Přejít na obsah

Zubní kartáček


Doporučené příspěvky

Chlapi bacha na ty elektricky, poradil bych se se zubařem před koupí. Používal sem dlouho ten sonickej phillips, muj laxní zubař na to nic neřikal a až zubní hygienistka mi ho zakázala používat, jsou po něm prý hodně sjetý dásně a odhalený krčky :) z těch běžných rozhodně jedině curaprox, má mraky úrovní, jemný vlákna a a zdaleka nejlepší výdrž co jsem viděl

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 197
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Klasika, všichni zubaři se kterými jsem se setkal doporučují Curaprox (buď je to nejkvalitnější, nebo čertví proč) a nikdy ne el. kartáčky. Navíc je potřeba používat mezizubní kartáčky a jednou za tři měsíce navštívit zubní hygienu. K tomu pasty Stoma, Promise, Parodontax.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vím , že asi před 2 roky jsem si chtěl pořídit elektrický , moje zubařka mi to tehdy nedoporučila.

Jinak už ani nevím kurvaproč :unsure:  , ale používám ho léta i já . Možná mi ho doporučila "dentistka" , čert ví :lol2: .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

citace z netu : .. " Už v prvním ročníku Lékařské fakulty zubního lékařství, studenti dostávají igelitky Curaproxů. A to je ve všech školních materiálech vtloukáno zubařům, hygienistkám, zubním technikům i zubním instrumentářkám... drtivá většina z nich je jím sponzorována "

.. a je fakt, ze jsem jeste nebyl v ordinaci, kde by nemel dentista policku s curaproxem..

 

ja pouzivam obycejnej dr. best soft, a to hlavne proto, ze curaprox mi prijde malej (cistici plocha) ..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

citace z netu : .. " Už v prvním ročníku Lékařské fakulty zubního lékařství, studenti dostávají igelitky Curaproxů. A to je ve všech školních materiálech vtloukáno zubařům, hygienistkám, zubním technikům i zubním instrumentářkám... drtivá většina z nich je jím sponzorována "

.. a je fakt, ze jsem jeste nebyl v ordinaci, kde by nemel dentista policku s curaproxem..

 

ja pouzivam obycejnej dr. best soft, a to hlavne proto, ze curaprox mi prijde malej (cistici plocha) ..

Tak to jsem v klidu, protože k zubaři mě dotáhnou jen párem volů (i když se musím pochválit, že na konci 2013 jsem to rozlousknul a chodil) a tak mě pravděpodobně přesvědčili někdy v lékárně :lol2:

Jinak ještě k tématu vlákna - koupili jsme kdysi s partnerkou sobě i dětem jakýsi elektrický Braun a přestalo mě to bavit asi za tři dny, kluky asi za týden.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vubec teto problematice nerozumim, ale kolegyne z marketingu, co delala v Procteru tvrdi, ze na kartacku zalezi a na zubni paste vubec.

Klinicke testy pry potvrzuji, ze je potreba pastu s flourem, tot vse. Pokud chcete zuby belit, tak je mozna situace jina, ale u past jde hlavne o parfemovani, chut a pocit z kvalitni pasty, nez ze by byl rozdil mezi Signal family a Signal ultrasuperwhatever

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K ploše kartáčku - podle toho, co mi zubař říkal, čím menší, tím lepší. Velká plocha čistí špatně. Na poličce má Curaproxy, to ano. Na pořádné vyčištění mi doporučuje TeePee Compact Tuft. To se ale zuby pak čistí třeba u filmu (ne v kině.. :-)).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

když el kartáček tak sonickej a když sonickej tak philips kteří to tuším měli první. mám philips diamond a čistlí super. nabíjenej je bezdrátově tím že ho jen dáš do skleničky a je k němu cestovní nabíjeci pouzdro přes usb nebo zásuvku.

 

nevýhoda je že vydrží tak pul roku až rok a odejde. pak ho reklamuju dostanu nový tělo a jedu dál rok s novým a pak ho zase reklamuju a furt dokola. jinak stejnej od philipsu koupíš i za 1/4 ale nebude tak hezkej :-) teď ho dělají i černej

 

Philips-Diamond-Clean-300_size_10.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, ja pouzivam elektricky uz nekdy od roku 2002. A od te doby ani jeden kaz, ani jedna plomba. Jen jedna oprava stareho gama 2 amalgamu. Uz nechci nikdy jinak. Do Ceska, nebo na cesty si ho neberu a to se pak vratim domu a pocit v puse mam hrozny. Plak vsude, hlavne mezi zubama. Zase tak dva, tri dny trva, nez ten elektricky dric vyvibruje a vybzuci ten bordel a zpevni se dasne. A moji zubari jenom vrni blahem, kdyz jsem na prohlidce. A chodim dvakrat rocne. Aby meli vubec co delat, tak mi posledne novou piskovou pistoli trochu odstranil pigmentaci. Ty mladsi a otevrene zubarske hlavy uz zdaleka nejsou tak militantni, jako treba pred patnacti lety. Tehda, kdyz clovek vyslovil "elektricky zubni kartacek", tak se dedci s majzlikem v ruce pokrizovali a udelali kolem sebe kruh z cesneku. Dneska jsou si uz vedomi vyvoje, nekteri, a dnesni elektricke kartacky jsou proste nekde jinde. Dasen netrpi, krcky se neodhaluji pave diky absenci kamene a plaku. Rucni cisteni mozna je OK, nebo dokonce by teoreticky mohlo byt vyborne, ale pouze v idealnich podminkach. Pri cisteni idealniho chrupu, idealnim zpusobem, idealnim tlakem, idealne dlouho. A to nenastane nikdy. Takze ciste teoreticky by rucni cisteni mohlo mozna byt lepsi, ale to je cista teorie, ktera v praxi nikdy nenastane. Elektricky zubni kartacek proste nenechava tolik prostoru pro chyby. At ho drzite jak chcete kratce, jak chcete blbe, tak pri poctu kmitu a vibraci, ktere dela, se asppon parkrat koukne na kazde misto zubu, zahybu i dasne. A kdyz se to dela spravne a poctive, tak neni o cem. Sonicke razy pak krasne lezou i mezi zuby. Hlavy maji z principu a zasady vzdy mekke stetiny, takze si nikdo nemuze koupit tvrde a nicit si dasne. Za tu dobu jsem prosel vsechno, co stoji za rec. Nekolik Braunu, Philips, Waterpick, ted OralB. Vzdy ten nejvyssi model. Vyzkousel jsem vsechno a ted, az klekne OralB, se vratim k tomu nejlepsimu. Tedy Philips Sonicare. Ten byl zdaleka nejlepsi. Z toho ultrazvuku prvnich par dnu trochu brni huba, ale pak uz je to jenom lahoda. Tohle neni o tom, jestli me to bavi tyden, nebo deset dnu, jako nejaka hracka. Neni to o tom, ze ja su chlapak a tyhle kraviny jsou pro zblble Amiky. To je o kvalite pece. Stejne jako je horka voda, pracka a prasek lepsi, nez potok, valcha a mydlo s jelenem. Aby zuby byly stejne vycistene rukou, je treba tomu venovat nesrovnatelne vice casu, trpelivosti a soustredeni. Kdo to umi, tomu gratuluji. Ja jsem ale takoveho cloveka ve svem zivote potkal snad jen jednou.

Btw., neuchranilo me to ovsem od vysekavani lezici osmicky z celisti minuly tyden. Ale uz je to za mnou. Doktor Tichy v Ostrave je zrejme dobry tesar. :-)  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...