Přejít na obsah

Pomoc při identifikaci.


docent

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 542
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Přátelé, můžu též poprosit o identifikaci? Líbily se mi, tak mi teď přišly, ale nic o nich nevím, nikde jsem o nich nic nenašel (ale taky je fakt, že se neorientuju v relevantních zdrojích)   :) Cena mě nezajímá, tu vím, jakou jsem za ně zaplatil :) Sorry za fotku, foceno mobilem v práci hned po doručení.

 

Jsou to doxy, je na nich napsáno antimagnetique. Ke strojku jsem se přes nějakou krytku nedostal. Podle prodávajícího by měly být z 20. let, ale působí na mě novějším dojmem..

 

Díky moc.

Taky mám jedny doxa antimagnetique. Psal jsem přímo do doxy a v zásadě řekli, že stáří těchto modelů neumí přesně identifikovat. Jediné co mi řekli, že hodinky byly určitě vyrobeny po roce 1925. V mém případě je praděda kupoval za první republiky, takže to sedí. Ty Tvoje budou tím pádem 1925 - 45, ale přesně se toho asi nedopátráš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Ahojte, mamka dnes vytáhla hodinky po dědovi (kterého jsem nikdy neměl čest poznat...ale dle fotek a povídání mamky to byl zásadový frajer a antikomunista:-))Eberhard & Co, hodinky si zřejmě kupoval jako horník z jedné z prvních výplat(několika) cca.kolem roku 1935-1940. To je bohužel to jediné co o nich vím...můžete prosím někdo poradit více (rok, výroby, model..atd..). Na stránkách firmy (http://www.eberhard-co-watches.ch/en/history.html)jsem již dotaz vznesl, ale možná tady bude někdo vědět.

 

Jinak, hodinky na to co všechno zažili, vypadají dobře a šlapou bez jakéhokoliv přemlouvání. Mám v plánu je nechat vyčistit, pokud možno sehnat k nim sklíčko(aktuální je prasklé) a sem tam je provětrat jako vzpomínku.

post-24257-0-55807400-1396558864_thumb.jpg

post-24257-0-10520500-1396558866_thumb.jpg

post-24257-0-90748000-1396558868_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte, mamka dnes vytáhla hodinky po dědovi (kterého jsem nikdy neměl čest poznat...ale dle fotek a povídání mamky to byl zásadový frajer a antikomunista:-))Eberhard & Co, hodinky si zřejmě kupoval jako horník z jedné z prvních výplat(několika) cca.kolem roku 1935-1940. To je bohužel to jediné co o nich vím...můžete prosím někdo poradit více (rok, výroby, model..atd..). Na stránkách firmy (http://www.eberhard-co-watches.ch/en/history.html)jsem již dotaz vznesl, ale možná tady bude někdo vědět.

 

Jinak, hodinky na to co všechno zažili, vypadají dobře a šlapou bez jakéhokoliv přemlouvání. Mám v plánu je nechat vyčistit, pokud možno sehnat k nim sklíčko(aktuální je prasklé) a sem tam je provětrat jako vzpomínku.

Zkus je nějak s citem přeleštit a vyměnit sklíčko. Eberhard dnes ztrácí trošku na dechu, ale kdysi to byla slovutná značka, hlavně na chrona. Parádní památka po dědovi!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, nepomohl by mi někdo se značkou Tarleton? Je to značka, která mi opravdu nic neříká. Zkoušel jsem na ně najít něco na webu, ale ani "vševědoucí strýček google" mi neřekl nic pořádného. Hodinky se mi zatím ani nepodařilo otevřít, musím počkat až na hodináře, takže netuším co v nich může být za strojek. Značeno je "swiss made", 17 jewels a samozřejmě Tarleton. Výrobu odhaduji na 70. nebo 80. léta

 

post-20230-0-74609600-1396768617_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Díky, není toho moc, co? Je až k neuvěření, že člověk o značce neobjeví nikde nic...  Zítra vyrážím k hodináři, tak jsem zvědavý co na mě vykoukne :-)

Upraveno uživatelem Delawer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dej pak vědět, co jsem se na ten typ strojku díval, tak žádná sláva:-)

ten EB jsem našel jako info na jednom prodejním serveru, kde foto sice nebylo, ale popis hodinek ano

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dej pak vědět, co jsem se na ten typ strojku díval, tak žádná sláva:-)

ten EB jsem našel jako info na jednom prodejním serveru, kde foto sice nebylo, ale popis hodinek ano

 

No, klasické EB 8800 se dávalo třeba do hodinek Lucerne atd., jenže byl jen jednokamenný, bez jakékoli kompilace. Tohle má den, datum... možná tam bude něco lepšího :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
  • po měsíci...

Zdravím,

 

dneska při úklidu na manželku vypadly tyhle "chrona" - já si ani nedokážu vzpomenout, kde jsem k nim přišel. Nevíte o nich prosím někdo něco? Značka Josmar Sport, průměr cca 38 mm. Našel jsem na netu jen prodej ciferníku na Ebay, jinak nic...

post-3263-0-24364100-1402760042_thumb.jpg

post-3263-0-11152900-1402760060_thumb.jpg

post-3263-0-76369800-1402760098_thumb.jpg

post-3263-0-04932100-1402760122_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám doma něco podobnýho... ty moje jsou Basis Sport... Kdysi jsem po tom pátral, už si nepamatuju přesně, ale dočet sem se něco v tom stylu, že je to shit kterej se vyráběl někdy v padesátých letech, když byl celkově nedostatek...

Upraveno uživatelem Kristian.nov
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...