Přejít na obsah

Jak a čím fotit "makro" hodinek?


gougy

Doporučené příspěvky

Ja bez statívu ani ranu, pri týchto extrémne malých hĺbkach ostrosti. A fotiť sa dá aj v kľude pri stolovej lampe, pekne zaostriť, do RAW-u a potom sa pohrať s vyvážením bielej. Na toto by som z ruky musel vyfotiť tak 50 fotiek, aby aspoň jedna bola dobrá. Fotené pri LED stolovej lampe, s bielou som sa ale moc nebabral.

 


post-957-0-19788700-1426850821_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 468
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Tak v pohodě snad zapnout foťák a dodat hodinky. Dík za radu. Začátky jsou těžký. Dík

 

ale houby, většinou chybí odvaha a kompozice a to máš, ty detaily jako ostření apod už jsou jen technika a zkoušení.

Fakt si dej nejdřív to sluníčko, vychytáš si práci s mezikroužky a potom už stan a blesk  :photo:

(jenom bacha, zmiňoval jsi, že Ti vadí mikroškrábance, obávám se, že zjistíš daleko víc nepříjemných zpráv :D )

 

McStinger - copak to je za potvory, Citizen nebo Seiko? 

Upraveno uživatelem gougy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ale houby, většinou chybí odvaha a kompozice a to máš, ty detaily jako ostření apod už jsou jen technika a zkoušení.

Fakt si dej nejdřív to sluníčko, vychytáš si práci s mezikroužky a potom už stan a blesk  :photo:

(jenom bacha, zmiňoval jsi, že Ti vadí mikroškrábance, obávám se, že zjistíš daleko víc nepříjemných zpráv :D )

 

McStinger - copak to je za potvory, Citizen nebo Seiko? 

 

Seiko, link mám v podpise. http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/73292-sumo-limited-brothers/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja fotím se stativem a hodně čistím drobné nečistoty... z ruky se při dobrých podmínkách také dá, ale jak by vysvětlil pan Karbusický, dobrý stativ (ne trojnožka:) je základ... Fotostan, dájí se použít i různé odrazné plochy, já si "vystačil" ze softboxy...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja bez statívu ani ranu, pri týchto extrémne malých hĺbkach ostrosti. A fotiť sa dá aj v kľude pri stolovej lampe, pekne zaostriť, do RAW-u a potom sa pohrať s vyvážením bielej. Na toto by som z ruky musel vyfotiť tak 50 fotiek, aby aspoň jedna bola dobrá. Fotené pri LED stolovej lampe, s bielou som sa ale moc nebabral.

 

 

attachicon.gifIMG_1899.jpg

dobré to je, udělej drobnou retuš levého horního rohu a bude to ono...:) možná bych přidal i o něco místa nahoře a dole.... No jak si psal, abych jen nechválil:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tohle mi moc nejde, zkusil jsem teď kombinaci všeho co mám, crop je 2x, žádný výřez, ISO100, čas 1/100s

 

25mm/1,8 s macro předsádkou Olympus MCON-P02

post-23099-0-95009100-1426853434_thumb.jpg

 

45mm/1/8 s macro předsádkou Olympus MCON-P02

post-23099-0-83695700-1426853435_thumb.jpg

 

nasazený 25mm a přiložený obrácený 45mm

post-23099-0-30399900-1426853436_thumb.jpg

 

a opačně, nasazený 45mm a na něm obráceně 25mm

post-23099-0-40041800-1426853435_thumb.jpg

 

a ještě k tělu přiložený samotný 25mm obráceně

post-23099-0-45213900-1426853434_thumb.jpg

 

obrácená 45mm má tak krátkou ohniskovou vzdálenost že se ani nedá zaostřit...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi díky moc za rady.  Jestli se mi podaří  zbavit dětí, tak si budu mít s čím o víkendu hrát.  Když ne, tak se na sluníčko s foťákem a hodinkami nedostanu.  Asi budu muset zkusit stanování se stanem za 129,- Ikea (viz začátek vlákna) :lol2:   Jinak jsem zapoměl pochválit všechny fotky Máte to skvělý a snad se budu moct něčím brzy pochlubit i já.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dobré to je, udělej drobnou retuš levého horního rohu a bude to ono... :) možná bych přidal i o něco místa nahoře a dole.... No jak si psal, abych jen nechválil:)

 

:) ale ano, o LHR viem. To sú iba dokumentačné fotky, tesné orezy so snahou čo najviac využiť plochu, žiadne umenie, viď moje odkazované vlákno. Ale samozrejme dik za koment.

Upraveno uživatelem McStinger
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Ahoj kluci, já se taky dnes pustil konečně do makro fotek. Nechci to tady zahltit, tak přikládám odkaz do svého vlákna:

http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/79528-pár-kousků-ve-sbírce/?p=1412901

 

Dovolím si jen malou ochutnávku:

post-5997-0-90740100-1428894665_thumb.jpg

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
  • po 4 týdnech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...