Přejít na obsah

Pomoc při identifikaci.


docent

Doporučené příspěvky

Pro ty chybějící minutové indexy bych asi vysvětlení měl. Longines používal v tom období referenční čísla ve formátu 4 číslice - X, kdy X bylo variantou konkrétní reference. Viz například tady známé a oblíbené chronografy Longines 8229 a jejich varianty 8229-1 (černá vložka lunety) a 8229-2 (oranžová vložka lunety, mírně odlišný číselník). Irma má referenci 8359-1, ty z odkazu jsou 8359-3. Takže možná proto...

 

Jinak Karle, Karlosi, až při bližším zkoumání jsem si všiml toho číselníku mírně nabok. Tohle vysvětlit nedokážu. Karlosovo vysvětlení je logické, i když naprosto shodné pouzdro, jen kapánek větší, a navíc takové, aby na něj sedělo původní dýnko, to by asi byla velká haluz. Jiné vysvětlení být nemůže? Třeba špatně usazený strojek? Tomuto nerozumím, tak jen hádám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 542
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Jo, ta čísla, to bude ono, díky.

A vysvětlení taky nemám, jen jsem popsal co je vidět. V jednotlivých modelech nejspíš byly určité odlišnosti. U primek je to taky tak. Strojek s cifrem tedy může být například ze zlatých hodinek, no a někdo ho strčil do pouzdra, co zrovna sehnal. A zjistil, že upevňovací vložka strojku je o fous menší, tak to dobastlil tou segerovkou a rychle prodat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, ta čísla, to bude ono, díky.

A vysvětlení taky nemám, jen jsem popsal co je vidět. V jednotlivých modelech nejspíš byly určité odlišnosti. U primek je to taky tak. Strojek s cifrem tedy může být například ze zlatých hodinek, no a někdo ho strčil do pouzdra, co zrovna sehnal. A zjistil, že upevňovací vložka strojku je o fous menší, tak to dobastlil tou segerovkou a rychle prodat.

 

 

podle fotek je jiná jen korunka

https://www.limundo.com/kupovina/Kolekcionarstvo/Satovi/Rucni-satovi/-LONGINES-CAL-284/35505981

 

upevnění strojku standard

je to i u jiných https://www.poshtime.com/3012.003/Longines-Manual-c.1967.php

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha, ono to fakt tak je, našel jsem to teď i u dalších, to teda zírám. Tak to si musím na hlavu nasypat dostatek popela a omluvit se za usilovnou mystifikaci.

upevnění strojku podle fotek co jsem našel, sedělo pouze u celozlatého pouzdra, kterú bylo silnější u zbytku upevnění viz fota výše

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Přátelé, stala se skvělá věc! Dostal jsem se k hodinkám po (mé) prababičce (viz foto, iPhonem to asi líp nevyfotím). Máte někdo ponětí, o jaké hodinky se jedná? Nechci do nich sám vrtat, takže jsem je ani neotevřel. Chci je jen nechat vyčistit a oživit. Pod 12 je hvězda a v ní "T" - Tissot? Podle vteřinovky bych tipoval cca 30. léta? Prababička byla ročník 1919, což by docela odpovídalo.. Díky moc!

Furt mi vrtalo hlavou, kde by se mojí prababičce vzaly na ruce hodinky z japonska. Tak mi to nedalo a na hodinky jsem se znovu (a lépe) podíval. To písmeno v hvězdě není T. Ale J! Jako Junghans.

bildmarke_junghans39.jpg

 

Ke strojku se bohužel neumím dostat, aniž bych riskoval nějaké zbytečné vrypy. Zkoušel jsem je otevřít lehce nožíkem, ale škvírka je i na nožík moc tenká a drží docela pevně. Mají odklápěcí sklíčko s "lunetou", ale do toho jsem pro jistotu taky nehrabal.

 

558ee998080e2fbeb0558f038373c994.jpg

Upraveno uživatelem pjanek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem to samozřejmě nevydržel...

