Přejít na obsah

Pomoc při identifikaci.


docent

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 542
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Ahoj, dostaly se ke mě hodinky zn. Silvana, co jsem tak dohledal, tak jsou to německé pilotky. Věděl by někdo, kde dohledat bližší info, cenu apod. Mělo by smysl je renovovat? Jestli ano, tak máte doporučení kde? Na ruce sedí moc pěkně a na natažení jdou.

IMG_20220115_191426330~4.jpg

Upraveno uživatelem Johny65
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Že všechny zajímá jen cena !? Je rozdíl jestli mám auto /každý si doplní to svoje/ nebo hodinky funkční a podle toho se také odvíjí cena.A také nevím,čo si představujete pod hentakým názvom jako renovace ? Jako první bych vyhodil ten náramek /ano ten natahovací ala řemen/ a pak bych si našel hodináře / např. Jeronimo ...../ ať se na hodinky podívá,vyčistí,promaže, třeba zlehka přeleší a na celou renovaci bych se vybodl. Největší hodnotu mají když jsou v co nejpůvodnějším stavu . Jinak určitě pár tisícovek to uvedení do co nejlepšího stavu stát bude,ale ten pocit.....k nezaplacení. Nebo neřešit nic a Aukro od koruny . A proto se Ti zde nedostává odpovědí,když Tě zajímají jen ty mrzké papírky,zde máme hodinky rádi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nikde nevidím info,že by je dotyčný chtěl nosit,zprovoznit .........  Zajímají ho jen informace a cena . Je to škoda ......  

P.S : Pokud je tu uvidím po "léčbě" u hodináře a na koženém řemenu a budou dotyčnému dělat radost , milerád se omluvím. Ale poslední dobou ten pocit bohužel nemám...... Střelit /prodat/ babičku i se zlatýma zubama 🙂 

Upraveno uživatelem bohus76
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, bohus76 napsal:

Nikde nevidím info,že by je dotyčný chtěl nosit,zprovoznit .........  Zajímají ho jen informace a cena . Je to škoda ......  

P.S : Pokud je tu uvidím po "léčbě" u hodináře a na koženém řemenu a budou dotyčnému dělat radost , milerád se omluvím. Ale poslední dobou ten pocit bohužel nemám...... Střelit /prodat/ babičku i se zlatýma zubama 🙂 

Jo zajímá mě cena, proč by nemohla, ale druhotně, nepsal jsem jen cena. Je tu spousta lidí co hodinky prodává nebo s nimi i obchoduje, já jsem o tom, že bych chtěl hodinky prodat nic nepsal, ani o tom, že bych je chtěl nosit ač na ruce sedí dobře, ale mít je v lepším stavu by mě těšilo. Prvotně by mě zajímala identifikace typu apod. Na ebayi i jinde tak nějak hledat umím a cenu si orientační dokážu taky vyhledat a přibližně "nastřelit". Tah není natahovací, ale klasický a v překvapivě dobrém stavu. Právě proto, že tohle je chronofórum o hodinkách a lidech, kteří se o ně zajímají, tak proto se ptám tady, jestli někdo bude ke značce nebo hodinkám vědět víc. Případně mi někdo doporučí, kde hodinky dát do lepšího stavu.

Upraveno uživatelem Johny65
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No vidiš jak si šikovný,když umíš hledat,ale napsat zda jsou funkční neumíš. Typ se někdy nedá dohledat, chce si to porovnat modely,co najdeš na fórech, inzertních portálech a třeba se Ti podaří najít odpovídající model. Hodinářů je tu několik ,např. Jeronimo či  Onyx Jihlava........ A na tyto vintážní hodinky by byl kožený řemen lepší . 

Hledej šmudlo 🙂  https://www.google.com/search?q=SILVANA+TRIPLE+DATE+CALENDAR&hl=cs&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwiF55z419L1AhWP2KQKHcMLCh8Q_AUoAXoECAEQAw&biw=1680&bih=907&dpr=1

Upraveno uživatelem bohus76
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, bohus76 napsal:

Aby to mělo vypovídající hodnotu 1362504017_Silvanatripleday.thumb.JPG.cfd6d4c6ce5c838b78ea673d70e8612a.JPGa fotka nebyla za chvíli fuč,tož takto .

Díky to mi aspoň něco napovědělo, "triple date" mě hledat nenapadlo, já nejsem zas tak zběhlej ve všech termínech. Funkční jsou resp. po natažení jdou, jestli ale ostatní funkce šlapají, jak mají, to už nevím, mám je chvilku. Jediný co mě trápí tak jsou dva malinký "knoflíky", který jsou zoxidovaný. Kožený řemínek určitě vypadá líp, ale kdybych se je nakonec rozhodl nosit sám, tak je mi pocitově příjemnější nějaký kovový tah.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Ahoj, zkřížily mi cestu tyhle Giovani, trochu jsem zasondoval, ale Giovani Beverly Hills má nápis jiný, a pak ta pěticípá hvězda na rotoru tož asi Čína... Jdou, nevím ještě jak moc přesně. Velice mě pobavil ten nápis stainless steel, který pro rez skoro nepřečtu. Mám dvě otázky: - jak a čím dostat pryč rez a vyleštit dýnko, aby při nošení neškrábalo, - něco více o hodinkách, v čem jsem se spletl.

Díky za odpovědi

 

 

IMG_20220302_141932_7.jpg

IMG_20220302_141845_5.jpg

IMG_20220302_141837_6.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
  • po 3 týdnech...
V 16. 3. 2022 v 8:13, stando napsal:

Ahojte.

Kamarat zachranil z jednej pozostalosti(po svokrovy) jedny malé, mosadzné stolove hodiny DOXA.

Ja som vypátral, že by mohli byt z roku 1930 a maju porcelánový ručne malovany ciferník. Idú krásne a presne.

Dakujem za každú informáciu

ahoj, krasne, bude je prodavat? :) jinak mas asi spravne info, nasel jsem podobne

https://www.dorotheum.com/de/l/843779/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Zdravím kolegové. Chtěl bych se zeptat na váš názor na tyto Omegy. Narazil jsem na ně ve starožitnostech a musím říci, že se mi docela líbí. Obvykle nejsem příznivcem vintage hodinek, ale zde je pěkná velikost pouzdra a parádně sedí na ruce. Dokonce o nich i trochu uvažuji.

Nezdá se mi, ale nějak ten ciferník. Podle toho co jsem našel na Googlu, tak mi chybí nějaký nápis v dolní polovině. Většinou tam, dle fotek, bývá  Geneve, Automatic, nebo Seamaster. Korunka je signována, ale dynko je úplně čisté, bez nápisu, loga, prostě nic. Na tahu je logo Omega a na strojek jsem se samozřejmě podívat nemohl.

Víte o tom někdo víc? Dělala se tato varianta, a nebo je to nějaká skládačka z dílů? Předem děkuji za nějaké informace, či názor.

20221214_122755.jpg

Upraveno uživatelem petr4612
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...