Přejít na obsah

Zubní kartáček


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 197
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

  • po 3 týdnech...

Jak říkám vadí mi ta tvrdost. Cura má ideální velikost, dostaneš se téměř všude, tam kam ne, tam se dostane jednosvazek. Cura vyhazuju klidně po 3 týdnech. Pro lidi kterým se nechce pořádně čistit klasickým kartáčkem a nemají nějaký specifický problém (para atd.) je sonic akceptovatelna varianta. Zeptám se zitra své hygienistky co je aktuální.

Ahoj, kde mas v Brne ordinaci? Ja sam za sebe muzu doporucit Cura 5xxx super soft. Minule jsem se na tohle tema bavil s kamaradem a rikal ze elektricky jedine Philips Black Diamon, nebo tu Diamon edici celkove. Zastavam ale nazor, ze normalnim kartackem si sami vycistite zuby mnohem lepe.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, používá někdo ústní sprchu? Přemýšlím, jestli ji koupit nebo ne. Nikdy jsme ji doma neměli, ale prý je to dobrý prevence... A za kolik jste tak kupovali? Nechci za to utrácet přemrštěně moc peněz...

 

Já jsem koupil koncem ledna Waterpik.

Dá se říct, že mi hned po prvních použitích odeznělo takové to lehké, ale permanentní podráždění dásní.

Spodní zuby mám hodně u sebe a nit tam neprostrčím. Mezizubní kartáček mezi ně sice narvu, ale jen úplně dole u dásně a tak trochu na úkor dásně.

To mi pak přijde šetrnější tudy prohnat proud vody.

Do té vody přidávám na střídačku různé ústní vody. Stál bez pár korun 3000,-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Elumi, taky myslím, že jako prevence je to dobrá věc. Máme ji doma a používá ji většina rodiny. Kupovala jsem ji k vánocum, tak nějak do tisícovky, taky jsem za to nechtěla moc utrácet

Lepší je použít citaci, když reaguješ na příspěvek někde nahoře, já jsem nejdřív myslel, že reaguješ na můj příspěvek a hledal tam tu značku :eek:   sorry   :cheers:  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Včera jsem byl u zubní hygienistky a tak jsem se výslovně ptal na její názor a ústní sprchu mi nedoporučila s tím, že mezizubní kartáčky jsou v současnosti nejlepší. Měla k tomu i logické vysvětlení, že štětinky kartáčku mechanicky odstraní plak po celém svém obvodu, ale u sprchy záleží na nasměrování, které nemusí být vždy OK.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Souhlas

Taky mě docela překvapila, že vysloveně nezavrhovala elektrické kartáčky. Sice tvrdila, že sice nedoporučuje - kdo má zdravé ruce tak klasický curaprox udělá stejnou práci - jenom záleží na technice, ale kdo je líný tak může být.

Upraveno uživatelem Mil.haus
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Souhlas

Taky mě docela překvapila, že vysloveně nezavrhovala elektrické kartáčky. Sice tvrdila, že sice nedoporučuje - kdo má zdravé ruce tak klasický curaprox udělá stejnou práci - jenom záleží na technice, ale kdo je líný tak může být.

kdo je schopen štětiny Curaproxu rozvibrovat 40000x/min, byť fakt zdravýma rukama ? :D

Moje zubařka sama používá Braun (plus mezizubky a sprchu), koupila jej rodině, mě řekla že si mám vybrat Philips nebo Braun, ještě zmiňovala jednu značku, ale nevzpomenu si, nechtěl jsem něco, čeho nejsou plné nákupáky ;) Sama má "sponzorské dárečky" od všech těch firem, asi má tedy i trochu srovnání.

Nejdůležitějším faktorem při čištění zubů je vlastní lenost, pokud tomu člověk dá 10-15minut, elektrika není třeba, ale já preferuju "berličky" :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Waterpick? Já měl všechny, teď mám Braun a zdaleka nejlepší byl Philips Sonicare. Vrátím se k němu, ale ten Braun ne a ne dosloužit.

