Přejít na obsah

Německé palubní hodinky II. WW


olson21

Doporučené příspěvky

Zajímalo by mne, zda jste se někdo setkal s palubními hodinkami z německých mašin II. WW, kromě klasických značek Junghans, Askania nebo Kienzle? Pokud by měl někdo třeba foto, a rozhodl s podělit o ně, pak by to bylo super.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak já to tady celkem prošel a nic mi to nehodilo, ikdyž netvrdím, že jsem se nemohl přehlédnout. Nicméně hodinky v německých letadlech byly opravdu spíše hodinky než hodiny  :) , alespoň co jsem zatím viděl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak já to tady celkem prošel a nic mi to nehodilo, ikdyž netvrdím, že jsem se nemohl přehlédnout. Nicméně hodinky v německých letadlech byly opravdu spíše hodinky než hodiny  :) , alespoň co jsem zatím viděl.

 

Přijde mi to trochu komické nazývat něco, co má v průměru 60mm a na hloubku 30mm hodinkami :lol2:

(Junghans)

 

Všeobecně je to nazýváno: palubní hodiny <_<

 

 

edit-vždyť to máš i v nadpisu

Upraveno uživatelem M-72
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Dovolím si doplnit informace. Pokud má někdo opravdu vážný zájem o hlubší pochopení problematiky časomír německé Luftwaffe za druhé světové války, včetně palubních hodin (aircraft instrument panel clock /Flugzueg-Boarduhren), tak velmi doporučuji investovat do následujících publikací:

 

1) Německý autor Konrad Knirim a jeho fenomenální dílo ?Militäruhren  - Band I: Zeitmessung beim deutschen Militär / Military Timepieces ? Vol 1: 150 Years Watches and Clocks  of German Forces?; ISBN-10: 3-89355-232-4. Více zde.

 

9e7f86a2.jpg

 

Malá ukázka jeho přístupu k problematice je vidět na několika článcích, které publikoval na svém webu ve formátu PDF: ?Navigational timepieces of the Luftwaffe?, ?Navigationsuhren für die deutsche Luftwaffe, Teil 1? a ?Navigationsuhren für die deutsche Luftwaffe Teil 2?.

 

Také občas publikuje střípky informací na zahraničních diskusních fórech ? třeba na fóru Military Watch Resource (MWR) pod přezdívkou ?kfranzk? v tomto vlákně.

 

2) Druhé dílo, které vhodně doplňuje Knirima pak pochází z pera anglického autora, který používá obchodní značku Ulric of England, a  jeho dílo ?German Military Timepieces of World War II, Volume 2?; ISBN-10: 0-9529103-6-5. Více zde.

 

g006766-1.jpg

Upraveno uživatelem Petr_P
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po letech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...