Přejít na obsah

Pomoc při identifikaci.


docent

Doporučené příspěvky

Joo,tady ti urcite kazdej rad pomuze. To prece vidis z tech milionu prispevku pred tebou.

Ochotou to tady primo pretejka.

Nejspis se dockas nejaky uzasne "vtipny" odpovedi jako ze to jsou hodinky, kapesni a vyrobeny v CCCP... A pak samozrejme reci o tom, ze to patri do jinyho vlakna a bla bla bla...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 542
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

tak možno len členovia taktiež nevedia o aký typ hodiniek sa jedná... 

takže to zhrniem čo som zistil z FB skupiny Chronomag kde mi našťastie ochotný ľudia poradili:

Sú to cibule vyrobené v roku 1964 v Čeljabinskom závode v Rusku.

značka je Kristal druh Monije. :thumbsup_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To se mýlíš, tam není zdůvodnění toho, že zrovna Tvé hodinky jsou z roku 1964. Mohou být, ale z fotky číselníku to opravdu nikdo nepozná, protože tenhle typ se vyráběl více let.

 

Trochu Ti napovím: musíš je otevřít, a podívat se na můstek. Pod údajem o šutrech máš 3 cifry. První znamená čtvrtletí, druhé dvě pak rok. Hledej :-)

 

S trochou škodolibosti ještě dodám, že ani číslo na můstku nemusí sedět na rok výroby hodinek. Číslo na můstku je totiž, striktně vzato, údajem o datu výroby strojku, nikoli celých hodinek. Ale to už bych byl příliš velký purista ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ďakujem teda za náučné informácie. V pondelok ich skúsim otvoriť. Momentálne nemám po ruke hodinársky nožík a nechcem ich poškriabať, ak by som použil iný predmet na otváranie.

 

Každopádne ďakujem za cenné info, zase som o niečo músrejší:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak abych na Tebe byl trochu hodný :-)  strojek, který v nich je, je docela dobrou kopií Rolex cal 618 ze čtyřicátých let minulého století, pro jistotu okopírovaný též firmou Cortebert a vyráběný jako cal 624 a 616. Rusáci to původně dělali jako patnácti kamenovou záležitost (shodně s předlohou) a pak si řekli, že více šutrů je lépe, a začali tam prát kamínků 18. Mimochodem, opravdu to vedlo ke zlepšení přesnosti chodu.

 

Tak to hlavně otevři, nafoť, a postni to sem!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

edit: tak ani dnes sa k otvoreniu nedostanem, kedže hodinky sú momentálne na inom mieste ako ja :( dúfam že sa ku nim zajtra dostanem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bert  :thumbsup_anim: , to je dobrý seriál, jen mi tak napadá při pohledu na strojek z toho Kristalu, není to obdobné v Uralech?

Nějak matně si to zhruba v takové podobě vybavuji, ale musel bych to jít najít a otvirat....

Není nad to, když je člověk znalý více písem....  :cheers:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Zdravim a pozdravuji pani odbornici.

Mam na vas prosbu.

Ulovil jsem tuhle srandu a po otevreni jsem zjistil ze nic nevim :-)

Respektive vim,ze by se melo jednat o letecke hodinky Cortebert o prumeru 40mm.

Ale na strojku neni nic psano, krom znacky. Cislo kalibru, swiss made nebo pocet kamenu,proste nic. Ani pod setrvackou. Nevedel byste nekdo, cirou nahodou, neco vic? Zkousel jsem porovnat strojky na googlu ale nic jsem nevykoukal.

Dekuji za jakykoli postreh a preju hezkou nedeli ;-)

post-68831-0-96891500-1584264018_thumb.jpg

post-68831-0-73798000-1584264037_thumb.jpg

post-68831-0-20589900-1584264055_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkus tady:  http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-db.cgi?13&ranfft&0&2uswk

Nebo klasicky google obrázky a hledat něco jako vintage cortébert movement.

Stroj vypadá staře a neobvykle, tak hledání asi chvíli zabere.

 

Hodinky jsou to moc pěkné, jen pouzdro vypadá trochu nestandardně, třeba nemusí být původní. Kdybys někde narazil na obrázky stejných hodinek, přidej je sem.

Upraveno uživatelem Karlos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim a pozdravuji pani odbornici.

Mam na vas prosbu.

Ulovil jsem tuhle srandu a po otevreni jsem zjistil ze nic nevim :-)

Respektive vim,ze by se melo jednat o letecke hodinky Cortebert o prumeru 40mm.

Ale na strojku neni nic psano, krom znacky. Cislo kalibru, swiss made nebo pocet kamenu,proste nic. Ani pod setrvackou. Nevedel byste nekdo, cirou nahodou, neco vic? Zkousel jsem porovnat strojky na googlu ale nic jsem nevykoukal.

Dekuji za jakykoli postreh a preju hezkou nedeli ;-)

Pěkné jsou,líbí se mi jak velké jsou?
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...