Přejít na obsah

"Hacknutí" automatu Seiko 7S36?


DadB

Doporučené příspěvky

Jelikož včera dorazily moje úplně Seiko 5 zjistil jsem zajímavou věc - při vytažené korunce se sice vteřinovka nezastaví, ale při mírném pootočení a podržení korunky proti chodu se vteřinovka vydá pozpátku a po chvilce zastaví. Taže vlastně taky takový malý hacking. Předpokládám, že je to normální a že tím nic rozbít nemůžu. (matně si pamatuji, že tohle dělaly i moje první a na dlouho poslední primky cca před dvaceti lety...) Dík.

 

PS: Ještě prosím o radu jak dlouho a jak "decentně" třepat na úplné natažení?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

protoze nemaj indikator rezervy natahu a po natazeni se zavazi protaci, tak to stejne asi nepoznas, mozna podle jinyho zvuku...imho...ale nad tim sem nikdy nepremejslel...proste sem je nosil smile.gif

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nic ve zlém, ale \"takový malý hacking\" je všem dobře znám a několikrát tady byl popsán, jak dlouho decentně třepat na úplné natažení ti asi nikdo přesně nezodpoví, tuším že je třeba cca 400 otáček rotoru, kdyžtak mě opravte smile.gif

Na úplné natažení je u calibru Seiko 7S36 potřeba 500-950 otáček oběma směry. Informace získána zde http://www.orbita.ch/17100-15.htm

Ahoj jfk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...