Přejít na obsah

Pomoc při identifikaci.


docent

Doporučené příspěvky

Ahoj všem, doputovaly ke mě od táty tyhle Doxy. Marně se snažím dohledat typ. Nevíte náhodou? Vím o nich jen to, že je děda kupoval před válkou jako skoro nové od prastrýce, takže rok výroby cca 1930-1938.

IMG_20210613_120730643.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 542
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

  • po měsíci...
  • po měsících...

Ahojte. Viete mi prosím niekto pomôcť s identifikáciou, pôvodom atď? Upratovali sme po starých rodičoch a nasli sme. Ďakujem za rady. Niektoré by som možno chcel zrenovovat, aby zostali v rodine ale naozaj neviem ci to ma zmysel. (Okrem nostalgie). Ďakujem 

 

Oranžový remienok a hnedý ani neviem prečítať, kto môže a vieš snáď pomôže. 

20211031_191732.jpg

20211031_191702.jpg

Upraveno uživatelem Stanislav Birošík
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
Před hodinou, bohus76 napsal:

Snad je jasné,že je to předělávka z kapesních hodinek,hodnota spíš nostalgická někde kolem tisícky.

Díky moc za vysvětlení. Jak jsem psal, hodinkám nerozumím tak určitě nepoznám že to je jakási předělávka. Nevadí, vrátí se do šuplíku i když tisíc by bylo taky fajn😂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Podle mě to nejsou původní Lonžíny, ale domácí  předělávka typu Lidové Družstvo Hodinářů (LDH). To pouzdro je docela úlet, ciferník má vrtaný indexy jako by to dělal někdo pidlovokej.

Jestli to má odklápěcí sklíčko, tak bych to tipl i na hodinky pro slepce i díky hodně masivním ručkám a plastickým indexům, ale cifr není upatlanej, takže to bude možná i záměr. Jestli je to pouzdro echt gold (jakože asi bude), tak přibližně cenu zlata a možná pár korun navíc, pokud by to někoho zaujalo, jinak spíš sentimentální...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Zdravím vespolek, měl bych dotaz;

Kamarád mě poprosil o identifikaci a informace o jedněch dámský švýcarských hodinkách a o jednom švýcarském strojku, ke kterému, bohužel, nemá pouzdro.

Prodávat je, myslím, nechce, spíš by mu stálo za to ty dámské opravit, případně dát do kupy ten stroje, ale to by asi mělo smysl, až když by sehnal pouzdro... což bude asi problém.

Děkuji předem za jakoukoli informaci k těmto kouskům.

CHRONOGRAPHE 01 sm.jpg

CHRONOGRAPHE 02 sm.jpg

CHRONOGRAPHE 03 sm.jpg

MULCO 01 sm.jpg

MULCO 02 sm.jpg

MULCO 03 sm.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Dobrý den, na chalupě jsem objevil tyto hodinky - Universal Géneve Compax. Jsou ve špatném stavu- poškrábané, zkorodovaný strojek, nejdou. Pouzdro je zlaté. Věděl byste někdo něco více o tomto modelu? Dobu vzniku, případně zda mají i v tomto stavu nějakou hodnotu? Taky by mě zajímalo, k čemu jsou ty tři malé ciferníky? Přemýšlím, jestli by se nedaly prodat, případně jestli by mělo cenu je nechat opravit 🙂 Omlouvám se za kvalitu fotky, mohu je nafotit detailněji, kdyby byl zájem.

IMG_20220103_212441.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj! Hodinek s označením Universal Geneve bylo vyrobeno nemálo, resp. není to zas taková rarita, tyto v aktuálním stavu, nemáš-li k nim citovou vazbu, mají hodnotu prakticky pouze zlatého pouzdra, přesněji jeho váhy. A tedy s odkazem na předchozí větu se je zprovozňovat nevyplatí. A ty tři malé ciferníčky jsou tam proto, že se jedná o chronografy. 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý den, přidávám detailní fotky hodinek. Mám dotaz k puncu - počítám že 18K 750 je ryzost použitého zlata, co znamená ta 128 v "botě"? Taky jsem myslel, že zlaté je enom pouzdro, ale vypadá to, že zlatý je i strojek, je to možné?

 

Díky 🙂

DSC_9665.jpg

DSC_9668.jpg

DSC_9669.jpg

DSC_9683.jpg

Upraveno uživatelem ajdam
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...