Přejít na obsah

Frajerske oblekovky


Doporučené příspěvky

Ahojte kolegovia, chcel by som vas poprosit o radu. Doteraz som bol pri vybere hodiniek sebestacny, momentalne vsak rozmyslam nad hodinkami k dolezitej zivotnej udalosti, preto budu asi nafurt. Ak pride ku kupe, tak to bude za 5-6 mesiacov. Dovtedy chcem vyberat a najradsej by som si bol posledne mesiace isty vyberom, preto s tym zacinam uz teraz. Horucim kandidatom boli Seiko MM, dnes som vsak objavil krasu IWC Portofino IW356303 a spomenul som si ako som bol ocareny portofinami chrono, ktore tu predaval st1g. Este vacsie nadsenie nastalo pri zisteni, ze by som sa pri cene pouzivanych zmestil do predpokladaneho limitu. Ak by ste mali cas a vedomosti, tak by som vas poziadal o tip na hodinky splnujuce tieto kriteria:

 

- elegantne, cisty dizajn/nie nomos/

- 37-41 mm 

- nie zlatene, nie kombinacia cierneho cifru a bieleho datumu

- pouzivane, pretoze chcem hodinky z "vyssej ligy"

- cenovo do 1800 eur

 

Idealne by boli Iztapove GO, cenovo su vsak inde. Takze na prvom mieste mam spominane IWC, trosku mi vadi index na 3 a eta (to su vsak prekonatelne prekazky)

 

Dakujem, Stevo.

post-27885-0-24273100-1388779680_thumb.jpg

post-27885-0-78194400-1388779689_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já být Tebou, tak bych se vykašlal na retro a obšlehával aukce a zkusil získat něco fakt s koulema vintážního...vlezl by jsi se možná s Vacheronkama, můj naprostý favorit je tohle: 

L1100507.jpg

 

 

EDIT: Chronoswissy jsou dobrý nápad a fakt hezké.

Upraveno uživatelem Rodkopf
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dakujem za inspiraciu, tesim sa na vyber, su to jedny z najkrajsich starosti, Vulcain som prebehol a to co ma zaujalo, bolo vyrazne nad limit, bol to vsak pekny vylet.

 

ML mame doma jeny Masterpiece a su to naozaj krasne hodinky, musim polovit aj v tychto vodach. Vzhladom na to, ze nemusim riesit likviditu, tak by to mohla byt zaujimava volba. IWC ich vsak nejak tak podvedome stale tromfne.

 

Chronoswiss som vzdy len prebehaval vo vyklade hodinarstva, urcite ich pozriem detailnejsie.

 

Omegu mam spojenu skor so sportovymi alebo univerzalnymi hodinkami, kde by som skor volil seiko. Tvoje oblekovky sa mi vsak pacia, skoda toho bieleho datoveho venca. 

 

Rodkopf: dobry napad, bojim sa, ale, ze by som pri Vacheronoch sa zmestil len do 34 mm a v tejto velkosti mam diplomaty, ktore su pre mna perfektne. Tie na fotke sa mi vsak pacia, len ich neviem identifikovat. 

 

Dakujem za podnety, sam som zvedavy ako to skonci  :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapomněl jsem to napsat, pardon - Jaeger LeCoultre Futurematic, nádhera. U Vacheronu to je asi pravda, chtělo by to aspoň těch 37.

 

EDIT: Br má teď krásné modely. 

 

bell_ross_basel_2013_ww1_regulateur.jpg

Upraveno uživatelem Rodkopf
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

B&R su pekne, take oblekovky pre pilota. Zrovna teraz su na predaj na hodinkomanii. S hnedym remenom by boli skvele a isli by aj k tricku. Pacia sa mi viac a viac. Keby som riesil hodinky na kratsi cas, tak by som do nich asi isiel. Z dlhodobeho hladiska mam vsak za to, ze najdlhsie vydrzia tie najjednoduchsie veci, ktore mozno tak nenadchnu, ale ani rychlo neomrzia(pokial su kvalitne).

 

Tudor ma pekne hodinky,skvele by boli oblekovky s cifernikom vo farbe toho z black bay.

 

Zatial vedu stale IWC z hladiska univerzalnosti co sa tyka veku nositela. Kludne ich moze muz nosit do 30ky a aj po 60tke.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Baume & Mercier Clifton - 10054


BMM0A10054.front.productgallery.png

 

Foto + info: http://www.baume-et-mercier.com/en/clifton-10054.html

 

 

Baume & Mercier Classima - 8791

BMM0A08791.front.productgallery.png

 

Foto + info: http://www.baume-et-mercier.com/en/classima-8791.html

 

 

Union Glashütte/SA Noramis (Možná ne tak věhlasné a cenou dostupnější, ale působí docela svébytně.)
D005.407.16.037.01.png

Foto + info: http://www.union-glashuette.com/en/kollektion/noramis/noramis-40-mm/40-mm-date-with-leather-strap/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Exiztence: Inhouse to urcite neni:)

V tom případě se omlouvám, zrovna jsem koukal na jejich stránku a jejich kalibry a nic mi nepřipomínalo ETU, kromě teda V-57 u které není obrázek a teď koukám že parametry stejné jako 2824ka.

 

V-56 a V-57 jsou ETA-based.

 

---

 

@StefanM: za me bud ty IWC, Tudory Glamour a nebo Presidents' classic (bez alarmu).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...