Bingo!!

a taky jsem se Sonicare spokojenej, navíc vydržel pád v koupelně na dlažbu, to ani hodinky za dvacetinásobek ceny nedaly :D :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kdo je schopen štětiny Curaproxu rozvibrovat 40000x/min, byť fakt zdravýma rukama ? :D

A to si myslíš že potřebuješ 666 oscilací za sekundu aby sis dobře vyčistil zuby? Btw 666 pokračuje i v desetinném rozvoji, tvé zdravé zuby jednou propadnou peklu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A to si myslíš že potřebuješ 666 oscilací za sekundu aby sis dobře vyčistil zuby? Btw 666 pokračuje i v desetinném rozvoji, tvé zdravé zuby jednou propadnou peklu.

to je super, že po smrti zase budu kousat jako junák  :cheers:

Jinak samozřejmě nepotřebuju, ale to je jako "nepotřebovat" těch dalších 50kw v autě, taky mě to odveze, ale ne v takové pohodě  ;)

Edit: taky jsem, já hlupák,  mohl napsat něco o vodotěsnosti 300m namísto 50m, že ano... 

Upraveno uživatelem gougy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vztahoval jsi to k tomu ručnímu kartáčku - myslím to tedy tak, že kvalita vyčištění nezáleží na času který tomu věnuješ (potažmo na počtu oscilací) ale na technice... :-)

Nicméně přítelkyně má podobný názor jaký tu zazněl - pro lenocha je možná varianta el. kartáčků ale pokud není někdo chronický nečistič tak to nenabízí.

 

Já tomu rozumim jako koza petrželi, jediný zuby kterejm rozumim jsou natočený na kole

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele 10 až 15 minut to snad ne.

To jako někdo doporučuje? Za tu dobu mám ráno vyčištěné zuby a  jsem osprchovanej ! 

 Je mi skoro pade a celý život jsem si čistil zuby z huby klasickým kartáčkem a z toho posledních deset , patnáct let lepší pastou a lepšími kartáčky jako je zde zmiňovaný Curaprox, ale i další, hlavně včetně těch mezizubních.

Před cca 6 měsíci mi přistál doma Oral B nějaké sociální řada co se motá jen kolem své osy. Pro mne tedy zázrak. Navíc jsem si v sobotu koupil ve východním Německu nové nástavce s jakousi nezávisle rotující gumičkou postavenou na výšku a nevěřím, že bych si takhle vyčistil zuby normálním kartáčkem do ruky.

Navíc se prostě fyzicky dostanu do místa, hlavně na vnitřní části mých tesáků kam se prostě nelze jinak dostat.

kdo je schopen štětiny Curaproxu rozvibrovat 40000x/min, byť fakt zdravýma rukama ? :D

Moje zubařka sama používá Braun (plus mezizubky a sprchu), koupila jej rodině, mě řekla že si mám vybrat Philips nebo Braun, ještě zmiňovala jednu značku, ale nevzpomenu si, nechtěl jsem něco, čeho nejsou plné nákupáky ;) Sama má "sponzorské dárečky" od všech těch firem, asi má tedy i trochu srovnání.

Nejdůležitějším faktorem při čištění zubů je vlastní lenost, pokud tomu člověk dá 10-15minut, elektrika není třeba, ale já preferuju "berličky" :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vztahoval jsi to k tomu ručnímu kartáčku - myslím to tedy tak, že kvalita vyčištění nezáleží na času který tomu věnuješ (potažmo na počtu oscilací) ale na technice... :-)

jj, pro nemehla, jako jsem já, jsou tu právě ty berličky ;)

 

Hele 10 až 15 minut to snad ne.

To jako někdo doporučuje? Za tu dobu mám ráno vyčištěné zuby a  jsem osprchovanej ! 

Já jen odhadoval kdybych to měl dělat pořádně 3min čištění, pak mezizubka, sprcha..

Jinak ten čas 15minut přesně sedí se sprchou a oblékáním, v tom limitu už se člověk pomalu holí v dopravní zácpě :D

Upraveno uživatelem gougy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...