Přejít na obsah

Srovnání potápek - Sumo / Samuraj / MM


odjinud

Doporučené příspěvky

Ahoj,

 

rád bych si udělal trochu jasno v střední třídě Seiko potápek.

Mohl by někdo rozpsat trochu základní rozdíly?

 

Zajímalo by mě srovnání Sumo vs. Samuraj - co vám přide lepší?

Pak jaký je rozdíl mezi Sumo (Samuraj) vs. MM? Cenově je to výrazný skok - co za to člověk dostane?

Pak mě lehce mate MM "classic" a MM tunacan - obojí MM, cena ovšem výrazně jiná...

 

Předem děkuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

MM jakože MM(300) jsou sbdx001. Tunacan je něco jinýho a ještě víc by se to tím zamotalo. V quartzu je samozřejmě seženeš celkem levně, v automatu už je to o něčem jiném.

Samuraje bych v tomto srovnání nebral v potaz, tím, že se nevyrábí, jsou pochopitelně dražší, než by bylo zdrávo. Už je to spíš kousek do sbírky nebo na občasné nošení. Alespoň takto to vidím já.

 

Kvalitativně to je jasný - Sumo, pak tuna (sbbn017), pak velká mezera a sbdx001.

Nebuď líný a googli, na fóru toho je dost, třeba na wus pak ještě víc, tam mimo jiné najdeš i srovnání sumo vs. shogun vs. sbdx001.

Upraveno uživatelem Chumpus
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník tonytrubka

....

Pak jaký je rozdíl mezi Sumo (Samuraj) vs. MM? Cenově je to výrazný skok - co za to člověk dostane?

Pak mě lehce mate MM "classic" a MM tunacan - obojí MM, cena ovšem výrazně jiná...

 

Předem děkuji.

Podle toho jak jsi bušil do seiko5 sem myslel že to máš naštudovaný :)

Tak pro obecný přehled začni tady a pak podrobněji, třeba tady pane kolego ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

já myslím že je to celkem jasné,pokud se někdo potápí tak tunáci budou perfektní,do společnosti mm,a do sbírky samuraje.....ale to taky záleží na vkusu každého soudruha.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

MM - jasně, za ty prachy... Nicméně já řešil hlavně Sumo vs. Samuraj, což tak bylo cenově pro mě přijatelné.

V mezidobí jsem koupil ale SKX a jsem s nima max. spokojen a další de facto vzhledově skoro stejné potápky nechci. Tj.  je mi to už jedno, ale když se to tu to téma resuscitovalo...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak by som aj dedukoval, ze tvoj nick vyplyva zo zaujmu o vesmir, nie o hodinky..?  :)

 

pokial nechces zistit, ze "markantni rozdil je prakticky ve vsem" tak skus radsej zagooglit po fore a po nete, je o tom kvantum vlakien a nema zmysel tu vyrabat duplicity.

Upraveno uživatelem instant
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

MM mají kalibr 8L35. Datum je s rychlým překlápěním při seřizování. Rezerva nátahu je celých 50 hodin, natahování je možné i ručně korunkou, při seřizování se zastavuje vteřinová ručka (hacking). V kalibru je 26 ložiskových kamenů, setrvačka má frekvenci 4 Hz (28.800 A/h). Dýnko je monoblok.

post-35388-0-05830600-1397508139_thumb.jpg

Upraveno uživatelem Pulsar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...