taky mám mrtě pásku v této velikosti a taky to dobře sedí proporčně k tomu pouzdru.

Lumi je úplně, ale úplně na hovno. Fakt hrůza. Ale na spaní je nenosím, tak je mi to defakto jedno, ale jako přiznám se, že hodinky co hezky svítí mi dělají vnitřní radost, to zase jo.

Jiné varianta - no a to je ten problém - ty peníze. Už to co jsem dal za Hamiltony byla pro mě hodně velká částka na mé možnosti, takže víc už fakt ne. Jo ještě myslím Luch dělá něco s ručním nátahem, ale od těch běloruských kurev si nic nekoupím. Howg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@papundolezite je ze ti robia tie hamiky radost... aj remene sa na nich budu dat dobre menit lebo maju barety dalej od tela... hlavne nech ten strojcek vydrzi...
Ja stale tesne v limite.. steiny 39mm na mojej necelych 17cm ruke a jednom z mojich nespocet nato (to mam fakt rad, kazdu chvilu kusok ine hodinky a predsa tie iste :) )
Zatial som nenasiel ziadne ine s ktorymi by som bol uplne tak stotozneny ze by som bol ochotny vlozit do nich nemale prostriedky...  a dreamy OP36 su bohuzial nedostupne aj ked tie nemale peniaze dokopy das...

DSC08760.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
před 18 hodinami, Ivanhoe34 napsal:

pozdravujem klub :) tentokrat sa uz v pohode zmestim... 36mm priemer, lug-to-lug 44mm, vyska 10.5mm... kvalitny jednoduchy naramok, originalny dizajn ktory neomrzi...

co viac si priat...

Už jsem koukal jinde, dobrý to máš. Velikost 36 je super.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, siwi napsal:

Už jsem koukal jinde, dobrý to máš. Velikost 36 je super.

dakujem siwi, vyzera to tak ze som konecne nasiel vsetko co som vzdy chcel v optimalnom pomere. aj ked uznavam ze som musel zatat o kus vyssie nez by som si kedykolvek pomyslel...

DSC08998.jpg.36117c10ec83835008f941b9cb6b160a.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...