9c20dbbb88dfe29516e3ffb0a920dc60.jpg

4e6bd54ef8aec03abb987ebef181a7af.jpg

Na strojku jsem nic nenašel. Na spodní straně vicka je napsano Garantie 10 Ans a Plaque of Lamine. Pak je tam obrazek rytire a vedle nej nejaky napis, ktery bez lupy uz fakt neprectu.

Co jsem pochopil, mely by byt tedy nejak lehce pozlacené, je to tak?

Trochu me zklamalo, že tam pradeda nenechal vyryt nejake věnováni... (prababička je dostala od pradědy jako svatební dar)  :)

Upraveno uživatelem pjanek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Ahoj, také se připojuji s prosbou o radu. Historka je ohraná, ale pravdivá. Jedná se o dědictví po dědovi, potřeboval bych hodinky identifikovat a ocenit.
Na googlu jsem příliš nepochodil, cenové rozpětí podobných zlatých Doxa chronografů je docela velké. Údajně by první 2 číslice sériového čísla měly být rok výroby, ale to mi nesedí, protože jsou určitě starší než z roku 78.
Foto strojku bohužel nemám. Co se týče ocenění, uvítal bych i tip na nějakého zlatníka/hodináře, který takové hodinky dokáže ocenit (ideálně Brno a okolí). Rád bych, aby zůstaly v rodině, ale právě proto potřebuji znát i jejich cenu.
Předem díky za informace.

 

post-35331-0-08474200-1522699413_thumb.jpg

 

post-35331-0-85175100-1522699419_thumb.jpg

 

post-35331-0-92395200-1522699426_thumb.jpg

 

post-35331-0-21276300-1522699435_thumb.jpg

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, také se připojuji s prosbou o radu. Historka je ohraná, ale pravdivá. Jedná se o dědictví po dědovi, potřeboval bych hodinky identifikovat a ocenit.

Na googlu jsem příliš nepochodil, cenové rozpětí podobných zlatých Doxa chronografů je docela velké. Údajně by první 2 číslice sériového čísla měly být rok výroby, ale to mi nesedí, protože jsou určitě starší než z roku 78.

Foto strojku bohužel nemám. Co se týče ocenění, uvítal bych i tip na nějakého zlatníka/hodináře, který takové hodinky dokáže ocenit (ideálně Brno a okolí). Rád bych, aby zůstaly v rodině, ale právě proto potřebuji znát i jejich cenu.

Předem díky za informace.

 

Moc hezke! Cvakni jeste strojek, ten bude mit podstatny vliv na cenu. Stav taky super! 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moc hezke! Cvakni jeste strojek, ten bude mit podstatny vliv na cenu. Stav taky super! 

 

Jako chronomagor jsem z nich nadšený, i když je to hodně mimo moji výseč, staré hodinky mám jen značky Prim :)

K těm hodinkám mám velký respekt a nějak se mi nedařilo je otevřít, tak jsem to vzdal. Ale jak to bude možné, ještě to zkusím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

neví někdo něco o této značce ? nepodařilo se mi nic najít  . nejspíš 50. léta

 

Teoreticky by to mohl být reprending do Švédska, viz. mikrolisk 

 

http://www.mikrolisk.de/show.php?site=280#sucheMarker

 

Ale jinak strojek je značen Pierce https://de.wikipedia.org/wiki/Pierce_1883

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Moje první "staré" chronografy v zachovalém stavu, chronograf funguje a nuluje na patřičné pozice, strojek by měl být Landeron 248. Předpokládám, že se nejedná o žádné extra hodnotné hodinky, pro mě jsou však jedinečné svým označením/názvem. :thumbsup_anim: Stáří odhaduju na padesátá léta, moje snaha zjistit něco o výrobci vyzněla naprázdno - neumím hledat nebo hledám na špatných místech. Můžete mi případně někdo pomoci...? Děkuju!

post-53456-0-78470300-1527606482_thumb.jpg

post-53456-0-92379000-1527606503_thumb.jpg

post-53456-0-13471500-1527606523_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...