Přejít na obsah

Pomoc při identifikaci.


docent

Doporučené příspěvky

Jeden známy sa dnes vytasil so starými nekompletným chronografom. Na moje prekvapenie hodinky mali Breitling korunku, signované zadné veko Breitling Navitimer 806 aj stroj je Breitling. Púzdro sa tak isto zdá byť v pohode. Mätie ma však číselník, ktorý je v peknom stave s nápisom Navitimer. Chýba na ňom však akékoľvek logo Breitling. Hodinky inak nemajú ručičky a vnútornú lunetu. 

 

Moja otázka znie. Vyrábal Breitling model Navitimer aj bez loga? Ako je to inak s dostupnosťou náhradných dielov na tento model?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 542
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

  • po 4 týdnech...

Dobry den, mohl bych poprosit s identifikaci techto starych Omega hodinek. Maji punc stribra, ale nefunguji. Na zadnim krytu jsou navic spousty malych vyrytých čísel (kdesi jsem četl, ze to delavali zastavarny, ale nevim co je na tom pravd). Rad bych si je nechal spravit, ale nevim, jestli neni levnejsi koupit nove. Jedna se o tyto hodinky

 

1.jpg

 

2.jpg

 

3.jpg

 

4.jpg

Upraveno uživatelem vondra01
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Ahoj vespolek,

 

poprosil bych o pomoc při identifikaci, resp. informaci, těchto hodinek. Nic o nich ve své podstatě nevím - koupil jsem před pár lety na aukru za 130,- i s poštou a nechal u hodináře opravit. Korunka (i s hřídelkou) jsou nepůvodní a zřejmě i některé jiné díly ve strojku. Ten nese označení swiss made (z fotky není moc patrné). Na netu jsem na tuto značku nikde nenarazil, tak bych jen rád věděl, zda někdo neví něco víc.

 

Předem díky.

post-20335-0-08458400-1492253724_thumb.jpg

post-20335-0-73755200-1492253746_thumb.jpg

post-20335-0-10419000-1492253755_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Taky nevím čeho přesně průměr v tabulkách uvádějí, mají tam několik zkratek a jejich popis jsem nenašel, tak bych taky měřil ten průměr viditelné části strojku. Ale ty dva typy mají stejný průměr, tak je měření jen orientační, aby to nebyla úplně jiná velikost/řada.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

čau, známej mi daroval nějaký vintage hodinky, bohužel se mi o nich nepovedlo najít vůbec nic  :helpsmilie:

Na jedněch je nápis Reelle, druhé jsou noname.

Nezná někdo, prosím, období, původ, cokoliv :)

 

více foto zde

https://photos.app.goo.gl/XL6rRDSlHiWBE8qL2

 

 

post-36454-0-57166400-1513600995_thumb.jpg

post-36454-0-31721700-1513601043_thumb.jpg

post-36454-0-67477600-1513602504_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Samotného dárce to dost zajímalo, co mi to vlastně dal, byl to pozůstatek po jeho předcích. Takže se můžu s klidným srdcem pustit do rekonstrukce, chce to trošku rozleštit, než si to finálně někam vystavím  :gunsmilie:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

malda: Ta segerovka drží strojek, aby nevypadl z pouzdra.

Je to vidět i na ciferníku, jak je posunutý dolů. Dolní indexy jsou blíž u kraje, než horní. U horních je dokonce vidět odřenou linku, kde ciferník původně dosedal na pouzro.

Já se tedy domnívám, že je to skládačka, pouzdro je nepatrně větší, z jiného modelu/roku..

 

Na tvém obrázku jsou indexy hezky u kraje, jak mají být. Na těch prodávaných létají v prostoru.

A nejsou tam minutové indexy. Nemohly být původně na kroužku pouzdra? Tak, ne, jak se dívám, běžně na hodinkách nebývají.

 

Ale kdyby místo té segerovky použili něco jiného, aby byl ciferník hezky vycentrovaný, tak by asi nikdo nic nepoznal.

Upraveno uživatelem Karlos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...